Frýdek-Místek
ADRA Česká republika

JSME TU S VÁMI PRO DRUHÉ

Dobrovolnické
centrum

Frýdek-Místek
Main banner

Dobrovolnictví > Frýdek-Místek

Informace z centra:

POHOVORY PRO ZÁJEMCE O DOBROVOLNICTVÍ SE KONAJÍ:

KAŽDOU PRVNÍ STŘEDU V MĚSÍCI

14 - 17 HODIN

(NEBO DLE DOMLUVY:

tel: 739 320 717)


Dobrovolnické centrum

ADRA Frýdek-Místek

Radniční 1242

Frýdek - Místek 738 01


Bankovní spojení:

ČSOB, a.s., Praha

č. účtu: 808777808/0300 v. s. 210


Frýdek-Místek

Novinky

22.05.2019
Modlitba za organizaci ADRA

ADRA byla založena Církví adventistů sedmého dne. Přiblížit činnost dobrovolnických center jednotlivým sborům mají na starost tzv. „adráci“, vybraní členové církve. Jedním ze způsobů, jak přiblížit širokou škálu činností dobrovolnických center je prostřednictvím již tradiční akce „Modlitba za ADRU“.

Číst dále

19.05.2019
Příběh rodiny Jendrulkových – sbírka pokračuje

Jendrulkovým se před časem narodilo krásné a zdravé miminko. Třetí den po porodu měl chlapec zástavu dechu, byl oživován a převezen na JIP oddělení, kde chlapečka zachránili. Po pár týdnech si ho rodiče mohli odvézt domů.

Číst dále

14.05.2019
Charitativní burza oblečení v Sedlištích

Srdečně zveme lidičky nejen ze Sedlišť, ale i z blízkého okolí. Přijďte si doplnit šatník o letní oblečení a zároveň podpořit činnost dobrovolnického centra, které se v současné době stará o 393 dobrovolníků! Veškeré utržené peníze jsou součástí veřejné sbírky, která slouží právě k financování našich dobrovolnických programů ve Frýdku-Místku, Frýdlantu nad Ostravicí, Novém Jičíně, Kroměříži, Třinci, Frenštátu pod Radhoštěm a dalších městech.

Číst dále

09.05.2019
Hledají se kamarádi-dobrovolníci k dětem v Novém Jičíně

Chcete-li někdo z vás být kamarádem-dobrovolníkem, poznat nové zkušenosti, nové lidi, ozvěte se nám. Vysvětlíme vám, co dobrovolnictví obnáší, proškolíme vás pro dobrovolnou činnost a seznámíme se vším, co s návštěvami dětí bude souviset.

Číst dále

03.05.2019
Týden supervizí v Třinci

Tak, jak v těchto dnech zdobí naše města kvetoucí stromy, tak i naši dobrovolníci nezahálejí a přinášejí svůj květ radosti a porozumění seniorům na Třinecku. Aby nám dobrovolníci stále hezky „kvetli“ a neztráceli „živiny“, pořádáme pro ně supervize, kde mohou načerpat síly a potřebnou mentální energii. Supervize je chráněný prostor. Prostor pro sdílení radostí, ale i starostí, prostě všeho, co dobrovolníci zažívají.

Číst dále

29.04.2019
Svačinkový den na Gymnázium Frýdlant nad Ostravicí

Středa 24. dubna – pro někoho to byl zcela tradiční den. Ráno vstát, posnídat a jít do práce nebo do školy. Pro studenty Gymnázia Frýdlant nad Ostravicí to však byl neobyčejný den. Studentky Sára Urbančíková a Tereza Kořínková se rozhodly, že se svými spolužáky upečou dobroty, které pak budou svým kamarádům a učitelům o přestávkách prodávat. A tak se i stalo.

Číst dále

18.04.2019
Jarní stříhání a holení osob bez domova

Dne 15. dubna 2019 proběhlo v prostorech Sociálního šatníku ADRA ve Frýdku-Místku již tradiční akce „Stříhání holení osob bez domova“. V tento den dorazilo více než 40 klientů, z nichž téměř polovina využila možnost nechat se bezplatně ostříhat a oholit. Děkujeme dobrovolníkům z řad členů Sboru církve adventistů Frýdek-Místek a zdravotní sestře z Českého červeného kříže, bez jejichž pomoci by již tradiční akce nemohla probíhat.

Číst dále

16.04.2019
Města nás opět podpořila. Děkujeme!

V uspěchané době, kdy nezbývá mnoho času na vytváření vztahů v rodině, v sousedství nebo v zaměstnání, vstupují stovky dobrovolníků „cizím“ lidem do jejich samoty. Vnímám to podobně jako rozdávání vody na poušti, kde je jí nedostatek. Někomu to připadá jako plýtvání a ztráta. Našim dobrovolníkům to však pořád dává smysl. 

Číst dále

11.04.2019
ADRA VE ŠKOLCE

V Mateřské škole J. Trnky ve Frýdku-Místku byl letošní první dubnový týden zasvěcen další edukaci, tentokráte na téma „TÝDEN ZDRAVÍ“ .  Jsme vděční, že lll. ročník jsme mohli oslavit spolu s Českým červeným křížem a Vodní záchrannou službou v krásných prostorách učebny pro nejmenší.

Číst dále

09.04.2019
Rádi se smějete?

Hledáme dobrovolníky do Domova Beskyd, kde jsou uživatelé s chronickým duševním onemocněním. S uživateli si můžete jen tak povídat, předčítat knihu, koukat na televizi, jít ven na procházku… Záleží na tom, co baví vás a co baví uživatele. Stačí jen najít společnou nit a potom to už jde samo. 

Číst dále

1 - 10 z 380

    1 2 3 4 5