ADRA Česká republika

JSME TU S VÁMI PRO DRUHÉ

Dobrovolnické
centrum

Frýdek-Místek
Main banner

Dobrovolnictví > Frýdek-Místek

Informace z centra:

POHOVORY PRO ZÁJEMCE O DOBROVOLNICTVÍ SE KONAJÍ:

KAŽDOU STŘEDU

14 - 17 HODIN


Dobrovolnické centrum

ADRA Frýdek-Místek

Radniční 1242

Frýdek - Místek 738 01


Bankovní spojení:

ČSOB, a.s., Praha

č. účtu: 190652949/0300


Frýdek-Místek

Novinky

08.12.2016
Poděkování za pomoc pro uprchlíky a osoby v nepříznivé životní situaci

Velké díky bychom rádi vyjádřili Církvi Ježíše Krista Svatých posledních dnů, která nám v tomto roce zajistila boty, spodní prádlo a batohy pro uprchlíky pobývající v uprchlickém táboru ve Vyšních Lhotách. Díky této pomoci jsme celkem rozdali 61 párů tenisek, 164 kusů spodního prádla, 147 párů ponožek a 46 kusů batohů.  

Číst dále

08.12.2016
Velká předvánoční burza

Tímto bychom Vás rádi pozvali na velkou předvánoční BURZU! Všichni, kteří rádi nakupujete, využijte jedinečné příležitosti a přijďte 13.-14.12. do Lidového domu ve Frýdku-Místku a nakupte skvělé věci! Nakupovat můžete od 9-16 hodin. Těšíme se na Vás.

Číst dále

06.12.2016
Dobrovolnické centrum ADRA pořádá stříhání a holení osob bez domova

V pondělí 19. 12. od 9:00 - 12:00 bude naposledy v tomto roce otevřen sociální šatník. V rámci sociálního šatníku proběhne stříhání a holení osob bez domova a osob v hmotné nouzi. Pro každého bude také připraven balíček s hygienou, polévkou, rybí konzervou a ovocem. Pro všechny příchozí bude přichystán i teplý čaj. Teplý čaj budou dobrovolníci a zaměstnanci dobrovolnického centra připravovat na každý sociální šatník až do konce ledna. 

Číst dále

06.12.2016
ADRA na vánočním jarmarku!

Je až neuvěřitelné, jak ten čas letí… Nedávno jsme se loučili s babím létem a teď už máme za sebou druhou adventní neděli. V neděli 4. prosince jsme se účastnili vánočního jarmarku, který byl pro návštěvníky připraven na náměstí Svobody v Místku. A co se vlastně v neděli dělo? V našem ADRA stánku jsme prodávali různé výrobky - dřevěné či sádrové svíčníky, šály a šátky, plyšové hračky, vánoční přání nebo diáře.

Číst dále

11.11.2016
Velké slevy v charitativních obchůdcích ADRA

Pozor, pozor..snížili jsme pro Vás ceny!!! Ve všech našich charitativních obchůdcích ve Frýdku-Místku můžete od pondělí 14.11. využít velkých slev při nákupu. Tedy...nakoupíte ještě výhodněji. Například kabáty, bundy, saka, obleky za 45 Kč, kojenecké oblečky za 10 Kč a mnoho dalších slev. Přijďte a uvidíte...:-) 

Číst dále

05.11.2016
Benefiční večer na podporu Dobrovolnického centra ADRA Frýdek-Místek

20. říjen 2016 byl den, kdy snad nikdo z nás nemohl vyrazit ven bez deštníku, počasí bylo tzv. pod psa. 20. říjen je spojen s různými uudálostmi historie - Marie Terezie nastoupila na rakouský trůn, odehrálo se mnoho významných bitev, byla otevřena budova Opery v Sydney, narodil se např. Josef Váňa. Byl to ale také den, kdy se konal Benefiční večer pro DC ADRA ve FM, jehož motto znělo: Jsem zde, abych pomáhal. 

Číst dále

03.11.2016
Proběhl seminář na téma „Dobrovolnictví v domácnostech seniorů“

Dne 31. 10. 2016 proběhlo poslední podzimní setkání v klubu seniorů v rámci cyklu seminářů na téma „Dobrovolnictví v domácnostech seniorů“. Během měsíce října bylo osloveno 5 klubů seniorů ve Frýdku-Místku, Zelinkovicích a Chlebovicích, kde byl členům klubu představen projekt DC ADRA, který má za cíl snížit pocit osamění seniorů v domácnostech tím, že bude připravovat a školit vhodné dobrovolníky, kteří do domácností budou docházet.

Číst dále

04.11.2016
Studentský dobrovolnický klub ADRA připravil podzimní dílnu v Penzionu pro seniory.

Dne 26. 10. 2016 přichystal Studentský dobrovolnický klub ADRA podzimní dílnu v Penzionu pro seniory. Dobrovolníci přichystali slaměné věnce, umělé květiny a svíčky a tvoření mohlo začít. Květinové věnce se podařilo vyrobit všem zúčastněným klientům za pomoci dobrovolníků, kteří pomáhali především s upevňováním květin. Proběhlo tak další příjemné odpoledne v rámci akcí SDK, již teď se těšíme na další setkání.

Číst dále

04.11.2016
Další akce Studentského dobrovolnického klubu ADRA

Dne 25. 10. 2016 se uskutečnila další akce Studentského dobrovolnického klubu ADRA. Skupina dobrovolníků vyrazila na Ranč Hermelín v Novém Jičíně, kde děti z pěstounských rodin jezdily na koni. Pro děti, které již jízdu na koni vyzkoušely, byl připraven zábavný herní program. Děti měly možnost se vzájemně seznámit nebo vyzkoušet si balanc při přenášení míčku na pingpongové pálce.

Číst dále

04.11.2016
OC Futurum v Hradci Králové pořádalo sbírku oděvů pro organizaci ADRA

Ulevit svému šatníku, podpořit humanitární sbírku a získat hřejivý pocit mohli obyvatelé Hradce Králové po dva říjnové víkendy. Akce obchodního a společenského centra Futurum s podtitulem „Vyměň starou za novou“ nevybízela ke schůzce naslepo, ale k pomoci mezinárodní humanitární organizaci ADRA. Příchozí mohli přispět svrchními oděvy – bundami, tričky, mikinami, košilemi či kalhoty – a získat dárkové karty na nákup nového oblečení.

Číst dále

1 - 10 z 160

    1 2 3 4 5