Frýdek-Místek
ADRA Česká republika

JSME TU S VÁMI PRO DRUHÉ

Dobrovolnické
centrum

Frýdek-Místek
Main banner

Dobrovolnictví > Frýdek-Místek

Informace z centra:

POHOVORY PRO ZÁJEMCE O DOBROVOLNICTVÍ SE KONAJÍ:

KAŽDOU PRVNÍ STŘEDU V MĚSÍCI

14 - 17 HODIN

(NEBO DLE DOMLUVY:

tel: 739 320 717)


Dobrovolnické centrum

ADRA Frýdek-Místek

Radniční 1242

Frýdek - Místek 738 01


Bankovní spojení:

ČSOB, a.s., Praha

č. účtu: 808777808/0300 v. s. 210


Frýdek-Místek

Novinky

13.10.2019
Společné setkání lidí se zdravotním postižením

Poslední zářijová středa se nesla v duchu zábavy, tance, nevšedních zážitků a nových přátelství. A to všechno mohli zažít osoby se zdravotním postižením z celého města. Lidový dům ve spolupráci se Statutárním městem Frýdek-Místek a IC Žirafa, pod vedením p. Hamplové, uspořádali Havajský ples pro osoby se zdravotním postižením, napříč všemi službami, které jsou ve Frýdku-Místku poskytovány. Na akci nechyběl ani taneční program či bohatá tombola.

Číst dále

06.10.2019
Dny proti chudobě 2019

Upozornit na situaci lidí, kteří čelí chudobě a sociálnímu vyloučení, odstranit ze všech zemí bídu a nedostatek. OSN vyhlásila na 17. říjen Mezinárodní den za odstranění chudoby. V souvislosti s tímto významným dnem pořádá Slezská diakonie již tradiční akci Dny proti chudobě.

Číst dále

04.10.2019
Novinky z dobrovolnického programu u dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí

O náplni programu dobrovolnictví k dětem ze sociálně znevýhodněného prostředí z Nového Jičína jsme Vás již dříve informovali. Dobrovolníci prošli začátkem měsíce září vstupním vzděláváním, které jim společně připravili zástupci oddělení sociálně právní ochrany dětí MěÚ Nový Jičín, sociálně aktivizační služby Centra sociálních služeb Ostrava a zástupci Dobrovolnického centra ADRA Frýdek-Místek.

Číst dále

30.09.2019
Dobrovolnictví ve Frýdlantu nad Ostravicí

Dne 12. září se uskutečnil Den sociálních služeb, zdraví a prevence v Kulturním centru města Frýdlant nad Ostravicí. Jeden z informačních stolečků byl určen pro Dobrovolnické centrum ADRA. Akce má již každoročně za cíl seznámit návštěvníky s tím jaké, nejen sociální, služby ve městě působí, jak pomáhají canisterapeutičtí psi, nebo jak používat rehabilitační a terapeutické pomůcky.

Číst dále

25.09.2019
Podpora dětí s poruchou autistického spektra a jejich rodin

Podpora dětí s poruchou autistického spektra a jejich rodin je v České republice stále neuspokojivá. Děti s autismem jsou v důsledku svého postižení často vyčleňovány z dětských a třídních kolektivů i ze společnosti obecně, což má velmi výrazný vliv na prožívání „kvality“ života. A to nejen jich samotných, ale často celé rodiny. Život těchto pečujících rodin je výrazně ochromen ve všech oblastech běžného fungování. 

Číst dále

22.09.2019
Noví zájemci o dobrovolnictví na Novojičínsku

Trávíte rádi čas povídáním, předčítáním z knih, novin, luštěním křížovek, hraním společenských her či procházkami?  Máte hodinku až dvě volného času týdně? Dobrovolnictví je ta ideální volnočasová aktivita pro vás. Na Novojičínsku vám nabízíme dobrovolnické programy v Domově Duha, Domově Hortenzie, Domově NaNovo,  ve Středisku následné péče Therapón 98, v rámci mobilního hospice Strom života ....

Číst dále

22.09.2019
Domov Nýdek slavil 20 let

Ve čtvrtek 5. září 2019 jsme měli příležitost prožít oslavu výročí 20 let založení Domova Nýdek. Tato sociální služba města Třince poskytuje seniorům v klidném podhůří Beskyd bezpečné prostředí pro jejich pobyt se vším komfortem.

Číst dále

15.09.2019
Kampaň „3x klik“ aneb pravidelná podpora dobrovolnictví

3 x kliknutí myší totiž úplně stačí k založení trvalého příkazu například na 50 Kč,- .  Možná patříte mezi ty šťastné, že ani nepostřehnete, když tuto sumu nebudete mít ve svém měsíčním rozpočtu, zato náš dobrovolník za ni například dojede za klientem a zpět. Ne každé město či obec totiž mají MHD zdarma.

Číst dále

11.09.2019
5. ročník 10+100 pro ADRU

Odpočinek si každý z nás představuje jinak. Někdo si rád konečně pospí, někdo navštěvuje křesťanské společenství a někdo si vyrazí s rodinou za sportem. Tu poslední možnost jako formu relaxace volí celý kolektiv z JAPA sport z.s. a jejich přátelé.

Číst dále

09.09.2019
Příběh dobrovolníka: Adoptovali jsme prababičku

Paní Věrka z Domova u Kašny v Kroměříži se díky svému dobrovolníkovi Radimovi stala učitelkou háčkování. Jeho dcera Vendulka je velmi tvořivá a manuálně zručná a umět háčkovat byla její touha. A tak se to sešlo. Přes vysoký věk paní Věrky (90 let) vzniklo krásné souznění s mládím, praktické využití času a pěkné přátelství."

Číst dále

1 - 10 z 413

    1 2 3 4 5