ADRA Česká republika

JSME TU S VÁMI PRO DRUHÉ

Dobrovolnické
centrum

Frýdek-Místek
Main banner

Dobrovolnictví > Frýdek-Místek

Informace z centra:

POHOVORY PRO ZÁJEMCE O DOBROVOLNICTVÍ SE KONAJÍ:

KAŽDOU STŘEDU

14 - 17 HODIN


Dobrovolnické centrum

ADRA Frýdek-Místek

Radniční 1242

Frýdek - Místek 738 01


Bankovní spojení:

ČSOB, a.s., Praha

č. účtu: 808777808/0300 v. s. 210


Frýdek-Místek

Novinky

23.05.2017
V Kopřivnici se uskutečnil „Jarmark poskytovatelů sociálních služeb s doprovodným programem“

V pátek 19. 5. proběhl v Kopřivnici za krásného slunečného počasí „Jarmark poskytovatelů sociálních služeb s doprovodným programem“. Jedním z přibližně 20 účastníků výstavy poskytovatelů sociálních služeb a pomáhajících organizací bylo i Dobrovo...

Číst dále

23.05.2017
Do OC Forum Nová Karolina přinesli dárci dvě tuny oděvů a obuvi pro ADRU - pokračování o víkendu

Fronty a enormní zájem ze strany dárců – v tomto duchu se nesla víkendová charitativní akce „Daruj hadry do ADRY“. Sbírka oblečení a obuvi ve prospěch humanitární organizace ADRA o.p.s. tak zatím vynesla téměř dvě tuny ošacení. Sbírka bude pokračovat také o následujícím víkendu, tedy v sobotu 20. a v neděli 21. května. 

Číst dále

23.05.2017
Projekt „Děti dětem“

Projekt „Děti dětem“ je jedinečná charitativní akce. A proč je jedinečná? Jejím cílem je pomoct českým školám, které se nacházejí v Rumunsku. Podpořit návštěvou místní českou komunitu a hlavně děti z mateřských a základních škol. A tak se dobrovolníci ze Studentského dobrovolnického klubu ADRA Frýdek-Místek vydali na cestu do Rumunska. 

Číst dále

15.05.2017
ADRA přispívá k odstranění "brlohů"

Dobrovolnické centrum ADRA provozuje již téměř 7 let Sociální šatník ve Frýdku-Místku. V rámci Sociálního šatníku je nabízena materiální pomoc osobám v hmotné nouzi a osobám bez přístřeší.  Výdej připraveného oblečení a obuvi probíhá každé pondělí od 9 do 12 hodin. Město Frýdek-Místek podporuje existenci Sociálního šatníku, zároveň přispívá ke zkvalitňování výdeje poskytované materiální pomoci. 

Číst dále

12.05.2017
DC ADRA na „Sedmičce“

Vzdělávání mladých osob zábavnou formou tak, aby porozuměli problémům lidí ve svém okolí, ale i v zemích vzdálených tisíce kilometrů, to je cílem spolupráce DC ADRA v základních a mateřských školách ve Frýdku-Místku a okolí. V prvním březnovém týdnu jsme v rámci dvouhodinového bloku výtvarné výchovy seznámily žáky s činností dobrovolnického centra. 

Číst dále

12.05.2017
„Daruj hadry do ADRY“

„Daruj hadry do ADRY“ je název charitativní sbírky uspořádané Forem Nová Karolina Ostrava ve prospěch mezinárodní humanitární organizace ADRA o.p.s. I vy můžete přispět čistým a nepoškozeným oblečením a obuví o víkendu 13. - 14. května nebo 20. - 21. května. Darované věci budou dále využity v Sociálních šatnících a Charitativních obchůdcích Dobrovolnických center ADRA.

Číst dále

12.05.2017
Den Země 2017 a Dobrovolnické centrum ADRA

Město Frýdek-Místek se připojilo k tradičním oslavám Dne Země. Oslava se uskutečnila v pátek 5. května od 9 do 18 hodin v Sadech Bedřicha Smetany. Letošním tématem byla „Síla vody“. Součástí zábavně naučných stanovišť pro děti i dospělé bylo i stanoviště Dobrovolnického centra ADRA. Stanoviště ADRA bylo rozděleno na 3 části: výroba oblečení z bavlny, recyklace a způsoby dalšího využití oblečení, síla vody při povodních.

Číst dále

04.05.2017
Domov seniorů Pohoda v Jablunkově má nové dobrovolníky

Jsme rádi, že se naše „rodina“ dobrovolnických programů rozrostla o další přírůstek. A to o nový program dobrovolnictví u seniorů v Senior domě Pohoda a.s. v Jablunkově. Toto zařízení nás požádalo o spolupráci už v minulém roce, ale stále chyběli dobrovolníci, díky kterým by mohl být tento program realizován. Až letos na jaře se přihlásily dvě ženy, které jsme mohli proškolit a uvést do provozu zařízení.

Číst dále

30.04.2017
Poděkování za poskytnutí dotace z rozpočtu města Frýdlant nad Ostravicí

Ve městě Frýdlant nad Ostravicí dobrovolníci pomáhají seniorům v Domově pro seniory. Společně s uživateli tráví volné chvíle, společně chodí na procházky, hrají společenské hry, čtou si a povídají si. Dobrovolníci  přináší nové podněty, zajímavé aktivity a kontakt s veřejným děním. Dobrovolníci také pomáhají s chodem charitativního obchůdku, ...

Číst dále

19.04.2017
Prezentace našeho dobrovolnického centra na akci „Velikonoční městečko“

Na náměstí Svobody jsme v rámci akce „Velikonoční městečko“ společně s naší spřátelenou organizací Házíme lano, z.s. prezentovali naší činnost a především naše výrobky. Hlavní myšlenkou těchto trhů byl totiž prodej velikonočních věcí. A tak jsme i my prodávali velikonoční dřevěná vajíčka a zajíčky, vajíčka ze ztužené vaty, sádrové výrobky a také balíčky pro děti.

Číst dále

1 - 10 z 199

    1 2 3 4 5