Dobroden aneb firemní dobrovolnictví počtvrté
ADRA Česká republika

JSME TU S VÁMI PRO DRUHÉ

Dobrovolnické
centrum

Brno
Main banner

Dobrovolnictví > Brno

Informace z centra:

DC ADRA Brno, hlavní kancelář

Cejl 37/62

Brno 602 00


Pracoviště a charitativní obchůdek Vyškov

Žižkova 537/15, 682 01 Vyškov

Otevírací doba obchůdku:

pondělí až středa: 9.00 až 16.00

čtvrtek: 9.00 až 17.00

pátek: 9.00 až 14.00


Bankovní spojení:

ČSOB, a.s., Praha

č. účtu veřejné sbírky: 808777808/0300, variabilní symbol  290

Program Mince denně

Více info o financování DC Brno


 

Dobroden aneb firemní dobrovolnictví počtvrté

14.9.2018

Máme za sebou čtvrtý Adří Dobroden! Uskutečnil se 12. 9. 2018 a spojil dohromady seniory z DpS Mikuláškovo náměstí a firmu IReSoft. Dvanáct iresoftích dobrovolníků přišlo vybaveno nejen novými tričky (#dobroden), ale i vlídností, otevřeností, laskavostí a ochotou pomoci. Společně jsme autobusem vyrazili do Bošovic do Papouščí ZOO.
Každý dobrovolník byl doprovodem (i DOBROvodem) jednoho seniora na invalidním vozíčku. Společně jsme si prohlédli voliéry s asi 200 druhy papoušků a obdivovali krásu jejich barev, jak jsou velicí či naopak jak jsou maličcí, a rozhodně nepřeslechli sílu jejich společného „povídání“. K obědu nám Domov sbalil každému řízek, a pak jsme si dali „něco dobrého“ v místní kavárničce: kávičku, zmrzlinku nebo nějaké jiné potěšení. Společný čas strávily skupinky či dvojice povídáním a sdílením svých životních příběhů. 

Od seniorů jsme mockrát slyšeli: „Děkujeme, bylo to moc krásné”, a někteří se loučili se slzami v očích. Zaměstnanci IReSoftu byli rádi za zkušenost, která jim lépe pomohla pochopit život klientů domovů pro seniory, a těšilo je, že svou účastí a přístupem způsobili radost. Všem nám to pomohlo vnímat stáří, které se dotýká každého z nás, zcela jinak - s pochopením a úctou a respektem. 
Jsme vděčni za Dobroden, který propojuje – ať už firmy s neziskovým sektorem nebo generace nebo životní příběhy...a těšíme se na další. Kategorie: Brno