Frýdek-Místek
ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

Dobrovolnické
centrum

Frýdek-Místek
Main banner

Dobrovolnictví > Frýdek-Místek

Informace z centra:

POHOVORY PRO ZÁJEMCE O DOBROVOLNICTVÍ SE KONAJÍ:

KAŽDOU PRVNÍ STŘEDU V MĚSÍCI

14 - 17 HODIN

(NEBO DLE DOMLUVY:

tel: 739 320 717)


Dobrovolnické centrum

ADRA Frýdek-Místek

Radniční 1242

Frýdek - Místek 738 01


Bankovní spojení:

ČSOB, a.s., Praha

č. účtu: 808777808/0300 v. s. 210


Frýdek-Místek

Novinky

05.12.2019
Mezinárodní den dobrovolníků – hrdinů každodenního života

V rámci patnácti dobrovolnických center ADRA pomáhají dobrovolníci seniorům, lidem se zdravotním postižením, osamoceným a nemocným nebo sociálně znevýhodněným dětem. Největší dobrovolnická centra se nachází v Ostravě, Frýdku-Místku, Havířově a v Brně, přičemž více než 80 % dobrovolníků Adry pomáhá v Moravskoslezském kraji. 

Číst dále

29.11.2019
„(Ne)mluvím, tedy jsem… aneb několik kroků k empatické komunikaci“

Tak zněl název přednášky pro třinecké a jablunkovské dobrovolníky, která se uskutečnila v úterý 26. 11. 2019. Zaplněný sál Knihovny Třinec svědčil o tom, že téma bylo víc než přitažlivé. Přednášejí PhDr. Petr Adamus, PhD., zkušený lektor a pedagog, hovořil o základních principech, které nás mohou vést k empatické a nenásilné komunikaci.

Číst dále

20.11.2019
Vyhlášení vítězů výtvarné soutěže na téma „Život venku“ při akci „Dny proti chudobě ve F-M“

Ve středu 20. listopadu se sešli zástupci Dobrovolnického centra ADRA Frýdek-Místek a zástupci Slezské diakonie Frýdek-Místek, aby vybrali obrázky, které získají Cenu sympatie poroty a společně s tím byl vyhlášen i nejlepší obrázek dle uživatelů Facebooku.

Číst dále

18.11.2019
Lednice, do které může kdokoli dát jídlo pro kohokoli

Desítky vyhozených kilogramů potravin ročně. Dle organizace „Zachraň jídlo“ připadá na každého Evropana 96 až 115 kg vyhozeného jídla za rok. V České republice je mnoho lidí, kteří si nemohou dovolit koupit kvalitní potraviny. Jedná se o matky samoživitelky, seniory a osoby ve hmotné nouzi. Právě tento nesoulad se alespoň částečně snaží řešit veřejné či jinak také sdílené či komunitní lednice. 

Číst dále

14.11.2019
Dárek pro druhé – udělejte na Vánoce radost osamělým seniorům

Každé malé dítě ví, že na Štědrý večer navštěvuje všechny domácnosti Ježíšek, který nechává pod stromečkem dárky. Také ví, že musí trpělivě čekat a jíst smaženého kapra, a teprve po zazvonění zvonečku je možno vydat se ke stromečku a dárky si rozbalit. Vánoce nás provázejí celým životem - jako děti píšeme dopisy Ježíškovi a jako dospělí se ta přání z dopisů snažíme splnit.

Číst dále

14.11.2019
JARMARK HRAČEK 2019

Přijďte od 25. listopadu do 6. prosince do Charitativního obchůdku ADRA nedaleko frýdeckého zámku na ulici Radniční. Provozní doba je pondělí až čtvrtek 9 - 16 hodin a v pátek 9 - 14 hodin. Jarmark hraček je již tradiční akcí, jejímž cílem je dát darovaným hračkám a plyšovým medvídkům "druhou šanci" a dále v rámci veřejné sbírky získat finance pro podporu a rozvoj dobrovolnictví.

Číst dále

08.11.2019
Adventní benefiční koncert ADRA ve Frýdku-Místku

S velikou radostí Vám oznamujeme, že letos se nám naskytla příležitost pořádat ve spolupráci s OC Frýda na Příborské ulici ve Frýdku-Místku Adventní benefiční koncert ADRA, který proběhne dne 8. 12. 2019 od 14 hod. Slavnostním odpolednem nás provede herečka Ostravského divadla Mír Kristýna Lišková. Vystoupí cimbálová Kotkova muzika a zpěvák Voxel. 

Číst dále

06.11.2019
Ponožkový ples Sociálních služeb města Kroměříže

„Staňte se alespoň na jeden den dobrovolníkem a potěšte někoho, kdo stojí o vaši přítomnost.“ Rozšířit si obzory o jednorázovou dobrovolnickou činnost, zatancovat si, popovídat si, být laskavý k sobě i k druhým. Již za chvíli tu máme Světový den laskavosti (13. listopadu) a u této příležitosti jsme pro vás opět nachystali zajímavé akce.

Číst dále

03.11.2019
Podzim v ADRA – čas supervizí

Jednou jeden moudrý muž řekl, že podzim je období, při kterém příroda hraje barevnou symfonii. A je to tak.  Podzimní čas většinou bývá časem zklidnění, zastavení se a bilancování … u nás je to čas supervizí. A ty k tomu všemu prostě patří.  Na konci října proběhlo setkání dobrovolníků ve Středisku sociálních služeb – v Domově pro seniory ve Frýdlantu nad Ostravicí.

Číst dále

03.11.2019
VÝTVARNÁ SOUTĚŽ KE KAMPANI DNY PROTI CHUDOBĚ VE FRÝDKU-MÍSTKU 2019

Na počátku školního roku jsme pro děti ze základních a mateřských škol uspořádali výtvarnou soutěž. Tato soutěž byla vytvořena ve spolupráci se Slezskou diakonií Frýdek-Místek, která již tradičně vede kampaň „Dny proti chudobě ve Frýdku-Místku“. Kampaň má za cíl upozornit na významný den - 17. říjen, který je Mezinárodním dnem za odstranění chudoby.

Číst dále

1 - 10 z 426

    1 2 3 4 5