Co to znamená „být dobrovolníkem“?
ADRA Česká republika

JSME TU S VÁMI PRO DRUHÉ

Dobrovolnické
centrum

Frýdek-Místek
Main banner

Dobrovolnictví > Frýdek-Místek

Informace z centra:

POHOVORY PRO ZÁJEMCE O DOBROVOLNICTVÍ SE KONAJÍ:

KAŽDOU PRVNÍ STŘEDU V MĚSÍCI

14 - 17 HODIN

(NEBO DLE DOMLUVY:

tel: 739 320 717)


Dobrovolnické centrum

ADRA Frýdek-Místek

Radniční 1242

Frýdek - Místek 738 01


Bankovní spojení:

ČSOB, a.s., Praha

č. účtu: 808777808/0300 v. s. 210


Co to znamená „být dobrovolníkem“?

29.1.2019

Být dobrovolníkem znamená věnovat část svého volného času potřebným lidem, bez své potřeby získat za to nějakou výhodu či odměnu, ale jednoduše proto, že mi daná činnost přináší radost a uspokojení na duši. Vůbec nevadí, pokud není ve vašich časových možnostech docházet 1x týdně. Máme dobrovolnické aktivity, které probíhají pouze 1x za měsíc!

Upřímné přání dobrých vztahů pro sebe i pro druhé je to, co je pro vaše rozhodnutí, stát se dobrovolníkem, opravdu důležité. A tak udělejte radost sobě i druhým. Hledáme dobrovolníky, kteří rádi hrají na hudební nástroj, chodí na procházky, povídají si, rádi by někomu předčítali, rádi by s někým hráli karty, ...

A jaký je příběh našich dobrovolníků? Například paní Miluše chodí 1x za měsíc do domova pro seniory ve Středisku sociálních služeb města Frýdlant nad Ostravicí a dělá skupinové aktivity pro klienty domova. Proč to dělá? Protože jí to dělá šťastnou. Váží si toho, že jí klienti domova dávají najevo, že se na ni těší a chtějí, aby je navštěvovala. Dobrovolnice, ač sama vysokého věku, žena velice vzdělaná a zkušená, rozhodla se svou přítomností potěšit druhé, nenechávat si své znalosti, dovednosti a milou povahu jen pro své nejbližší.

Zažijte to i vy. Staňte se dobrovolníkem.

Za Dobrovolnické centrum ADRA Frýdek-Místek

Alice Šavrdová

Vedoucí sociálních šatníků

Koordinátor dobrovolníkůKategorie: Frýdek-Místek