Frýdek-Místek
ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

Dobrovolnické
centrum

Frýdek-Místek
Main banner

Dobrovolnictví > Frýdek-Místek

Informace z centra:

POHOVORY PRO ZÁJEMCE O DOBROVOLNICTVÍ SE KONAJÍ:

KAŽDOU PRVNÍ STŘEDU V MĚSÍCI

14 - 17 HODIN

(NEBO DLE DOMLUVY:

tel: 739 320 717)


Dobrovolnické centrum

ADRA Frýdek-Místek

Radniční 1242

Frýdek - Místek 738 01


Bankovní spojení:

ČSOB, a.s., Praha

č. účtu: 808777808/0300 v. s. 210


Frýdek-Místek

Novinky

16.09.2020
Učení=mučení?

O tom, že učení není mučení, ale je to příležitost obohatit se o nové znalosti nebo se zdokonalit v tom, co už umím, se přesvědčilo 14 nových kolegyň z dobrovolnických center ADRA ze všech koutů naší země. Ve Frýdku-Místku strávily 3 dny vzděláváním pro nové koordinátory dobrovolníků.

Číst dále

16.09.2020
Zářijová Charitativní burza v Sedlištích

Po měsíci opět v Kulturním domě Sedliště proběhne Charitativní burza. Naleznete zde oblečení a obuv pro malé i velké, stylové doplňky. Vybavte se krásnými kousky na podzim a zimu, podpořte svým nákupem v rámci veřejné sbírky dobrovolnictví na Frýdeckomístecku.

Číst dále

11.09.2020
Poběžte, pojďte s námi do Mali!

Staňte se jedním z 300 běžců a běžkyň a pomozte nám překonat 3 000 km do Mali!Letos jsme se rozhodli překonat 3 000 km dlouhou vzdálenost do afrického Mali, kde ADRA poskytuje humanitární pomoc stovkám rodin a maminkám samoživitelkám. Hledáme proto 300 běžců, kteří se zapojí a uběhnou (či ujdou) 10km úsek této trasy a hecnou se tak pro dobrou věc.

Číst dále

31.08.2020
Frýdek-Místek opět finančně podpoří dobrovolnické organizace

Město Frýdek-Místek opět umožní neziskovým organizacím žádat, v rámci dotačního programu na podporu a rozvoj ostatních aktivit navazujících na sociální služby, o dotaci na jejich činnost. Tak jako v předchozích letech, i letos již od konce prázdnin dáváme dohromady potřebné materiály mj. statistiky, účetnictví, plány počtu dobrovolníků i dalších vzdělávání dobrovolníků.

Číst dále

18.08.2020
Prostě to udělej, přijď se podívat na naši Charitativní burzu

Končí prázdniny a začne škola… Maminky mají plno starostí, protože děti zase přes prázdniny vyrostly… Máte jedinečnou příležitost navštívit naši CHARITATIVNÍ BURZU, kde nakoupíte oblečení, boty, kabelky, nejen pro děti, ale pro celou rodinu! Přijďte do Kulturního domu v Sedlištích v úterý 25. 8. 2020 od 9:00 – 17:00. 

Číst dále

17.08.2020
Nová doba žádá nové formy dobrovolnictví

„Problémy jsou tím, co činí život zajímavým a jejich překonávání je tím, co činí život smysluplným.“ – Joshua J. Marine Tohle moudro neplatí vždy a všude, ale u nás v tomto čase ano! Naši spolupracovníci v různých zařízeních, které máme pojmenované jako kontaktní osoby, jsou také velice vynalézaví. Například sociální pracovníci v Penzionu pro seniory Frýdek-Místek při vyhlášení zákazu návštěv zorganizovali akci „Okolo Frýdku cestička“.

Číst dále

10.08.2020
Dobrodružná cesta světem aneb odpoledne s ADROU se vydařila

Nepršelo a bylo hodně veselo. Včera ve Faunaparku Frýdek-Místek proběhla Dobrodružná cesta světem aneb odpoledne s ADROU. Děti s námi v krásném prostředí Faunaparku cestovali po celém světě. Připravili jsme si pro ně 10 stanovišť, na každém z nich získaly po splnění úkolu nálepku do hrací karty.

Číst dále

10.08.2020
Nekalá kořist

Peníze nejsou v životě to nejdůležitější. Vztahy, které budujeme ve svém okolí, jsou daleko cennější. Jsou důležitější, než si mnohdy připouštíme. Ověřili jsme si to mnohokrát u lidí, kteří jsou osamoceni a nemají často nikoho blízkého. Dobrovolník vnáší do života těchto lidí pocit sounáležitosti a integrity.

Číst dále

28.07.2020
Dobrodružná cesta světem se blíží

Léto je v plném proudu, letní prázdniny téměř v polovině. I my v ADRA jsme si přichystali v době prázdnin malou odměnu pro všechny ty milé děti, které během roku vyrábějí přání, obrázky, květiny, všechny ty krásné výtvory nejen pro seniory, kterým po...

Číst dále

20.07.2020
KDO RYCHLE DÁVÁ, 2X DÁVÁ!

První pololetí tohoto roku bylo velice náročné. Ještě jsme neodložili roušky a už naše dobrovolnická centra řešila povodně. Když dopadají sluneční paprsky přes okenní tabuli na náš stůl, sotva si vzpomeneme, že měl někdo trápení s nezkrotným živlem. Zapomínáme, že voda opadne, ale s následky se člověk vždy pere delší dobu.

Číst dále

1 - 10 z 482

    1 2 3 4 5