Návštěva v Domově pro seniory Chýnov
ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

Dobrovolnické
centrum

České Budějovice
Main banner

Dobrovolnictví > České Budějovice

Informace z centra:

„Starajíce se o štěstí druhých, nacházíme své vlastní.“

Platon

DC ADRA ČB
F. Šrámka 34
370 01 Č. Budějovice
dccb@adra.cz
+420 731 705 002

 

 

 

číslo účtu veřejné sbírky:
808777808/0300,
v.s. 240

Program Mince denně

Celkový počet návštěvníků: 

 

Návštěva v Domově pro seniory Chýnov

21.8.2019

V srpnu jsme se vypravily do našeho nevzdálenějšího smluvního zařízení, a to do Chýnova u Tábora.

Pádíme po dálnici, abychom zastavily u nevšedního domova pro seniory. Ulice Zámecká 1 mnoho napovídá o krásném specifiku tohoto místa - domov je bývalý zámek! Jsme uchváceny tím, že hned u domova se nachází pečlivě udržovaný park, z chodeb lze vyjít na terasu, z pokojů na zahradu a že všechno je s takovým citem a vkusem zařízeno, aby tu člověk všude větřil, že vstoupil na zámek.

Jsme moc rády, že jsme se mohly potkat s paní Hanou Měchurovou, která vede sociální úsek v domově a zároveň je kontaktní osobou pro naše dobrovolnické centrum a stará se o dobrovolníky na tomto místě. Provází nás po celém objektu, a tak jsme se dokonce mohly pozdravit s milými klienty a vidět, jak se jim daří, co zrovna dělají a jak prostě žijí.

Odjížděly jsme domů s pocitem opravdu důstojného stáří i s úžasnou věcí, kterou u nás v Budějovicích žel nemůžeme prožít. Mnoho klientů domova se totiž narodilo v Chýnově, chodili tam do školky, do školy, pracovali tam a celý život žili. A když teď ve stáří bydlí v chýnovském domově pro seniory, tak jsou vlastně zase “doma”. Jejich spolubydlící na pokoji jsou někdy sourozenci, někdy spolužáci, také přátelé - prostě nelze necítit rodinnou atmosféru!

Jsme velmi rády za tři úžasné dobrovolnice v Chýnově, které místním lidem zpestřují jejich dny a věnují jim svůj čas. Jsme také moc rády, že jsme mohly společně přemýšlet, jak oslovit další lidi k dobrovolnictví v Chýnově, protože věříme, že i tady jsou osamělé duše, které dobrovolníky moc potřebují.

Zuzka Chánová a Iva KyselováKategorie: České BudějoviceFotogalerie