Frýdek-Místek
ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

Dobrovolnické
centrum

Frýdek-Místek
Main banner

Dobrovolnictví > Frýdek-Místek

Informace z centra:

POHOVORY PRO ZÁJEMCE O DOBROVOLNICTVÍ SE KONAJÍ:

KAŽDOU PRVNÍ STŘEDU V MĚSÍCI

14 - 17 HODIN

(NEBO DLE DOMLUVY:

tel: 739 320 717)


Dobrovolnické centrum

ADRA Frýdek-Místek

Radniční 1242

Frýdek - Místek 738 01


Bankovní spojení:

ČSOB, a.s., Praha

č. účtu: 808777808/0300 v. s. 210


Frýdek-Místek

Novinky

23.02.2020
Příběh dobrovolníka: Narozeninová náhoda

Pozor, zvláštní úkaz. Tak skvělá shoda se hned tak nevidí. Dobrovolnice Marta z Domova pro seniory U Kašny Kroměříž oslavila své narozeniny ve stejný den jako její klientka Katarína! Tento památný den se udál ve středu, 12. 2., a je to již podruhé od té doby, co se v listopadu 2018 obě ženy seznámily. Vyměnily si drobné dárky a poseděly spolu při Švarcvaldském višňovém dortu, který vlastnoručně upekl manžel paní Marty. 

Číst dále

19.02.2020
Samota je krásná, ale musíš mít někoho, komu o ní vyprávíš (Josef Fousek)

Dobrovolnické centrum ADRA Frýdek-Místek organizuje na území města Třince 6 dobrovolnických programů v 5 přijímajících organizacích, jejichž cílovou skupinou jsou senioři, mladiství, osoby se zdravotním postižením a osoby dlouhodobě nemocné. Jedná se o zařízení Domov Sosna, Domov Nýdek, Senior domy Pohoda, Bunkr a Nemocnice Podlesí. Také vysílá dobrovolníky do domácností seniorů a vede vlastní program „Charitativní obchůdek a sociální šatník“.

Číst dále

15.02.2020
Den osamělých

Dnešní den 15. února je dnem osamělých. Věděli jste to? Po svátku sv. Valentýna mi to přijde příznačnéJ. Pokládám si otázku: „Je osamělý ten, kdo odpoledne zůstal nečekaně sám doma a neví, co s časem? Je osamělý ten, kdo nemá partnera? Rodinu? Přátelé? Je osamělý ten, který žije bez lásky?“ Osamělost je totiž dost subjektivní pocit. Někdo má stále kolem sebe spoustu lidí, často i milujících, a přesto se může cítit sám.

Číst dále

09.02.2020
Dobrovolnická činnost ve Frýdlantu nad Ostravicí a okolí

Dobrovolnické centrum ADRA ve Frýdku-Místku vede již 5. rokem dobrovolnické programy i tam, kam běžně dobrovolníci nedocházejí, do domácností osamělých seniorů a lidí se zdravotním postižením. Ve spolupráci s pracovníky sociálních odborů městských úřadů partnerských měst jsme zjistili, že i soběstační senioři mají problém udržet své společenské kontakty z mládí a ze zaměstnání, někdy finanční záležitosti bohužel pošramotí rodinné vztahy.

Číst dále

04.02.2020
Chystáme charitativní burzu v Sedlištích

Chcete si pořídit levné oblečení? Přijďte na charitativní burzu, která proběhne v Sedlištích v Lašské jizbě, a to 13. 2. 2020, od 9 – 17 hodin. Levně pořídíte pro malé i velké, ale co hlavně – 100 % výtěžku veřejné sbírky putuje na dobrovolnictví v našem regionu!

Číst dále

02.02.2020
Pomoc těší

Pomáhat je hřejivý pocit být užitečný, někoho potěšit a moci vzpomínat i na něco mimořádného. Jsem ráda, že to bylo pro mne od malička samozřejmostí. Některá setkání s lidmi, kterými jsem pomohla, mě vnitřně obohatila i poučila. Čas utíkal a mně roků přibývalo. Jednoho dne se mi dostal do rukou nečekaně letáček „ADRY“ vyzývající k pomoci lidem osamělým i nemocným. 

Číst dále

30.01.2020
Spolu nás to baví...

Ve městě Kroměříž dobrovolníci docházejí do tří zařízení sociálních služeb, a to do Domova pro seniory U Moravy, U Kašny, a do domova pro osoby se zdravotním postižením Barborka. V letošním roce tyto zařízení celkem navštěvuje 12 dobrovolníků, kteří tráví čas se seniory povídáním a vzájemným sbližováním, v DOZP Barborka dobrovolníci navštěvují více uživatelů najednou, volný čas si zpříjemňují různými činnostmi dle momentální nálady uživatelů.

Číst dále

26.01.2020
Laskavec a ADRA

Klub Laskavec je klub pro děti ze Základní školy Závišice, které se scházejí a dělají dobré skutky, pomáhají, kde je potřeba, stejně tak jako my v ADRA. Myšlenka pomáhat druhým je nám velmi blízká, a tak jsme se rozhodli, že pro všechny "laskavce" ve škole uspořádáme zábavně naučné odpoledne.  A tak jsme si pro děti připravili "Ptačí odpoledne". Děti si vyrobily krmítko pro ptáky, dozvěděly se, jak se o krmítko správně starat, a co do něj dávat.

Číst dále

26.01.2020
Pomáháme už 16 let

Chceme poděkovat Vám všem dobrovolníkům, kteří jste nám umožnili pomáhat. Děkujeme také všem, kteří nás podpořili finančním nebo věcným darem. Zejména ministerstvům, městům, jednotlivým sponzorům a firmám. Bez této pomoci bychom takový rozsah pomoci nezvládli. Vážíme si každého, kdo svým časem nebo prostředky, pomáhá prostřednictvím našeho centra propojovat svět lidí, kteří chtějí pomáhat, se světem lidí, kteří pomoc potřebují.

Číst dále

19.01.2020
Naše dobrovolnice slaví 83 let

Říká se, že věk je jen číslo a každý je tak starý, na kolik se cítí… Toto rčení přesně platí o naší dobrovolnici paní Pyškové z Třince, která v těchto dnech slaví své 83. narozeniny a dokazuje, že věk není pro konání dobra překážkou.

Číst dále

1 - 10 z 443

    1 2 3 4 5