První dobroden na Vyškovsku
ADRA Česká republika

JSME TU S VÁMI PRO DRUHÉ

Dobrovolnické
centrum

Brno
Main banner

Dobrovolnictví > Brno

Informace z centra:

DC ADRA Brno, hlavní kancelář

Cejl 37/62

Brno 602 00


Pracoviště a charitativní obchůdek Vyškov

Žižkova 537/15, 682 01 Vyškov

Otevírací doba obchůdku:

pondělí až středa: 9.00 až 16.00

čtvrtek: 9.00 až 17.00

pátek: 9.00 až 14.00


Bankovní spojení:

ČSOB, a.s., Praha

č. účtu veřejné sbírky: 808777808/0300, variabilní symbol  290

Program Mince denně

Více info o financování DC Brno


 

První dobroden na Vyškovsku

20.6.2018

V úterý 19.6. se uskutečnil první Dobroden pod záštitou ADRA Vyškov, který měl za cíl propojit firemní a neziskový sektor na Vyškovsku. Zaměstnanci místní firmy SMC se stali jednorázovými dobrovolníky a doprovázeli zdravotně postižené klienty z Habrovanského zámku na výlet do ZOO Vyškov. Zúčastnili se ho zaměstnanci napříč různými profesemi, z nichž mnozí prožili první kontakt se zdravotně postiženým člověkem.
“Rozumíme prvním obavám a nejistotám, které souvisí nejen s manipulací s vozíkem, ale také s komunikací s člověkem, který má zdravotní omezení. Pro domov je to ale veliká pomoc v možnosti realizace výletu pro větší počet osob a pro klienty domova je to nádherně strávený čas. Věříme, že pro zaměstnance SMC je to veliká osobní zkušenost a radost z pomoci, která je obohatí, “ říká Monika Lauterbachová za ADRA Vyškov.
“Coby firma vnímáme smysluplnost celé akce a radost ze společně stráveného dopoledne, kterou měli nejen klienti Habrovanského zámku, ale také naši zaměstnanci. Jsme rádi, že se můžeme podílet na dobrých lokálních skutcích. Rozhodně se těšíme na další Dobrodny na Vyškovsku,“ dodává Pavel Sedláček z SMC.Kategorie: Brno