ADRA Česká republika

JSME TU S VÁMI PRO DRUHÉ

Dobrovolnické
centrum

Frýdek-Místek
Main banner

Dobrovolnictví > Frýdek-Místek

Informace z centra:

POHOVORY PRO ZÁJEMCE O DOBROVOLNICTVÍ SE KONAJÍ:

KAŽDOU STŘEDU

14 - 17 HODIN


Dobrovolnické centrum

ADRA Frýdek-Místek

Radniční 1242

Frýdek - Místek 738 01


Bankovní spojení:

ČSOB, a.s., Praha

č. účtu: 190652949/0300


Frýdek-Místek

Novinky

22.02.2017
ADRA otevře Charitativní obchůdek v Třinci

Ve středu 1.3.2017 v 10 hodin Dobrovolnické centrum ADRA Frýdek-Místek otevře v pořadí již svůj devátý charitativní obchůdek. Tentokrát se obchůdek nachází v Třinci na adrese 1. Máje 135. Jedná se o vůbec první obchůdek v tomto městě. Výtěžek sbírky z tohoto obchůdku by měl podpořit aktivity v oblasti dobrovolnictví a vytvořit stabilní zázemí pro jeho rozvoj.

Číst dále

16.02.2017
V Hospici ve Frýdku-Místku se slavily 5. narozeniny dobrovolnictví

Letos v únoru je to 5 let od doby, kdy dobrovolníci ADRA poprvé vstoupili do životů lidí pobývajících v Hospici ve Frýdku-Místku a přinesli s sebou úsměvy, radost, útěchu a nová přátelství. Dobrovolníci si s pacienty povídají, společně vzpomínají, chodí na procházky do zahrady, čtou si, navštěvují bohoslužbu, jsou s nimi ve chvílích nejtěžších. 

Číst dále

16.02.2017
Dobrovolníci ADRA tančí na plesech

To, že je plesová sezóna v plném proudu vědí především naši milí dobrovolníci. Ti začátek tohoto roku prožívají velmi aktivně. Dobrovolníci z Hospice se v pátek 10.2. zúčastnili Valentýnského plesu, který se konal ve vestibulu tohoto zařízení.  Program pro pacienty a uživatele byl opravdu bohatý – nechyběla živá muzika, tombola a také bohaté občerstvení. 

Číst dále

16.02.2017
Tradiční novoroční setkání dobrovolníků z Domova pro seniory ve Frýdlantu nad Ostravicí

Třetí lednové pondělí patřilo dobrovolníkům navštěvující zařízení Domov pro seniory ve Frýdlantu nad Ostravicí. Koordinátoři a kontaktní osoba se sešli společně s 8 dobrovolníky na tradičním novoročním setkání. Společně probrali, co se jim v jejich dobrovolnické činnosti povedlo, případně nepovedlo, co s uživateli zařízení dělají a jak se jim daří. Řeč přišla také na kompetence dobrovolníka.

Číst dále

14.02.2017
„SetKavárna“ má nové dobrovolnice

Jedním ze současných programů Dobrovolnického centra ADRA Frýdek-Místek je SetKavárna, která funguje od dubna 2016. Studenti Střední zdravotnické školy nabízejí kávu či čaj pacientům nemocnice ve Frýdku-Místku. Teplý nápoj umožní dobrovolníkům navázání prvotního kontaktu s pacientem a rozhovorem a lidským sdílením pacientům zpříjemní pobyt v nemocnici, pomůže jim překlenout náročné chvíle při hospitalizaci nebo přispět k lepšímu průběhu léčby.

Číst dále

13.02.2017
Nikdo nemůže udělat „všechno“, ale všichni můžeme udělat „něco“

Právě teď hledáme dobrovolníky k dlouhodobě hospitalizovaným pacientům Nemocnice Podlesí v Třinci, se kterou jsme počátkem letošního roku nově navázali spolupráci. Máte-li volnou 1h týdně, rádi komunikujete a dokážete naslouchat, můžete se stát dobrovolníkem i vy.

Číst dále

03.02.2017
Studentský dobrovolnický klub v Domově se zvláštním režimem – domově Beskyd

Je začátek nového roku a ani dobrovolníci ze Studentského dobrovolnického klubu ADRA nelení a uskutečnili svou první akci v roce 2017. Celí natěšení a plní očekávání se vydali do jejich již známého zařízení Beskyd - domova se zvláštním režimem. Již u vchodu je přivítali milí a nedočkaví uživatelé. A že jich nebylo málo. J  A tak se všichni dali do práce – vyráběli společný kalendář na rok 2017. 

Číst dále

01.02.2017
Sbíráme víčka pro Lukáška, sbírejte i vy!

Dobrovolnické centrum ADRA Frýdek-Místek spolupracuje od února 2017 s rodiči jedenáctiletého zdravotně postiženého chlapce Lukáše Jendrulka. Přidejte se k nám a podpořte Lukáška sběrem plastových víček i vy. Možnost odevzdat plastová víčka máte v každém z pěti charitativních obchůdků ve Frýdku-Místku i Frýdlantu nad Ostravicí. 

Číst dále

01.02.2017
Dobrovolníci budou docházet za seniory do domácností i ve Frýdlantu nad Ostravicí

Dobrovolníci v domácnostech seniorů. Tak se jmenuje projekt, který úspěšně organizujeme kromě Frýdku-Místku i v Třinci a Novém Jičíně. Nově se k těmto městům přidá také Frýdlant nad Ostravicí. Od ledna 2017 přijímáme nové zájemce o dobrovolnictví, kteří se chtějí ve volném čase věnovat právě i dobrovolnické činnosti. Školení dobrovolníci budou trávit čas volný čas se seniory, kteří nemají dostatek společenského kontaktu a cítí se osaměle.

Číst dále

28.01.2017
Poděkování za udílení účelové dotace na aktivity v sociální oblasti z rozpočtu města Třinec

Dobrovolnické centrum ADRA Frýdek-Místek už od roku 2004 vysílá dobrovolníky do sociálních a zdravotnických zařízení. Tito dobrovolníci poskytují svůj volný čas, energii, vědomosti a dovednosti ve prospěch ostatních lidí. Dobrovolníci tak přinášejí uživatelům něco navíc, vyplňují volný čas dětem, seniorům a osobám se zdravotním postižením.

Číst dále

1 - 10 z 176

    1 2 3 4 5