Proč přispět
ADRA Česká republika

JSME TU S VÁMI PRO DRUHÉ

Dobrovolnické
centrum

Brno
Main banner

Dobrovolnictví > Brno > O nás > Financování > Proč přispět

Informace z centra:

DC ADRA Brno, hlavní kancelář

Cejl 37/62

Brno 602 00


Pracoviště a charitativní obchůdek Vyškov

Žižkova 537/15, 682 01 Vyškov

Otevírací doba obchůdku:

PO 12.00 – 17.00

ÚT 9.00 – 14.00

ST 12.00 – 17.30

ČT 12.00 – 17.00

PÁ 9.00 – 14.00


Bankovní spojení:

ČSOB, a.s., Praha

č. účtu veřejné sbírky: 808777808/0300, variabilní symbol  290

Program Mince denně

Více info o financování DC Brno


 

Proč přispět

Proč přispět na financování Dobrovolnického centra ADRA Brno:

DC ADRA Brno existuje proto, aby propojovalo dobrovolníky s těmi, kdo dobrovolníky potřebují, lidmi pobývajícími v sociálně zdravotních organizacích. Protože se jedná zpravidla o osoby více či méně v tíživé situaci a do jisté míry také zranitelné, je důležité věnovat dostatek času vyhledávání, vybírání a školení dobrovolníků, stejně jako následné péči o ně. Pravidelně komunikujeme jak s dobrovolníky, pro které také organizujeme supervize, tak se zástupci domovů pro seniory.

Zároveň také zajišťujeme veškerou administrativu, které není málo, dobrovolnické programy ADRA se dlouhodobě řídí pravidly akreditačního systému Ministerstva vnitra ČR pro dobrovolnickou službu. Finanční příspěvky nám umožňují dělat naši práci profesionálně, účelně a dostatečně kvalitně, abychom společně s vámi mohli zvyšovat kvalitu života klientů našich přijímajících organizací (v současné době seniorů žijících v domovech pro seniory).

V dobrovolnickém programu v Brně se od 1. 12. 2015 zapojilo celkem 45 dobrovolníků, z toho:

Tito dobrovolníci tak od začátku našeho programu v Brně uskutečnili více téměř 400 návštěv seniorů a proměnili tak cca 550 hodin svého času v radost, porozumění a pocit lidské blízkosti pro ty, kterým se těchto věcí dostává stále méně (údaj k 30. 6. 2016).

Od nového roku také plánujeme vysílat dobrovolníky do přijímajících organizací na Vyškovsku, konkrétně do:

Proč máme placené zaměstnance?

Jelikož se jedná o práci zodpovědnou, odbornou a časově náročnou, máme za tímto účelem zaměstnance na částečný úvazek, jejichž úkolem je zajistit, aby vše probíhalo, jak má, a ke klientům domovů pro seniory nastupovali ti praví dobrovolníci se srdcem na pravém místě, a aby byli na svoji dobrovolnickou službu také náležitě připraveni. Zaměstnanci DC ADRA Brno jsou lidé, kteří se vzdali vyšších příjmů jinde, aby mohli pomáhat potřebným tak říkajíc „naplno“. Jsou to ale také lidé, kteří potřebují platit účty jako každý jiný. Jsou to lidé, kteří do práce dávají kus sebe a dělají ji srdcem.

Jaké jsou finanční náklady DC ADRA Brno:

Náklady na naše pracovníky (mající částečné a často kombinované úvazky), vedoucího DC, koordinátory dobrovolníků, účetní a supervizorku, tvoří největší část (cca 3/4) nákladů DC ADRA Brno, další významnou položkou je nájem prostor (cca 1/8), dále jde o výdaje na výpisy z trestních rejstříků pro dobrovolníky, pojištění dobrovolníků (odpovědnostní a pro případ úrazu), telefony a internet, tisk letáků, kancelářské potřeby apod. Předpokládané celkové náklady DC ADRA Brno pro letošní rok jsou cca 430 000 Kč.