Města s Adrou zajistí pomoc lidem v karanténě
ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

Dobrovolnické
centrum

Frýdek-Místek
Main banner

Dobrovolnictví > Frýdek-Místek

Informace z centra:

POHOVORY PRO ZÁJEMCE O DOBROVOLNICTVÍ SE KONAJÍ:

KAŽDOU PRVNÍ STŘEDU V MĚSÍCI

14 - 17 HODIN

(NEBO DLE DOMLUVY:

tel: 739 320 717)


Dobrovolnické centrum

ADRA Frýdek-Místek

Radniční 1242

Frýdek - Místek 738 01


Bankovní spojení:

ČSOB, a.s., Praha

č. účtu: 808777808/0300 v. s. 210


Města s Adrou zajistí pomoc lidem v karanténě

14.3.2020

Města Frýdek-Místek, Frýdlant nad Ostravicí, Nový Jičín a Třinec ve spolupráci s Dobrovolnickým centrem Adra Frýdek-Místek připravily podmínky pro poskytnutí pomoci lidem v karanténě, kteří budou mít problém zajistit si potřebné nákupy či vyzvednutí léků.

Služba je určena občanům, kteří žijí osaměle, zejména seniorům nebo osobám se zdravotním omezením, které se ocitnou v karanténě anebo je v karanténě rodina, která jinak nakupování těmto lidem zajišťuje, s tím, že tito lidé nesmí čerpat terénní sociální službu, u které je možné rozšířit její rozsah o nakupování.

V praxi má vše fungovat tak, že lidé zavolají na kontaktní telefon odboru sociálních služeb, prověří se jejich situace a po zjištění potřebnosti bude zprostředkován kontakt s pracovníky Adry, kteří zajistí nákup základních potravin nebo hygienických potřeb a léků. Nákup je omezen částkou pět set korun a služba je využitelná maximálně jednou týdně, v pracovních dnech, po dobu nařízené karantény. Dobrovolníci vše vyřeší bez přímého kontaktu do 24 hodin od telefonátu.

Za Dobrovolnické centrum ADRA Frýdek-Místek

Stanislav Staněk

vedoucí dobrovolnického centraKategorie: Frýdek-Místek