Frýdek-Místek
ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

Dobrovolnické
centrum

Frýdek-Místek
Main banner

Dobrovolnictví > Frýdek-Místek

Informace z centra:

POHOVORY PRO ZÁJEMCE O DOBROVOLNICTVÍ SE KONAJÍ:

KAŽDOU PRVNÍ STŘEDU V MĚSÍCI

14 - 17 HODIN

(NEBO DLE DOMLUVY:

tel: 739 320 717)


Dobrovolnické centrum

ADRA Frýdek-Místek

Radniční 1242

Frýdek - Místek 738 01


Bankovní spojení:

ČSOB, a.s., Praha

č. účtu: 808777808/0300 v. s. 210


Frýdek-Místek

Novinky

06.07.2020
V Kroměříži jsou dobrovolníci a jejich senioři opět spolu

Od prvního června již mohou opět s radostí dobrovolníci ADRA navštěvovat seniory v domovech, nemocnicích, domácnostech. Po dlouhé tříměsíční koronavirové pauze byli jak senioři, tak dobrovolníci v osobním kontaktu a setkání byla plná smíchu, radosti, ale také vědomí, že nic není samozřejmé. Každá chvíle sdílená s druhou osobou zahřeje seniory u srdce, obzvlášť po tak dlouhé době bez kontaktu nejbližších.

Číst dále

26.06.2020
Děti s autismem, jejich rodiče i naši dobrovolníci si užili poslední kroužek v tomto školním roce

I přes značná omezení, která nám od poloviny března do začátku května způsobila pandemie koronaviru, jsme s našimi dětmi s autismem a jejich rodiči úspěšně zakončili školní rok. V úterý 23.6. jsme se za krásného počasí sešli ve Faunaparku, kde byly pro děti připraveny nejrůznější atrakce, při kterých se u našich milých soutěžících projevila jak skvělá fyzická kondice, tak i radost z pohybu.

Číst dále

25.06.2020
Turnaj mezi dětmi z dětských domovů se vyvedl

Neděle 21. 6. patřila krásné myšlence. Myšlence, že fotbal nemá hranice, spojuje a rozdává radost. V neděli se totiž odehrál fotbalový turnaj mezi třemi dětskými domovy a naším Dobrovolnickým centrem ADRA Frýdek-Místek. Do hry se zapojilo celkem šest týmů – 3 týmy byly sestaveny z Dětského domova Frýdek-Místek, 1 tým z dětského domova Čeladná a tým z Dětského domova Ostrava-Kunčice.

Číst dále

15.06.2020
Výzva „Napiš dopis nebo nakresli přání“ stále běží!

Těší nás, když vidíme, že naše nápady zaujmou, když se dospělí a děti zapojí do našich výzev. Při návštěvách ve školách a školkách dětem říkáme, že dobrovolníci jsou bojovníci se smutkem a samotou. Právě obrázky od dětí, které posíláme seniorům do spolupracujících zařízení, mají tu kouzelnou moc, že někomu, koho děti vůbec neznají, udělají upřímnou radost.

Číst dále

10.06.2020
Senioři v domácnostech se opět setkávají se svými dobrovolníky

Dlouhá doba karantény konečně skončila a třinečtí senioři v domácnostech s radostí vítají své dobrovolníky, kteří je mohou znovu navštěvovat. Do té doby probíhal kontakt pouze telefonicky nebo omezeně ve dveřích při předávání tašek s nákupy.

Číst dále

07.06.2020
Význam rodiny v dnešních dnech

V květnu jsme oslavili Mezinárodní den rodiny. Pro mnoho lidí je rodina samozřejmostí a mnohdy si ani neuvědomují, jaké mají štěstí, pokud ji mají. Rodina, a to v jakékoliv podobě a v jakékoliv životní fázi, hraje důležitou roli u každého člověka. Měla by uspokojovat tělesné, duševní i sociální potřeby všech jejich členů.

Číst dále

01.06.2020
Ze zákulisí našeho centra v době nouzového stavu aneb vyšli jsme posílení!

Máme za sebou dost perných týdnů, ale když se ohlédnu zpět, jsem za ně moc vděčná. Každý jednotlivý člen týmu byl mimo jiné vystaven zkoušce, jak zvládá dlouhodobou psychickou zátěž.Bylo nám jasné, že pokud to chceme zvládnout, jako jednotlivci i jako kolektiv, musíme se dobře postarat, jak se v odborných kruzích říká, o psychohygienu.

Číst dále

28.05.2020
Pomoc lidem ohroženým koronavirem v Kroměříži

S příchodem jara a také nouzového stavu se v Kroměříži probudila obrovská vlna solidarity a chuti pomáhat. Mnoho občanů se srdcem na dlani se spojilo a pomáhali těm, kteří pomoc potřebovali. Ať už šlo o šití roušek nebo snad posílání jarních pozdravů a přání do domovů pro seniory, každý kdo chtěl, se podle svých možností zapojil. 

Číst dále

26.05.2020
Bylo, nebylo aneb Pohádka o dobru

Statistika nuda je, má však cenné údaje. Tak se zpívá v pohádce Princové jsou na draka. A já se také v jedné takové pohádce nedávno ocitla. V pohádce o vzájemné pomoci a lidské solidaritě, ve které se vypráví o tom, jak v nedávné době, kdy se náš život změnil různými omezeními, se v mnohých z nás více než jindy probudila touha být užitečný, dát životu smysl a mít radost z malých věcí.

Číst dále

24.05.2020
Opět jsme rozjeli kroužky pro děti s autismem

Jakoby píseň od Michala Davida vystihla náš první velký den. Den, kdy jsme zase začali organizovat kroužky pro děti s poruchou autistického spektra, které musely být kvůli nouzovému stavu na chvíli pozastaveny. Náročnost každého dne rodiče dítěte s autismem si však umí představit málokdo.

Číst dále

1 - 10 z 470

    1 2 3 4 5