ADRA Česká republika

JSME TU S VÁMI PRO DRUHÉ

Dobrovolnické
centrum

Frýdek-Místek
Main banner

Dobrovolnictví > Frýdek-Místek

Informace z centra:

POHOVORY PRO ZÁJEMCE O DOBROVOLNICTVÍ SE KONAJÍ:

KAŽDOU STŘEDU

14 - 17 HODIN


Dobrovolnické centrum

ADRA Frýdek-Místek

Radniční 1242

Frýdek - Místek 738 01


Bankovní spojení:

ČSOB, a.s., Praha

č. účtu: 190652949/0300


Frýdek-Místek

Novinky

28.03.2017
Koná se "Velká jarní burza 2017"

Už po několikáté pořádáme jarní burzu, která se uskuteční 11.- 12. dubna od 9:00 v Lidovém domě v Místku. Nabízíme Vám široký sortiment oblečení. Přijďte a nakupte originální kousky do vašeho šatníku. Těšíme se na Vás.

Číst dále

22.03.2017
Vzdělávací odpoledne pro dobrovolníky aneb dozvídáme se více o Canisterapii

V úterý 21.3. proběhla u nás v Dobrovolnickém centru ADRA Frýdek-Místek přednáška pro dobrovolníky na téma Canisterapie. Přednášku si připravili pracovníci organizace Podané ruce, z. s. -paní Bc. Helena Fejkusová, ředitelka Projektu OsA a Monika Olbrechtová, koordinátorka canisterapie. Rovněž nechyběli ani jejich fenky – Dafné a Keylly.

Číst dále

17.03.2017
Otevřeli jsme nový charitativní obchůdek...tentokrát v Třinci

Dne 1. 3. 2017 byl otevřen v Třinci první, avšak v pořadí již patnáctý charitativní obchůdek. Otevření se uskutečnilo za účasti vedoucího DC ADRA Frýdek-Místek Stanislava Staňka, zástupců města Třince, místostarosty Radima Kozlovského, vedoucí odboru sociálních věcí Mgr. Ellen Raszkové a přítomen byl za zřizovatele předseda MSS Církve adventistů sedmého dne Karel Staněk B.Th. 

Číst dále

12.03.2017
Poděkování dobrovolníkům působícím v Charitativních obchůdcích ve Frýdku-Místku a Frýdlantu nad Ostravicí

Ve čtvrtek 9. března se v kulturním domě v Sedlištích sešli zaměstnanci a dobrovolníci Charitativních obchůdků. Setkání patřilo samotným dobrovolníkům, společně jsme si připomněli, jak moc jsou důležití. Pro všechny účastníky byl připraven zajímavý program – kromě zhodnocení dosažených výsledků v obchůdcích, poděkování a malého dárečku bylo připraveno bohaté občerstvení a vtipná zábavná hra „Chcete být ADRÁKEM?“.

Číst dále

09.03.2017
Hledá se papírová padesátikoruna

Rádi bychom Vás informovali o dobrodružně charitativní akci s názvem „Hledá se papírová padesátikoruna“, která se koná od 1.3. do 24.3. Tuto akci pořádají členové Studentského dobrovolnického klubu ADRA a spolku Házíme lano. Akce má za cíl shromáždit co největší počet již neplatných papírových padesátikorunových bankovek a po jejich výměně za platné peníze je použít na dobročinný účel.

Číst dále

06.03.2017
První jarní burza v tomto roce

Srdečně Vás zveme na 1. Jarní burzu, která se uskuteční v úterý 14.3. od 9:00-17:00 v Sedlištích v kulturním domě. Na výběr bude z velkého množství zboží, pro malé i velké za jedinečné ceny! Nákupem na této burze podpoříte dobrovolnické programy ve Frýdku-Místku.

Číst dále

06.03.2017
Návštěva DC ADRA v mateřských a základních školách

Od letošního března opět aktivně navazujeme na úspěšnou spolupráci s mateřskými a základními školami ve Frýdku-Místku a okolí. Za jedno z poslání Dobrovolnického centra ADRA vnímáme právě i výchovu dětí k dobrovolné mezilidské pomoci. Naším cílem je představovat dětem dobrovolnictví jako zajímavý životní styl, který pozitivně ovlivní nejen jejich život, ale také životy lidí, s nimiž se potkají.

Číst dále

22.02.2017
ADRA otevře Charitativní obchůdek v Třinci

Ve středu 1.3.2017 v 10 hodin Dobrovolnické centrum ADRA Frýdek-Místek otevře v pořadí již svůj devátý charitativní obchůdek. Tentokrát se obchůdek nachází v Třinci na adrese 1. Máje 135. Jedná se o vůbec první obchůdek v tomto městě. Výtěžek sbírky z tohoto obchůdku by měl podpořit aktivity v oblasti dobrovolnictví a vytvořit stabilní zázemí pro jeho rozvoj.

Číst dále

16.02.2017
V Hospici ve Frýdku-Místku se slavily 5. narozeniny dobrovolnictví

Letos v únoru je to 5 let od doby, kdy dobrovolníci ADRA poprvé vstoupili do životů lidí pobývajících v Hospici ve Frýdku-Místku a přinesli s sebou úsměvy, radost, útěchu a nová přátelství. Dobrovolníci si s pacienty povídají, společně vzpomínají, chodí na procházky do zahrady, čtou si, navštěvují bohoslužbu, jsou s nimi ve chvílích nejtěžších. 

Číst dále

16.02.2017
Dobrovolníci ADRA tančí na plesech

To, že je plesová sezóna v plném proudu vědí především naši milí dobrovolníci. Ti začátek tohoto roku prožívají velmi aktivně. Dobrovolníci z Hospice se v pátek 10.2. zúčastnili Valentýnského plesu, který se konal ve vestibulu tohoto zařízení.  Program pro pacienty a uživatele byl opravdu bohatý – nechyběla živá muzika, tombola a také bohaté občerstvení. 

Číst dále

1 - 10 z 183

    1 2 3 4 5