I CESTA DO PRÁCE SE DÁ SPOJIT S DOBRÝM SKUKTEM A PŘISPĚJE K OCHRANĚ ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ – SBÍRKA VE SPOLEČNOSTI TĚŠÍNSKÉ JATKY, s.r.o.
ADRA Česká republika

JSME TU S VÁMI PRO DRUHÉ

Dobrovolnické
centrum

Frýdek-Místek
Main banner

Dobrovolnictví > Frýdek-Místek

Informace z centra:

POHOVORY PRO ZÁJEMCE O DOBROVOLNICTVÍ SE KONAJÍ:

KAŽDOU PRVNÍ STŘEDU V MĚSÍCI

14 - 17 HODIN

(NEBO DLE DOMLUVY:

tel: 739 320 717)


Dobrovolnické centrum

ADRA Frýdek-Místek

Radniční 1242

Frýdek - Místek 738 01


Bankovní spojení:

ČSOB, a.s., Praha

č. účtu: 808777808/0300 v. s. 210


I CESTA DO PRÁCE SE DÁ SPOJIT S DOBRÝM SKUKTEM A PŘISPĚJE K OCHRANĚ ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ – SBÍRKA VE SPOLEČNOSTI TĚŠÍNSKÉ JATKY, s.r.o.

4.5.2018

Zajímá vás, co se v Těšínských jatkách sbíralo, a kdo zajišťuje vybírání našich kontejnerů na oblečení –– čtěte dále :-) 

Již podruhé se konala sbírka použitých věcí ve společnosti Těšínské jatky, s.r.o.

Společnost Těšínské jatky, s.r.o. vznikla v roce 1998. Zabývá se výrobou zpracování masa. Vlastní hovězí a vepřovou porážku, výrobnu uzenin a závod na bourání drůbežího masa. Úspěšně spolupracuje s drobnými chovateli dobytka z podhorských oblastí Beskyd, kdy maso z těchto chovů končí na pultech 60 firemních prodejen s názvem Slezské uzeniny.  Společnost Těšínské jatky, s.r.o. zaměstnává zhruba 500 zaměstnanců a pyšní se dvojnásobným titulem „ vítěz prodejna roku 2016, 2017 v Moravskoslezském kraji“ udělený svazem řezníků a zpracovatelů masa.

Zahájili také nově spolupráci se Albrechtovou střední školou, p.o. a provádějí nyní nábor dětí do učebního oboru: řezník – uzenář – uzenářka. Studenti pak budou vykonávat praxi v objektu Těšínských jatek a po absolvování oboru se mohou stát zaměstnanci této společnosti. Tuto spolupráci mají již dlouhodobě se Střední školou gastronomie, oděvnictví a služeb ve Frýdku-Místku.

Zaměstnanci této společnosti spojili cestu do práce s prospěšnou činností a nosili v období 23. 3. až 23. 4. na vrátnici různé oblečení – dětské i pro dospělé a hračky, které již nepotřebovali. Věci ze sbírky odvezl náš kolega – Jeník Linhart /viz. foto :-)/, který se stará o vybírání kontejnerů a  je takovou spojkou mezi našimi charitativními obchůdky :-). Darované věci pak byly u nás roztřízeny a dány do charitativních obchůdků. Tyto věci tedy neskončí bez využití na skládce komunálního odpadu, ale ještě poslouží a udělají radost lidem, kteří finančně nejsou na tom dost dobře. Výtěžek ze sbírky bude použit na podporu dobrovolnických aktivit na Třinecku.

Velice moc děkujeme zaměstnancům společnosti Těšínské jatky, s.r.o. za přinesené věci a za to, že se chovají odpovědně k naší přírodě, neb by dané věci mohli vhodit i do komunálního odpadu, a tím by ještě o něco více zatížili naši matičku zemi.

Samozřejmě naše velké díky patří vedení této společnosti, které sbírku povolilo, a hlavně paní Bojkové, která sbírku zorganizovala.

HK :-)

  Kategorie: Frýdek-Místek