ADRA Česká republika

JSME TU S VÁMI PRO DRUHÉ

Dobrovolnické
centrum

Frýdek-Místek
Main banner

Dobrovolnictví > Frýdek-Místek

Informace z centra:

POHOVORY PRO ZÁJEMCE O DOBROVOLNICTVÍ SE KONAJÍ:

KAŽDOU STŘEDU

14 - 17 HODIN


Dobrovolnické centrum

ADRA Frýdek-Místek

Radniční 1242

Frýdek - Místek 738 01


Bankovní spojení:

ČSOB, a.s., Praha

č. účtu: 190652949/0300


Frýdek-Místek

Novinky

18.07.2016
ADRA Finsko v Našem světě Pržno

Na konci června navštívili naše Dobrovolnické centrum kolegové z ADRA Finsko, aby poznali, jak u nás prakticky funguje dobrovolnictví. Ve vymezeném čase byl prostor na vzájemné předávání zkušeností, po té jsme společně navštívili zařízení sociálních služeb Náš svět v Pržně, ve kterém zajišťujeme jeden z našich dobrovolnických programů.

Číst dále

01.07.2016
Ponožky a kartáčky pro lidi, kteří ušli kus cesty

V pátek 1. července 2016 se v areálu Kamenité ve Vyšních Lhotách a na hoře Prašivá uskutečnilo diecézní setkání dětí. Letošní setkání dostalo název „Sestra Země volá ke mně – Péče o společný domov“. S dětmi se listovalo stránkami encykliky Laudato si’ papeže Františka, která pojednává o péči o náš společný domov, naši Zemi.

Číst dále

27.06.2016
SWEETSEN FEST 2016

Třináctý ročník výjimečného frýdecko-místeckého festivalu Sweetsen fest opět posunul hranice svých možností. Letošní čtyřdenní benefiční maraton se do historie zapíše nejen svým vizuálem, který do komunikace festivalu dokonale zapojil veřejný prostor, ale zejména svým zahájením v nové městské hale, které vrcholilo nadšenými ovacemi zaplněných ochozů ve stoje.

Číst dále

23.06.2016
Projekt „Dobrovolníci v domácnostech seniorů“ slaví jeden rok svého působení

Dne 20. 6. 2016 se uskutečnila další supervize dobrovolníků docházejících v projektu „Dobrovolníci v domácnostech seniorů“.  Projekt na počátku července slaví své první narozeniny. V současné době je krásným výsledkem projektu 8 spokojenějších a méně osamělých seniorů a seniorek ve Frýdku-Místku a okolí.

Číst dále

13.06.2016
Den města Frenštát pod Radhoštěm 2016

V pátek 10. 6. proběhl na náměstí ve Frenštátě pod Radhoštěm Den města. Dobrovolnické centrum ADRA Frýdek-Místek bylo přizváno k této akci, neboť vysílá dobrovolníky do domova Hortenzie, který se nachází přímo ve městě. Tento dobrovolnický program se tak stal přínosným doplňkem sociálních služeb ve městě.

Číst dále

13.06.2016
Školení pro mimořádné události

Naše Dobrovolnické centrum ADRA Frýdek-Místek společně s pracovníky DC ADRA Havířov a DC ADRA Ostrava se rozhodlo zúčastnit školení pro mimořádné události. A tak dva dny probíhal výcvik, na kterém jsme se dozvěděli bližší informace o humanitární pomoci při mimořádných událostech (např. při povodních), o postupu pomoci, koordinaci složek IZS, možnosti spolupráce nebo monitoringu.

Číst dále

17.05.2016
Den sociálních služeb ve městě Kopřivnice se vydařil

V pátek 13. 5. proběhl „Jarmark poskytovatelů sociálních služeb ve městě Kopřivnice“. Dobrovolnické centrum ADRA Frýdek-Místek se této akce zúčastnilo, neboť naše dobrovolnické programy fungují i ve městě Kopřivnice.

Číst dále

16.05.2016
Poděkování za finanční a věcnou podporu Dobrovolnického centra ADRA Frýdek-Místek

Dobrovolnické centrum ADRA Frýdek-Místek už od roku 2004 vysílá dobrovolníky do sociálních a zdravotnických zařízení. Tito dobrovolníci poskytují svůj volný čas, energii, vědomosti a dovednosti ve prospěch ostatních lidí. Dobrovolníci tak přinášejí uživatelům něco navíc, vyplňují volný čas dětem, seniorům a osobám se zdravotním postižením.

Číst dále

13.05.2016
Dobrovolnický program SetKavárna na TV Polar

V naší regionální televizi Polar byla natočena moc hezká reportáž, pojednávající mimo jiné i o nově vzniklém Dobrovolnickém programu SetKavárna. Jsou v ní zachyceny výpovědi studentů střední zdravotnické školy, které v programu působí ...

Číst dále

05.05.2016
ADRA otevřela v pořadí již třináctý charitativní obchůdek

Dne 2. 5. 2016 byl otevřen v Kroměříži v pořadí již třináctý charitativní obchůdek. Otevření se uskutečnilo za účasti vedoucího DC ADRA Frýdek-Místek Stanislava Staňka, zástupců města Kroměříž, místostarosty PhDr. Pavla Motyčky, Ph.D., vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví Bc. Marie Sumcové a přítomen byl i hospodář MSS církve adventistů sedmého dne Ing. Jaroslav Stejskal. 

Číst dále

1 - 10 z 135

    1 2 3 4 5