Frýdek-Místek
ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

Dobrovolnické
centrum

Frýdek-Místek
Main banner

Dobrovolnictví > Frýdek-Místek

Informace z centra:

POHOVORY PRO ZÁJEMCE O DOBROVOLNICTVÍ SE KONAJÍ:

KAŽDOU PRVNÍ STŘEDU V MĚSÍCI

14 - 17 HODIN

(NEBO DLE DOMLUVY:

tel: 739 320 717)


Dobrovolnické centrum

ADRA Frýdek-Místek

Radniční 1242

Frýdek - Místek 738 01


Bankovní spojení:

ČSOB, a.s., Praha

č. účtu: 808777808/0300 v. s. 210


Frýdek-Místek

Novinky

27.11.2020
„Dárek pro druhé=Radost pro všechny“ zapojíte se?

Udělejte si dobrou kávu, čaj či kakao a pusťte se do toho. Popusťte uzdu fantazii, přivolejte na pomoc děti! Připomeňte si, jak jste dříve rádi malovali a vyráběli! Někdo složí básničku, jiný do balíčku s čajem a teplými ponožkami přiloží lístek s několika milými slovy. Lidská sounáležitost, víra v lepší zítřky, radost z dávání. Zapojte se i vy se svým malým dárečkem do akce „Dárek pro druhé=Radost pro všechny“. 

Číst dále

22.11.2020
Laskavci z Lubiny

Jedním z ostře sledovaných dat v kalendáři je pro nás v dobrovolnickém centru 13. listopad – Světový den laskavosti. I když byl tento den dnem, z hlediska počasí chladným, činy, kteří mnozí z vás udělali, rozehřála mnohá srdce. Příjemný hřejivý pocit máme vždy, když jednáme s vedením ZŠ v Kopřivnici - Lubině.

Číst dále

13.11.2020
Dárek pro druhé=Radost pro všechny

Ani letos tomu nebude jinak. Malým dárkem, dopisem s obrázkem, vlastnoručně upletenými ponožkami, voňavým mýdlem, jahodovým čajem, knížkou, kávou nebo třeba svíčkou udělejte i vy letos radost někomu, koho neznáte, kdo je opuštěný a sám.

Číst dále

09.11.2020
#BoSmePartyja

#BoSmePartyja je kampaň na podporu dobrovolnictví, se kterou přišel náš Moravskoslezský kraj, aby pomohl sociálním a zdravotním službám zvládnout druhou vlnu koronaviru. A název BoSmePartyja je vše říkající. Jsme totiž všichni na jedné lodi a lidskou přirozeností je si vzájemně pomáhat, zvláště pak ve vypjatých situacích.

Číst dále

01.11.2020
„S dospělostí zjistíte, že máte dvě ruce. Jednu, abyste pomáhali sobě, druhou abyste pomohli světu.“

Tuto myšlenku o pomoci kdysi řekla jedna britská herečka. V našem dobrovolnickém světě pomáháme každý den. Naši dobrovolníci pravidelně navštěvují seniory jednotlivých zařízení, a také seniory v jejich přirozeném prostředí v domácnosti. Přinášejí jim radost do života.

Číst dále

26.10.2020
Vodárenská pomoc pro dobrovolníky organizace ADRA v nouzové době

Velké poděkování vyjádřil vedoucí Dobrovolnického centra ADRA ve Frýdku-Místku Stanislav Staněk: „Vážíme si podpory Severomoravských vodovodů a kanalizací Ostrava. Umožňuje nám vybavit dobrovolníky pro jejich činnost v době, kdy je třeba se dobře chránit při nákupu a donášce základních potravin a léků lidem, kteří jsou Covid pozitivní nebo právě v karanténě.

Číst dále

23.10.2020
Charitativní obchůdky a příjem darů opět pozastaven

Vláda rozhodla o dalším zpřísnění preventivních opatření proti šíření nemoci covid-19. Od dnešního dne, tedy od čtvrtka 22. 10. jsou uzavřeny všechny Charitativní obchůdky ADRA, současně jsou od dnešního dne uzavřeny všechny kontejnery na darovaný textil a obuv.

Číst dále

23.10.2020
Pomoc osamělým lidem v karanténě i nakaženým

Osamělým lidem v karanténě i nakaženým budou ve Frýdku-Místku nakupovat dobrovolníci ADRA a ČČK. Po půl roce tak opět budou zaměstnanci a dobrovolníci pomáhat tam, kde je aktuálně nejvíce potřeba. Osamělí lidé v karanténě nebo Covid pozitivní mají možnost nechat si nakoupit důležité potraviny, léky nebo hygienické potřeby.

Číst dále

19.10.2020
Zářijová setkání

I senioři se umí skvěle bavit! Přesvědčilo nás o tom jedno milé zářijové odpoledne strávené v Domově pro seniory U Kašny v Kroměříži, kde nás kromě pohoštění čekalo několik překvapení. Personál domova má skvělý smysl pro humor a místní seniorky zase odvahou zahrát scénku před publikem! A ten pravý šmrnc dodal již tak veselé atmosféře zpěvák Standa Hložek a to nejen svými písněmi, ...

Číst dále

14.10.2020
Komunitní centrum Borek v Třinci má nové dobrovolníky

Jsme rádi, že naše dlouhodobá spolupráce s neziskovou organizací Bunkr sklízí své ovoce. Pro Komunitní centrum Borek jsme totiž mohli vyškolit dvě nové dobrovolnice, které se aktivně zapojují do programů a aktivit na míru vytvořených pro děti z okrajové části Třince.

Číst dále

1 - 10 z 498

    1 2 3 4 5