Najdeme k sobě DOBROvolníky?
ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

Dobrovolnické
centrum

Frýdek-Místek
Main banner

Dobrovolnictví > Frýdek-Místek

Informace z centra:

POHOVORY PRO ZÁJEMCE O DOBROVOLNICTVÍ SE KONAJÍ:

KAŽDOU PRVNÍ STŘEDU V MĚSÍCI

14 - 17 HODIN

(NEBO DLE DOMLUVY:

tel: 739 320 717)


Dobrovolnické centrum

ADRA Frýdek-Místek

Radniční 1242

Frýdek - Místek 738 01


Bankovní spojení:

ČSOB, a.s., Praha

č. účtu: 808777808/0300 v. s. 210


Najdeme k sobě DOBROvolníky?

28.2.2020

„Každý den je pro mne stejný, ať je pátek nebo svátek. Ráno vstanu, posnídám, pustím si ze zvyku televizi, kterou už vlastně ani nevnímám. Pak si něco jednoduchého připravím k obědu. Zase si zkusím pustit televizi, ale opět tam nic zajímavého nedávají. Ach jo, kdyby tak někdy za mnou přijely děti s vnoučaty. Jsem tady pořád tak sama. Už mi jen zbývají vzpomínky na staré dobré časy, kdy jsem ještě měla kolem sebe manžela a přátele. Ale ti už všichni odešli.  Jak ráda bych si s někým popovídala, nebo zašla na procházku, třeba do kavárny. Když si už ale netroufám na delší procházky…“ I takto nějak monotónně prožívají své dny senioři, kteří jsou osamocení a rádi by k sobě našli parťáka. Kamaráda - dobrovolníka, který by jim věnoval malou část svého volného času, dal jim nové impulsy k radosti ze života, popovídal si s nimi o čemkoliv, vzal je na procházku nebo si jen tak spolu třeba zahráli karty.

V současné chvíli hledáme především dobrovolníky a dobrovolnice pro aktivní seniory a seniorky, kteří se těší psychickému zdraví, ale trpí sociální izolací. K jednomu sociálně deprivovanému seniorovi hledáme muže dobrovolníka, který by se nelekl specifických psychických potřeb toho muže. Taktéž postrádáme dobrovolnici ke starší paní, která kromě sociální izolace je i mentálně postižená, ale moc touží po navázání kontaktu s dobrovolnicí.

Proto pokud přemýšlíte o tom, že se stanete dobrovolníkem, ozvěte se koordinátorce dobrovolnického programu v domácnostech seniorů a osob zdravotně postižených v Novém Jičíně Monice Matulové, na telefonní číslo 734 171 307, nebo na e-mail monika.matulova@adra.cz.

Za Dobrovolnické centrum ADRA Frýdek-Místek

Bc. Monika Matulová, DiS.

koordinátor dobrovolníkůKategorie: Frýdek-Místek