Frýdek-Místek
ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

Dobrovolnické
centrum

Frýdek-Místek
Main banner

Dobrovolnictví > Frýdek-Místek

Informace z centra:

POHOVORY PRO ZÁJEMCE O DOBROVOLNICTVÍ SE KONAJÍ:

KAŽDOU PRVNÍ STŘEDU V MĚSÍCI

14 - 17 HODIN

(NEBO DLE DOMLUVY:

tel: 739 320 717)


Dobrovolnické centrum

ADRA Frýdek-Místek

Radniční 1242

Frýdek - Místek 738 01


Bankovní spojení:

ČSOB, a.s., Praha

č. účtu: 808777808/0300 v. s. 210


Frýdek-Místek

Novinky

26.05.2020
Bylo, nebylo aneb Pohádka o dobru

Statistika nuda je, má však cenné údaje. Tak se zpívá v pohádce Princové jsou na draka. A já se také v jedné takové pohádce nedávno ocitla. V pohádce o vzájemné pomoci a lidské solidaritě, ve které se vypráví o tom, jak v nedávné době, kdy se náš život změnil různými omezeními, se v mnohých z nás více než jindy probudila touha být užitečný, dát životu smysl a mít radost z malých věcí.

Číst dále

24.05.2020
Opět jsme rozjeli kroužky pro děti s autismem

Jakoby píseň od Michala Davida vystihla náš první velký den. Den, kdy jsme zase začali organizovat kroužky pro děti s poruchou autistického spektra, které musely být kvůli nouzovému stavu na chvíli pozastaveny. Náročnost každého dne rodiče dítěte s autismem si však umí představit málokdo.

Číst dále

17.05.2020
Pokud chceš někomu pomoci, dej mu do ruky klíč, ale nech jo, ať si odemkne sám

Všímáte si lidí okolo sebe? Máte pocit, že jsou lhostejní nebo se o život druhých zajímají a rádi pomáhají? Máme štěstí, že žijeme právě v České republice, neboť dle průzkumů patří Češi ke štědrým dárcům. Občas však bývá těžké vyznat se v tom, kdo pomoc opravdu potřebuje.

Číst dále

17.05.2020
Květnová charitativní burza

Venku to kvete, bzučí a pučí, a možná i váš šatník již byl v rozpuku, tak jste využili „koronavirové období“ k úklidu a vyvětrání skříní. Možná, že jste nepotřebné oblečení, obuv, hračky atd. darovali právě do kontejnerů na textil či charitativních obchůdků ADRA.

Číst dále

12.05.2020
"Děkujeme."

Díky vám mohla ADRA v České republice distribuovat 43 000 roušek a ochranných pomůcek, zprostředkovat 2 000 nákupů a léků lidem v izolaci, distribuovat litry desinfekce do zdravotnických či sociálních zařízení či rozeslat stovky obrázků a dopisů, které potěší opuštěné.

Číst dále

05.05.2020
Sociální šatník pro potřebné je opět otevřen

Po dlouhých dvou měsících se opět otevřely dveře do Sociálního šatníku ADRA ve Frýdku-Místku. Potřební jednotlivci i rodiny mohli opět získat materiální pomoc v podobě darovaného oblečení a obuvi, ručníků, ložního prádla, hraček, potřeb do domácnosti a hygieny.

Číst dále

01.05.2020
Poděkování městu, pomoc rodinám dětí s autismem

V nejnovějším čísle časopisu Patriot, který již pravděpodobně také máte ve svých schránkách (jste-li z Frýdku-Místku) se na jeho 5. straně můžete dočíst v článku „Do sociální a zdravotní oblasti půjde více peněz“ o tom, že dobrovolnické organizace a nemocnice získá letos opět příspěvky na svou činnost. Právě naše centrum letos dostane 300 tisíc Kč na dobrovolnické programy pro seniory ..

Číst dále

24.04.2020
Znovuotevření Charitativních obchůdků ADRA...

S návratem do běžného života se od 27. dubna 2020 veřejnosti otevírají i Charitativní obchůdky ADRA. V obchůdcích dodržujeme všechny Vládou ČR stanovená opatření (nošení roušek a používání jednorázových rukavic, dvoumetrové rozestupy, dále pravidelná desinfekce prostor, atd. Oblečení a obuv nebude možné v obchůdcích vyzkoušet z důvodu zákazu provozu zkušebních kabin,...

Číst dále

19.04.2020
Už je to měsíc...

Dobrovolnické centrum ADRA ve Frýdku-Místku, v Třinci, Novém Jičíně, Frýdlantu nad Ostravicí a Kroměříži nabízí prostřednictvím svých dobrovolníků pomoc nejohroženějším skupinám obyvatel, tedy hlavně seniorům a lidem, kteří se ocitli v izolaci a nemají možnost zajistit si např. nákup potravin a léků. Je pozoruhodné, jakou velkou vlnou solidarity jsme byli zahrnuti od našich dobrovolníků a občanů měst, ve kterých působíme.

Číst dále

14.04.2020
V Třinci již posíláme seniorům radost

Díky spolupráci s Knihovnou Třinec jsme měli možnost popřát seniorům k velikonočním svátkům prostřednictvím krásných ručně vyrobených přání. Na veřejnou výzvu Knihovny je vyrobili knihovníci, rodiče s dětmi z Třince a další ochotní lidé.

Číst dále

1 - 10 z 462

    1 2 3 4 5