ADRA Česká republika

JSME TU S VÁMI PRO DRUHÉ

Array ( [0] => stdClass Object ( [id_category] => 116 [id_type] => 0 [id_alias_category] => [id_podstromu] => [id_parent_category] => 1 [id_document] => [id_root_node] => 1 [id_modul] => [id_user] => 3 [id_layout] => [title] => BanglaKids [is_container] => [is_prefered] => [is_hide_column] => [is_perex] => 1 [is_private] => [is_deleted] => [address] => [url] => banglakids [urlfull] => banglakids [password] => [poradi] => 9 [hloubka] => 1 [left_node] => 1232 [right_node] => 1335 [id_menu_vertical] => ) )
BanglaKids
Main banner

ADRA > BanglaKids

 

Partneři

BanglaKids

Program BanglaKids je zaměřen na podporu a zlepšení života bangladéšských dětí. ADRA Česká republika se s přispěním dárců tímto programem podílí na usnadnění vstupu dětí do života. Největší důraz je v něm kladen na vzdělání.

Novinky

10.12.2014
Rodinné drama - podpora dětí z jiného úhlu

Dvě mladé dívky a zároveň sestry Rajina (15) a Sreety Murmu (12) dnes studují v 8. a 6. třídě na internátní škole SAMS. Studium je baví, mohou se rozvíjet, nacházejí zde podporu učitelů i přátelství spolužáků. Dívky zde nejen studují, ale také bydlí, dostávají tři teplá jídla denně a vše potřebné k tomu, aby mohly v areálu jedné z nejhezčích a nejvybavenějších škol programu BanglaKids žít.

Číst dále

04.12.2014
Očima pana účetního aneb "Odbornou práci mají dělat odborníci!"

Pan Jan Hádek, neformálně Honza, je již nějakou dobu účetním programu BanglaKids a členem našeho týmu. Jeho odbornost spojená s životním nadhledem a unikátním smyslem pro humor z něj činí parťáka k pohledání. V aktuálním čísle BanglaKids Novinek jsme se proto rozhodli udělat s ním zcela neformální rozhovor.

Číst dále

23.10.2014
Školení učitelů 2014

Každoročního školení učitelů, které probíhalo na internátní škole BASC od 1. června do 27. července 2014 se zúčastnilo 95 učitelů z celého Bangladéše. Školení organizovala naše partnerská organizace BCSS a výuku vedli renomovaní profesoři z Filipín.

Číst dále

25.09.2014
Napište dopis dítěti, které podporujete

Do 15. října máte možnost poslat nám dopis pro dítko, které podporujete. Do tohoto data by měl být dopis v naší kanceláři na adrese: ADRA, o. p. s., Klikatá 1238/90c, 158 00  Praha 5. Jak dopis napsat, co můžete k dopisu přiložit?

Číst dále

08.09.2014
Boj s negramotností ve světě je úspěšný, v Bangladéši má i českou stopu

Na 8. září každoročně připadá Mezinárodní den gramotnosti. Její úroveň se v rozvojových státech v posledních letech výrazně zlepšila, stále však v mnoha zemích zůstává více než padesát procent lidí v populaci negramotných. Situaci se snaží zlepšit také program BanglaKids a právě díky Vám, našim dárcům, se snižuje negramotnost v Bangladéši. Děkujeme Vám za podporu bangladéšských dětí!

Číst dále

01.08.2014
Kupte dárky dítku, které podporujete, či jeho rodině

Pokud byste chtěli, aby dítko, které podporujete, či jeho rodina, obdržely díky Vám na podzim dárky, kontaktujte nás, prosím, nejpozději do 15. srpna 2014. Bližší informace naleznete zde.

Číst dále

11.07.2014
Chystáme pro Vás novou podobu stránek BanglaKids!

Po několika letech provozu současných webových stránek www.banglakids.cz, připravujeme jejich novou podobu. Cílem je zjednodušit vyhledávání a zpřístupnit návštěvníkům stránek co nejvíce informací o dětech, školách a životě v Bangladéši. A samozřejmě také pomoci novým dárcům zapojit se do podpory vzdělání dětí v této zemi.

Číst dále

30.06.2014
Sirotkem i s rodiči

Když byla Merina v páté třídě, babička ji přemlouvala ke sňatku s jedním mužem. Bylo by to pro ně východisko z neutěšené situace. Babička vše zorganizovala a nutila Merinu ke sňatku.  Merina byla naprosto zoufalá. Měla se vdát za cizího muže...

Číst dále

28.05.2014
Příběh dárkyně: Za bráškou se zas brzy vrátím

Celý život toužila po mladším bratrovi. Před třemi lety si ho sama „pořídila“ - až v daleké Bangladéši. Přečtěte si vyprávění dárkyně Lucie Kubienové z Olomouce, které vyšlo v květnu v časopise Chvilka pro tebe.

Číst dále

23.03.2014
Dnes odletěli z Prahy do Bangladéše tři dárci, kteří podporují tamní školáky

Projekt Banglakids podporuje již čtrnáct let chudé děti a děti ze slumů v Bangladéši. Díky štědrosti českých a slovenských dárců získalo vzdělání šest a půl tisíce tamních dětí. Projekt podporuje celé školy, ale také jednotlivce. Dárci do Bangladéše za „svými“ dětmi jezdí jen výjimečně. Letos se tam vypravili tři z nich na vlastní náklady. Chtějí poznat, jak projekt Adry funguje a při té příležitosti dětem mimo jiné předají drobné dárky.

Číst dále

1 - 10 z 94

    1 2 3 4 5