ADRA Česká republika

JSME TU S VÁMI PRO DRUHÉ

Dobrovolnické
centrum

České Budějovice
Main banner

Dobrovolnictví > České Budějovice > O nás > Napsali o nás

Informace z centra:

 

 

 

číslo účtu veřejné sbírky:
808777808/0300,
v.s. 240

Program Mince denně

Aby se člověk dozvěděl, kolik štěstí může v životě přijmout, stačí, aby zjistil, kolik může dát. Arthur Shopenhauer

 

Celkový počet návštěvníků: 

 

Napsali o nás

ČRo 8. února 2016: Dobrovolně chodí za seniory do domova důchodců. Dává mi to strašně moc, říká.

Mohli by jít do kina, na nákupy nebo jen tak ležet na gauči. Ale místo toho vyrazí za seniory do domova důchodců. I když mají dobrovolníci čas třeba jen hodinu nebo dvě týdně, pomůžou tady víc, než jakékoli léky.

Třeboňský svět, říjen 2015 - Bohatství je v dávání

O sedmičce se říká, že je číslem plnosti. Přesně tolik let jsme jako Dobrovolnické centrum ADRA rozvíjeli dobrovolnickou služ­bu v Třeboni pro Domov seniorů v ulici Das-kabát. Každý, kdo pracuje s dobrovolníky, ví, že tato práce není vůbec jednoduchá, protože jako vysílající organizace musíte být neustále jakýmsi motorem, který vše pořád posouvá kupředu, a to s minimálním množstvím mož­ností. Není snadné v dnešní době vyhledávat lidi, kteří by by...

Nominace na cenu Ď 2015

Už patnáctým rokem se do celé České republiky organizuje projekt zvaný cena Ď neboli dík  dobrodincům a mecenášům za podporu kultury a charity.  Letos se koná jubilejní patnáctý ročník. V celé České republice se konají ve čtrnácti krajích krajská kola ceny Ď a pak celostátní finále ceny Ď v Praze ve vzácné spolupráci s Národním divadlem na scéně Státní opery 15. června 2015 od 17.00h.  

TISKOVÁ ZPRÁVA NADACE ČEZ - Škoda Yeti

Pomáhat seniorům, osobám s postižením a sociálně vyloučeným dětem nebo rychleji zasáhnout při povodních bude pro českobudějovické centrum ADRA o něco snadnější. Díky půlmiliónovému příspěvku Nadace ČEZ mohla jihočeská složka mezinárodní humanitární organizace pořídit nový automobil Škoda Yeti. Dobrovodský zpravodaj 26. 11. 2014

26. 11. 2014 vyšla v Dobrovodském zpravodaji výzva místním občanům, aby se zapojili do dobrovolnické činnosti v Domově důchodců Dobrá Voda. Zapojit se lze prostřednictvím Dobrovolnického centra ADRA České Budějovice.

5 plus 2 Strakonicko: Dobrovolníci přinášejí srdce na dlani

2. dubna 2014 5plus2. VODŇANY. Dne 27. března přijímali dobrovolníci v Centru sociální pomoci ve Vodňanech Ocenění Jacoba Jacebela. Cenu pro obyčejné lidi, kteří pro ostatní dělají neobyčejné věci.

Časopis Diagnóza v ošetřovatelství o ADŘE

Duben 2014. V dubnovém čísle časopisu Diagnóza v ošetřovatelství vyšel článek o dobrovolnickém centru ADRA České Budějovice.

Rozhovor pro portál Lidemezilidmi.cz

19. 2. 2014, Simona Breichová, redaktorka portálu Lidemezilidmi.cz uskutečnila zajímavý rozhovor s Jitkou Chánovou, vedoucí dobrovolnického centra ADRA České Budějovice.

Pracovat se seniory v domově mohou jejich vrstevníci i studenti

7. 2. 2012, Českokrumlovský deník, str. 3, Českokrumlovsko

Studenti zpříjemňují dny seniorům

31. 12. 2011, Českobudějovický deník, str. 8, U nás doma (Ivana Kerlesová)

1 - 10 z 28

    1 2 3