ADRA Česká republika

JSME TU S VÁMI PRO DRUHÉ

Dobrovolnické
centrum

Frýdek-Místek
Main banner

Dobrovolnictví > Frýdek-Místek

Informace z centra:

POHOVORY PRO ZÁJEMCE O DOBROVOLNICTVÍ SE KONAJÍ:

KAŽDOU PRVNÍ STŘEDU V MĚSÍCI

14 - 17 HODIN

(NEBO DLE DOMLUVY:

tel: 739 320 717)


Dobrovolnické centrum

ADRA Frýdek-Místek

Radniční 1242

Frýdek - Místek 738 01


Bankovní spojení:

ČSOB, a.s., Praha

č. účtu: 808777808/0300 v. s. 210


Frýdek-Místek

Novinky

14.11.2018
Podzimní a zimní charitativní burza ADRA v Sedlištích

Zveme vás na charitativní burzu ADRA dne 15. listopadu 2018 od 9 do 17 hodin v prostorech kulturního domu v Sedlištích. Přijďte a podpořte svým nákupem na charitativní burze činnost dobrovolníků na území města Frýdek-Místek. Udělejte si radost novým podzimním kouskem do vašeho šatníku, podpořte činnost dobrovolnické centra. Zároveň můžete získat informace o tom, jak se stát dobrovolníkem ADRA.

Číst dále

14.11.2018
Dne 13. listopadu 2018 proběhne "Mobilní Setkavárna"

Dobrovolnické centrum ADRA Frýdek-Místek má u příležitosti oslav Světového dne laskavosti (13. 11.) nachystáno mnoho milých akcí. Velice nás těší spolupráce se Základní školou Lubina, která pro tento den uspořádala sbírku pro Sociální šatník ADRA.

Číst dále

12.11.2018
Kroužky pro děti s autismem se rozjely naplno…

Začátkem září, díky podpoře Nadačního fondu Avast, spustilo naše Dobrovolnické centrum nový projekt, jehož cílem je podpořit děti s poruchou autistického spektra i jejich rodiny.   V rámci nabízených volnočasových aktivit (realizujeme sportovní a výtvarný kroužek) může osm dětí s autismem trávit nejen příjemné chvíle, ale mohou se pod vedením našich lektorů (vedoucích kroužků) a vzácných dobrovolníků také učit celému spektru dovedností.

Číst dále

07.11.2018
Poděkování dárcům a sponzorům

Přicházející podzim opětovně otevřel brány k bilancování. Když se ohlédneme zpět, tak vidíme, že bez sponzorů a donátorů by naše práce neměla takový dosah, jaký má dnes. My, pracovníci Dobrovolnického centra ADRA ve Frýdku-Místku, chceme vyjádřit ocenění za to, že firmy z našeho regionu se podílejí na financování takových projektů, ....

Číst dále

05.11.2018
Slavnostní otevření Charitativního obchůdku ADRA v Jablunkově

V pořadí již 22. charitativní obchůdek byl slavnostně otevřen v prostorách samotného centra města Jablunkova (ul. Dukelská 110, v 1. patře nad lékárnou). V tomto uspěchaném období si na srdečná slova podpory našel čas starosta města pan Ing. Jiří Hamrozi spolu s místostarostou panem Lubošem Čmielem a za zřizovatele také promluvil kazatel pan Hynek Dona, který svým vyjádřením připomněl hluboký smysl lidské pomoci.

Číst dále

31.10.2018
Město Kroměříž se může pochlubit prvními dobrovolníky ADRA

Dobrovolnické centrum ADRA Frýdek-Místek vede dobrovolnické programy v městech Nový Jičín, Kopřivnice, Frenštát pod Radhoštěm, Studénka, Příbor, Pržno, Frýdlant nad Ostravicí, Ostravice, Frýdek-Místek, Třinec, Jablunkov a nově i Kroměříži. Kroměříž je dalším městem, kde dobrovolnické centrum nabízí možnost dobrovolnické služby v partnerských zařízeních (domovy pro seniory, domov pro osoby se zdravotním postižením).

Číst dále

29.10.2018
PODĚKOVÁNÍ ČSAD FRÝDEK-MÍSTEK ZA PODPORU A SPOLUPRÁCI

Již čtvrtý komiks v pořadí brouzdá jak městem Frýdek-Místek, tak i okolními obcemi v autobusech ČSAD Frýdek-Místek. Tento komiks nabízí mladým lidem možnost stát se součástí skvělé party lidí  jejich věku, stát se dobrovolníky a tím pomáhat ostatním.  Cestující se v autobusech začali s komiksy setkávat od října minulého roku.

Číst dále

26.10.2018
Prázdnota duše

Když zadáte do Google vyhledávače heslo „Prázdnota“ vyjede vám 1 310 000 odkazů na různé psychologické poradny, články a citáty. Na stránkách psychologie.cz jsem objevila jedno osobní vyznání: Cítím vnitřní prázdnotu, jako kdybych v sobě měla hladovou díru. Každým dnem jako bych po večerech jen zabíjela čas prokrastinací na internetu, nakupováním nebo jídlem, čekajíc, ale netuším na co. 

Číst dále

23.10.2018
Podzim v Charitativních obchůdcích ADRA

Stejně tak jako příroda, tak i charitativní obchůdky mají novou podobu. Charitativní obchůdky ovládly podzimní barvy. Jak můžete vidět na fotkách níže, pracovnice v charitativním obchůdku na ulici Hlavní v Místku vyzdobily obchůdek krásnými podzimními kousky, ale naleznete zde i skvělé sady skleniček či vtipných hrnečků.

Číst dále

18.10.2018
Dny proti chudobě 2018: Stříhání a holení osob bez domova a ve hmotné nouzi

Ve dnech 15. - 17. října proběhla akce s názvem Dny proti chudobě. Ve Frýdku-Místku se tato akce koná již tradičně, jedná se o významnou akci pořádanou Slezskou diakonií, která je spolupracující organizací Dobrovolnického centra ADRA Frýdek-Místek. Tato akce zahrnuje přednášky pro studenty středních škol, zapojením žáků základních škol účastí ve výtvarné soutěži, tentokrát na téma „Bohatství versus chudoba“.

Číst dále

1 - 10 z 330

    1 2 3 4 5