ADRA Česká republika

JSME TU S VÁMI PRO DRUHÉ

Dobrovolnické
centrum

Havířov
Main banner

Dobrovolnictví > Havířov

Informace z centra:

Dobrovolnické centrum ADRA Havířov

Hlavní třída 2/4

736 01 Havířov - Město

 

Info o dobrovolnictví:

Mobil: +420 732 509 400

E-mail: hana.cadova@adra.cz

 

Info o Charit.obchůdcích:

Mobil: +420 734 350 030

E-mail: dchavirov@adra.cz

 

č. ú. 808777808/0300, VS:850

 

Daruj!

 

Celkový počet návštěvníků: 

 

Havířov

Novinky

24.10.2016
Přidejte se k českotěšínským dobrovolníkům

Ve spolupráci s Domovem seniorů Slezská humanita jsme tento měsíc odstartovali nový dobrovolnický program v Českém Těšíně. Jsme rádi za všechny, kteří chtějí zpříjemnit čas seniorům, vnést jim trochu radosti a úsměvů do života, pobýt s nimi, popovídat si, příp. luštit křížovky, zahrát si společně hry anebo jít na procházku.

Číst dále

19.10.2016
Zúčastnili jsme se Pochodu všech generací v Orlové

V sobotu 1. 10. se v Orlové opět po roce konala již tradiční akce Pochod všech generací. Počasí nám přálo, lépe řečeno bylo přímo skvělé a tak se u pošty sešlo zhruba 200 přímých účastníků této akce. Stejně jako v předešlých ročnících, tak i letos byl pochod zaštítěn Domovem pro seniory POHODA.

Číst dále

10.10.2016
Uvítáme nové dobrovolníky v Karviné

Tak, jak se podzim halí do různých barev, tak i dobrovolnictví s Adrou bývá barevné... Lidé věnují svůj čas seniorům, pacientům, lidem s postižením, ale také dětem. Tráví s nimi volný čas různě, vždy záleží na společné domluvě – nejčastěji si povídají, někdy hrají hry, čtou knihy, luští křížovky a také, pokud to zdravotní stav dovolí, jdou na procházku. 

Číst dále

06.10.2016
Odstartoval projekt "Nový kamarád" v Orlové

……tak a je to tady. Po týdnech příprav, plánování a shánění "nových kamarádů" se v září rozjel program Nový kamarád. Pilotní projekt sociálního odboru města Orlová, který chce dětem většinou sociálně znevýhodněným, nabídnout možnost trávit odpoledne jinak. Užít si pokud možno příjemnou zábavu, zažít něco nového a případně se seznámit s novými kamarády. 

Číst dále

01.10.2016
Milým seniorům přejeme vše nejlepší k jejich svátku :-)

Všem seniorům, ať už z řad dobrovolníků, zaměstnanců, klientů domovů seniorů či jiných přijímacích organizací a také všem seniorským příznivcům ADRY přejeme k jejich svátku vše nejlepší, hodně zdraví, spoustu šťastných dní a mnoho důvodů k radosti. Jsme rádi, že vás máme :-)

Číst dále

29.09.2016
Hledáme nové dobrovolníky v Havířově

Pro klienty našich přijímajících zařízení v Havířově hledáme nové dobrovolníky. V těchto zařízeních či organizacích jsou lidé, kteří se cítí osamoceni a touží po lidském kontaktu. Jsou to především senioři v Domovech seniorů, ale i ve svých domácnostech, kde samota tíží snad nejvíce, také pacienti, lidé se zdravotním postižením – děti či dospělí.

Číst dále

29.09.2016
Hezky jsme si užili Veletrh sociálních služeb v Havířově

V úterý 20. září se v  odpoledních hodinách konal již 5. ročník Veletrhu sociálních služeb v Havířově. Velmi nás těší, že se tohoto setkání poskytovatelů sociálních služeb můžeme pravidelně účastnit. Ani letošní rok nebyl výjimkou - vyzdobily jsme stánek modrými ADRA balónky, připravily jsme brožurky, letáčky, malé dárečky pro havířovské občany a těšili jsme se na všechny, kteří se u našeho stánku zastaví.

Číst dále

19.09.2016
Supervizorka Andy Radomská zvolena sestrou MSK

Supervizorka dobrovolnických programů ADRA Andrea Radomská získala ocenění sestra Moravskoslezského kraje za rok 2016. Tato cena jí byla udělena v kategorii Paliativní a hospicová péče. Anketu vyhlašuje a pořádá odbor zdravotnictví Krajského úřadu Moravskoslezského kraje.

Číst dále

13.09.2016
Prožíváme léto babí – pomáhat nás stále baví :-)

Všichni, kteří byste chtěli pomáhat, máte „kousek“ volného času, který byste rádi smysluplně využili, jste srdečně zváni na školení (úvodní vzdělávání) pro nové dobrovolníky. Toto školení se koná ve čtvrtek 22. září od 16h v Domově seniorů Pohoda na ul. Mládí 725 v Orlové.

Číst dále

12.09.2016
Společné setkání v Benjamínu

Dobrovolníci ADRY se v úterý 30. 8. zúčastnili setkání, které uspořádali zaměstnanci havířovského Benjamínu u příležitosti 1. výročí od zahájení jeho činnosti. Bylo to velmi milé setkání - k dobré náladě přispěli klauni, skákací hrad, děti se svými vychovatelkami předvedly nádherné vystoupení s bubínky a jinými hudebními nástroji, tancovalo se, nechybělo výborné občerstvení a k tomu všemu se vydařilo počasí. Opravdu moc hezké a milé odpoledne.

Číst dále

1 - 10 z 186

    1 2 3 4 5