ADRA Česká republika

JSME TU S VÁMI PRO DRUHÉ

Dobrovolnické
centrum

Havířov
Main banner

Dobrovolnictví > Havířov

Informace z centra:

Dobrovolnické centrum ADRA Havířov

Hlavní třída 2/4

736 01 Havířov - Město

 

Info o dobrovolnictví:

Mobil: +420 732 509 400

E-mail: hana.cadova@adra.cz

 

Info o Charit.obchůdcích:

Mobil: +420 734 350 030

E-mail: dchavirov@adra.cz

 

č. ú. 808777808/0300, VS:850

 

Daruj!

 

Celkový počet návštěvníků: 

 

Havířov

Novinky

23.08.2016
Poděkování odcházejícím dobrovolnicím z Charitativního obchůdku v Karviné

Chtěli bychom velmi poděkovat za pravidelnou a obětavou dobrovolnickou pomoc paní Emílii Síkorové a Bronislavě Sanakové, které od září 2013 pomáhaly v Charitativním obchůdku a Sociálním šatníku na ul.Prameny 18/599 v Karviné – Ráji.

Číst dále

17.08.2016
Dobrovolnice Jana zve nové zájemce o dobrovolnictví

Krásný den všem. Ráda bych vás tímto informovala o možnosti dobrovolnické činnosti v Havířově – Šumbarku. Jedná se o asistenci při tréninku hry Boccia. Boccia je hra podobná pétangue, určená lidem s tělesným postižením. Hraje se každou středu od 15 hodin v Církevním středisku volného času sv. Jana Boska v Havířově – Šumbarku.

Číst dále

08.08.2016
Přidejte se k dobrovolníkům Adry!

Léto přináší mnohým lidem dny klidu, odpočinku, trávení slunečných dní v blízkosti rodiny či přátel, ale taktéž spoustu času k zamyšlení... Možná i vy patříte do okruhu lidí, kteří by rádi darovali část svého volného času druhým. Právě na vás čeká mnoho seniorů, klientů, pacientů či lidí s postižením, kteří uvítají dobrovolníky - společníky!

Číst dále

25.07.2016
Mukačevský tábor skončil

Čtrnáct dní uběhlo jako voda a tak, jak dobrovolníci ADRY přijížděli plni zvědavostí a očekávaní, co jim pobyt na Ukrajině s mukačevskými dětmi přinese, tak plní nostalgie a naplněni hezkými zážitky, museli odjíždět. Vznikla spousta přátelství s dětmi, vyměnily se adresy i dárečky a se slibem, že za rok určitě, se loučili.

Číst dále

18.07.2016
Pozvánka na školení pro nové dobrovolníky

Rádi uvítáme všechny, kteří by chtěli nezištně pomáhat druhým, všechny ty, kteří mají trochu volného času a nejsou jim lhostejní druzí lidé. Zájemce o dobrovolnictví zveme na školení – úvodní vzdělávání, které se bude konat ve čtvrtek 21. července od 15:30 v Dobrovolnickém centru ADRA v Havířově, ul. Hlavní třída 2/4.

Číst dále

27.06.2016
Právě probíhá již 10. ročník příměstského tábora v Mukačevu

V neděli 19. 6. se sjeli dobrovolníci z řad studentů i nestudentů na vlakové nádraží v Ostravě, kde plni očekávání odjeli rychlíkem do Mukačeva. V brzkých ranních hodinách 20. 6. dorazili na místo a po krátkém odpočinku se ujali svých úkolů. Mezi sebou se již částečně znali, neboť  se v Olomouci účastnili povinného školení, ale s dětmi se seznamovali až na místě. Nebylo to vůbec těžké, protože ukrajinské děti jsou velmi vstřícné a zvědavé.

Číst dále

21.06.2016
Grilovačka na zahradě Domova seniorů LUNA na Šumbarku

Krásné počasí, nádherná zahrada, příjemná hudba, Michael Kálmán za grilem spolu s Adélkou a Irenkou ze šumbarského obchůdku ADRA a Zdeněk Kukla  - to je velmi příjemná kombinace pro tradiční červnové setkání dobrovolníků s klienty Help Klubu a SPMP. Letos byli pozváni také senioři a dobrovolníci z LUNY a všichni se skutečně velmi dobře bavili.  

Číst dále

20.06.2016
Dobrovolnice paní Böhmová nominována do celostátního kola cen Ď

         Dobrovolnice paní Věra Böhmová míří do celostátního kola udílení cen Ď! V dubnu získala regionální cenu Ď, a tak má šanci v celostátním kole získat „cenu Ď posluchačů ČRo Dvojka 2016“ nebo hlavní „GRAND PRIX Ď 2016“. Finálová ceremonie se koná v pátek 24. června 2016 od 14.30 hodin na Nové scéně Národního divadla v Praze. Držíme paní Věrce všechny palce!

Číst dále

14.06.2016
Ocenění dobrovolnice paní Kristiny Unuckové

Paní Kristina Unucková, která již rok působí jako dobrovolnice v Nemocnici s poliklinikou v Karviné – Ráj, získala ocenění v oblasti sociálních a návazných služeb v Karviné. Je to žena s velkým srdcem, do dobrovolnické činnosti vkročila s obrovským nadšením a s pozitivním naladěním, kterým vždy příznivě ovlivňuje pacienty v nemocnici.

Číst dále

14.06.2016
Veletrh sociálních služeb v Karviné plný milých lidiček

Jsme rádi, že část našeho adráckého týmu mohla strávit páteční den na náměstí v Karviné, kde se konal veletrh sociálních služeb. Byl to krásný den, plný sluníčka a též osvěžujícího deštíku, který nám však vůbec nevadil. Užívali jsme si hezky tento pěkný den a byli jsme rádi, že se u našeho stánku zastavovala spousta milých lidí.

Číst dále

1 - 10 z 174

    1 2 3 4 5