Havířov
ADRA Česká republika

JSME TU S VÁMI PRO DRUHÉ

Dobrovolnické
centrum

Havířov
Main banner

Dobrovolnictví > Havířov

Informace z centra:

Dobrovolnické centrum ADRA Havířov

Hlavní třída 2/4

736 01 Havířov - Město

 

Hodiny pro veřejnost

(dozvíte se více o dobrovolnictví):

každou středu 10:00 - 16:00

 

Info o dobrovolnictví:

Mobil: +420 732 509 400

E-mail: hana.cadova@adra.cz

 

Info o Charit.obchůdcích:

Mobil: +420 734 350 030

E-mail: dchavirov@adra.cz

 

č. ú. 808777808/0300, VS:850

 

Daruj!

 

Celkový počet návštěvníků: 

 

Havířov

"Zkušenosti nepřicházejí samotné, ale musejí se prožít."

dobrovolnice Natalie Klusová

Termíny nejbližších školení pro zájemce o dobrovolnictví:

STANOVISKO K JEDNÁNÍ PANA GRACIÁNA SVAČINY

Na internetu a sociálních sítích, zejména Facebooku, se v poslední době objevují nepravdivé informace, ty šíří pan Gracián Svačina, který je bývalým zaměstnancem ADRA o.p.s., jemuž pracovní poměr na dobu určitou uplynul v červnu tohoto roku. Pan Gracián Svačina se dopouští zejména následujících nepravdivých tvrzení a útoků směřovaných proti ADRA o.p.s.:

a dalších kroků za účelem poškození pověsti ADRA o.p.s. a jejích zaměstnanců.

DC ADRA Havířov je jedním z 15 dobrovolnických center ADRA o.p.s. v České republice. V 30 dobrovolnických programech je ročně zapojeno kolem 450 dobrovolníků. ADRA Havířov má akreditaci Ministerstva vnitra na realizaci dobrovolnických programů u seniorů, dětí, lidí se zdravotním postižením a u lidí sociálně potřebných. V roce 2018 dobrovolníci bezplatně věnovali potřebným 13 470 hodin svého času.

Další oblastí činnosti DC ADRA Havířov jsou charitativní obchůdky a sociální šatníky - v Havířově, Karviné a Orlové. V obchůdcích pracují lidé v rámci projektu veřejně prospěšných prací, zapojujeme také veřejnou službu ve spolupráci s Úřady práce. Tato činnost je proto velkým přínosem nejen pro sociálně potřebné, ale také pro dlouhodobě nezaměstnané. Prodej v charitativních obchůdcích je v režimu veřejné sbírky na dobrovolnictví, 100 % výtěžku tedy jde na podporu dobrovolnictví.

V každém městě úzce spolupracujeme se sociálními pracovníky města a jiných organizací, které pomáhají sociálně potřebným. Od letošního září jsme zapojili dalších 30 nových dobrovolníků, a tak stále navštěvujeme seniory, pacienty, doučujeme děti, trávíme čas s přáteli s handicapem, pro dobré slovo i něco hezkého si do obchůdku přišly stovky zákazníků, stejně tak jsme obsloužili stovky lidí v sociálním šatníku.

ADRA o.p.s. je transparentní a v souladu s platnými právními předpisy zveřejňuje výroční zprávy včetně zpráv finančních, které jsou umístěny na www.adra.cz. V nich lze nalézt veškeré informace, na jaký účel jdou prostředky z našeho rozpočtu a jak efektivně byly využity. Pokud máte jakékoli dotazy k naší činnosti v rámci jednotlivých projektů a využívání finančních prostředků, neváhejte se na nás obrátit, rádi je zodpovíme.

Pan Gracián Svačina byl již upozorněn na protiprávní charakter svého jednání a vyzván k upuštění od jeho pokračování. V opačném případě jsme připraveni bránit se těmto útokům právní cestou.

Novinky

23.10.2019
Dobrovolnictví – lék na dlouhověkost

Kdo by nechtěl žít dlouho, spokojeně a ve zdraví? Naše nejstarší a stále usměvavá dobrovolnice paní Věrka Böhmová je pro nás všechny velkou inspirací. V úterý 22. 10. 2019 oslavila svých krásných a stále čilých 85 let. Adra u toho samozřejmě nesměla chybět. S obrovským nadšením ji blahopřáli nejen zaměstnanci Domova seniorů POHODA v Orlové, ale především její klienti – přátelé, které pravidelně navštěvuje.

Číst dále

07.10.2019
Studenti opět pokračují v projektu SETKAVÁRNA

Se začátkem nového školního roku studenti Střední zdravotnické školy v Karviné navázali na předchozí spolupráci s nemocnicemi v Havířově, Karviné i Orlové a opět mohla odstartovat "setkávací kavárna". Tento velmi populární a jedinečný projekt SETKAVÁRNA oslovil dalších 20 studentů, kteří budou pravidelně navštěvovat pacienty na odděleních LDN či odděleních Sociálních lůžek.  

Číst dále

03.10.2019
Oceněné dobrovolnice v Karviné

Srdečně gratulujeme karvinským dobrovolnicím, které byly oceněny městem za přínos v oblasti dobrovolnictví. Jsou to ženy s velkým a laskavým srdcem - Lucie Kučerová, Helena Kudrnová a Eva Miterková. Všechny tři dlouhodobě působí jako dobrovolnice u seniorů a pacientů, za tu dobu věnovaly klientům desítky hodin svého času.

Číst dále

02.10.2019
ALZA pro ADRU

Posláním Dobrovolnických center ADRA v České republice je propojovat svět lidí, kteří chtějí pomáhat, se světem lidí, kteří pomoc potřebují. A nás těší, že při nás stojí silní partneři, kteří nám s tímto pomáhají a jsou pro nás velkou oporou. Jedním z nich je společnost ALZA, která v těchto dnech slaví 25 let od svého založení.  

Číst dále

02.10.2019
Senioři slavili, studenti je bavili... :))

Úterý 1. 10. 2019 bylo ve znamení jedinečného setkání studentů Dobrovolnického klubu Adra Havířov (SDK) se seniory z DS Horní Suchá – Slezská humanita. Odhodlání oslavit spolu Mezinárodní den seniorů bylo prioritou pro mladé lidi z dobrovolnického centra. Celý zábavný projekt nesl v sobě kouzlo pohádek a vzpomínek na „staré dobré časy“.

Číst dále

30.09.2019
Tesco myslí na děti

Že spolupráce ADRA a TESCO je perfektní, to už všichni víte. Že nám tento řetězec pomáhá pomáhat, také všichni víte :-) Ale co možná nevíte je to, kdo tyto sbírky v Tesco organizuje a domlouvá. Jsou to velice milé dámy - paní Barbora Martinčíková v Karviné a paní Věra Haasová s paní Monikou Čapandovou v Havířově. To jsou ty správné ženy s nápady a kreativitou.

Číst dále

24.09.2019
ADRA a TESCO společně - i na podzim...

Zákazníci i zaměstnanci havířovského hypermarketu TESCO v čele s paní ředitelkou pomáhají rádi. Jsme vděčni za krásnou a trvalou spolupráci, za sbírku školních potřeb i za každou korunku v kasičce, která putuje do veřejné sbírky na dobrovolnictví.  

Číst dále

15.09.2019
Rusalky a vodníci - noví dobrovolníci!

V Nadačním městečku v Karviné se to včera hemžilo pohádkovými postavami. Ve stánku Adra se nám usídlili vodníci a rusalky, jejich vzájemná souhra byla však jedinečná. Jakmile se objevily děti, hned je pobízeli k chytání rybiček a jiných vodních potvůrek, za což pak dostaly malé odměny.

Číst dále

15.09.2019
Veliké nadšení na veletrhu sociálních služeb v Havířově

Opět jsme se zúčastnili havířovského veletrhu sociálních služeb. Slunečný den jsme strávili spolu se spřátelenými organizacemi na náměstí v Havířově, kde jsme seznamovali občany s možností stát se dobrovolníkem, příp. využít služeb dobrovolníka přímo v domácnostech.

Číst dále

10.09.2019
Pějme píseň dokola, okolo Těšína...

V Českém Těšíně se opět zpívalo! Pan Milan Skala s paní Lucií tradičně plni elánu přišli do Domova seniorů na ul. Sokolovské a spustili svůj jedinečný repertoár. Nejprve zahráli narozeninovou píseň, neboť mnozí senioři slavili o prázdninách své narozeniny a poté už svištěl jeden šlágr za druhým.

Číst dále

1 - 10 z 398

    1 2 3 4 5