Frýdek-Místek
ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

Dobrovolnické
centrum

Frýdek-Místek
Main banner

Dobrovolnictví > Frýdek-Místek

Informace z centra:

POHOVORY PRO ZÁJEMCE O DOBROVOLNICTVÍ SE KONAJÍ:

KAŽDOU PRVNÍ STŘEDU V MĚSÍCI

14 - 17 HODIN

(NEBO DLE DOMLUVY:

tel: 739 320 717)


Dobrovolnické centrum

ADRA Frýdek-Místek

Radniční 1242

Frýdek - Místek 738 01


Bankovní spojení:

ČSOB, a.s., Praha

č. účtu: 808777808/0300 v. s. 210


Frýdek-Místek

Novinky

26.01.2020
Laskavec a ADRA

Klub Laskavec je klub pro děti ze Základní školy Závišice, které se scházejí a dělají dobré skutky, pomáhají, kde je potřeba, stejně tak jako my v ADRA. Myšlenka pomáhat druhým je nám velmi blízká, a tak jsme se rozhodli, že pro všechny "laskavce" ve škole uspořádáme zábavně naučné odpoledne.  A tak jsme si pro děti připravili "Ptačí odpoledne". Děti si vyrobily krmítko pro ptáky, dozvěděly se, jak se o krmítko správně starat, a co do něj dávat.

Číst dále

26.01.2020
Pomáháme už 16 let

Chceme poděkovat Vám všem dobrovolníkům, kteří jste nám umožnili pomáhat. Děkujeme také všem, kteří nás podpořili finančním nebo věcným darem. Zejména ministerstvům, městům, jednotlivým sponzorům a firmám. Bez této pomoci bychom takový rozsah pomoci nezvládli. Vážíme si každého, kdo svým časem nebo prostředky, pomáhá prostřednictvím našeho centra propojovat svět lidí, kteří chtějí pomáhat, se světem lidí, kteří pomoc potřebují.

Číst dále

19.01.2020
Naše dobrovolnice slaví 83 let

Říká se, že věk je jen číslo a každý je tak starý, na kolik se cítí… Toto rčení přesně platí o naší dobrovolnici paní Pyškové z Třince, která v těchto dnech slaví své 83. narozeniny a dokazuje, že věk není pro konání dobra překážkou.

Číst dále

19.01.2020
NA POČÁTKU BYLO, JE A BUDE SLOVO

V našem Dobrovolnickém centru myslíme na naše seniory, ale také na občany s hendikepem, kteří se potřebují vymanit ze sociální izolace. Naše dobrovolnické programy jsou zaměřeny na podporu osob jak v domácnostech, tak v různých zařízeních.

Číst dále

11.01.2020
Pestrá paleta pomoci

Paleta nemusí být jen malířská nebo transportní, ale také různorodé pomoci. Jednu takovou se nám podařilo složit v uplynulém roce a je opravdu velmi pestrá, protože pomáhat se dá různými způsoby. A kdo do té naší všechno přispěl?

Číst dále

31.12.2019
Milí kamarádi, příznivci, kolegové, dobrovolníci...

všem do nového roku přejeme hlavně pevné zdraví, mnoho štěstí, lásku, pohodu a vždy dobrou náladu. Hodně skvělých a bláznivých přátel, ať je pro vás přirozené dávat, stejně tak jako dostávat. Smějte se tak, až vás z toho budou bolet tváře, poučte se ze zkušeností a chyb, prožívejte krásu přítomnosti, důvěřujte, hrajte si, vytvářejte, poznávejte sebe, žijte svůj sen a žijte naplno!

Číst dále

29.12.2019
Měsíc prosinec se nezadržitelně chýlí ke konci

… a tak také my v Dobrovolnickém centru ADRA Frýdek-Místek, které vede dobrovolnické programy u dětí, seniorů, osob se zdravotním postižením, pacientů v nemocnicích, nevyléčitelně nemocných v hospici, ale také u dětí a mladých lidí s autismem a v Charitativních obchůdcích ADRA, bilancujeme.

Číst dále

20.12.2019
Novinky z Nového Jičína

Náplň programu dobrovolnictví k dětem ze sociálně znevýhodněného prostředí z Nového Jičína jsme vám přiblížili v předchozích článcích. Nyní bychom vás rádi obeznámili s jeho vývojem. První čtyři dobrovolníci prošli začátkem měsíce září a další tři dobrovolníci v průběhu měsíce listopadu vstupním vzděláváním, které jim společně připravili zástupci oddělení sociálně právní ochrany dětí MěÚ Nový Jičín, ...

Číst dále

15.12.2019
Dárek pro druhé 2019 - první dárečky již máme nachystané

Ano, je to tak. První várka dárečků začátkem příštího týdne poputuje do zařízení sociálních služeb a zdravotnického zařízení, kam docházejí naši dobrovolníci. Během roku se o naše dobrovolníky starají tzv. kontaktní osoby, tj. pracovnice daného zařízení, které vytipovávají osamělé klienty, kteří by byli vděčni za návštěvu dobrovolníka.

Číst dále

12.12.2019
Vzpomenete si, kdy jste někomu za něco poděkovali? Nebo bylo poděkováno Vám?

Děkovat učíme naše děti sotva začnou mluvit, ale jak dospíváme často si neuvědomujeme, jak jsou slova díků pro každého z nás důležitá a ze slova děkuji se pak stává obyčejná všední věc. Pro nás v DC ADRA slovo děkuji má ale velký význam. Jak jinak vyjádřit vděčnost našim dobrovolníkům než jim poděkovat za jejich čas, který věnují druhým.

Číst dále

1 - 10 z 436

    1 2 3 4 5