Havířov
ADRA Česká republika

JSME TU S VÁMI PRO DRUHÉ

Dobrovolnické
centrum

Havířov
Main banner

Dobrovolnictví > Havířov

Informace z centra:

Dobrovolnické centrum ADRA Havířov

Hlavní třída 2/4

736 01 Havířov - Město

 

Hodiny pro veřejnost

(dozvíte se více o dobrovolnictví):

každou středu 10:00 - 16:00

 

Info o dobrovolnictví:

Mobil: +420 732 509 400

E-mail: hana.cadova@adra.cz

 

Info o Charit.obchůdcích:

Mobil: +420 734 350 030

E-mail: dchavirov@adra.cz

 

č. ú. 808777808/0300, VS:850

 

Daruj!

 

Celkový počet návštěvníků: 

 

Havířov

"Zkušenosti nepřicházejí samotné, ale musejí se prožít."

koordinátorka Natalie Klusová

 

Termíny nejbližších školení pro zájemce o dobrovolnictví:

 

Novinky

06.12.2018
Mikulášská nadílka u dětí v havířovské nemocnici

Je to neuvěřitelné, ale včera v podvečer zavítal mikuláš, čert a anděl i za dětmi do havířovské nemocnice. Navštívili děti na obou dětských odděleních a zjistili, že všichni malí pacienti byli hodní a zaslouží si malou odměnu.

Číst dále

05.12.2018
Vše nejlepší dobrovolníkům k jejich svátku!

5. prosinec není jen dnem, kdy po ulicích chodí andělé. Je to také den dobrovolníků - lidských andělů, kteří nezištně pomáhají druhým každý den. Tak zní slogan připomínající, že dnes slavíme Mezinárodní den dobrovolníků. Na přínos jejich práce chce upozornit českou společnost humanitární organizace ADRA ČR, která letos evidovuje přes 2,5 tisíce dobrovolníků.

Číst dále

04.12.2018
Odstartovali jsme advent na havířovském náměstí

Adventní čas je tady a s ním i tradiční „dřevěné městečko“ postavené na havířovském náměstí, jehož součástí je i tvořivý domeček pro děti. Měli jsme možnost první čtyři dny být právě v tomto domečku a společně s dětmi tvořit vánoční přáníčka, malovat omalovánky či tvořit sněhuláčky.

Číst dále

30.11.2018
Sbírka školních pomůcek a hygienických potřeb pro Adru

Studenti SLU OPF Karviná nám napsali: "Do předmětu Management sociálních služeb jsme dostali zadání semestrální práce – vymyslet a zrealizovat projekt. Jelikož nás v rámci předmětu navštívila pracovnice paní Jana Žoričová a svým povídáním nás zaujala, byl plán našeho týmu jasný – uspořádat sbírku pro ADRU."

Číst dále

14.11.2018
Srdečný Den laskavosti

Den laskavosti vykouzlil úsměv na ne jedné tváři :-) Adračky dávaly vědět lidem v Tesco Český Těšín a v Obchodním domě Elán v Havířově, že právě 13.11. je Mezinárodním dnem laskavosti a že by mohli někoho blízkého potěšit. Odpovědi byly jedinečné, srdečné, laskavostí se rozhodně nešetřilo a my jsme za to ráááádi :-)

Číst dále

12.11.2018
Návštěva ředitele ADRA ČR Radomíra Špinky na Zakarpatí

Ve dnech 9. - 11. 11. 2018 proběhl seminář v prostorách ADRA Karpatia v Mukačevu. Tento seminář pod názvem ADRA BEZ HRANIC vedl ředitel ADRA ČR Radomír Špinka. Hlavním tématem bylo představení dobrovolnictví v praxi jak u nás, tak ve světě a práce ADRY všeobecně.

Číst dále

12.11.2018
Řetězec TESCO umí pomáhat

Spolupráce s řetězcem TESCO v oblasti materiální pomoci se rozrostla o TESCO Karviná. I tam vedení obchodu umí pomáhat a myslí na potřebné. Uspořádali sbírku oděvů, jak nových, tak mírně opotřebovaných a pomůžou tím potřebným jak v našem regionu, tak i na Zakarpatí. 

Číst dále

23.10.2018
Opět se plete...

Od září do června, jako již několik předchozích roků, naše pletařky pletou krásné výrobky. Jsou to čepice, tašky, ponožky, dětské botičky a mnoho mnoho jiných věcí. Vše se dá koupit v našich obchůdkách a pomáháme jimi i na Ukrajině. Teplá šála zahřeje každého. Jsou to stovky dobrovolnických hodin věnované pro někoho druhého. Mnohokrát jim za to děkujeme. Zrovna tak děkujeme i těm, kteří nosí do obchůdků vlny, aby tato krásná díla mohla vznikat.

Číst dále

19.10.2018
Souzníme a Vosíme...

Veliké díky patří skupině Souznění ze Santé, že prostřednictvím jejich jedinečného vystoupení na Benefičním koncertě pomohli Verunce a její rodině. Jak sami říkají: "My, co chodíme, musíme pomáhat těm, kteří nechodí..." Moooc děkujeme pizzerii Vosíme.cz, která poskytla lidem s postižením 10 výtečných pizz.  

Číst dále

18.10.2018
Dobrovolníci zaplnili primářovu pracovnu k prasknutí

Někdo říká, že se orlovská nemocnice bude zavírat, orlovská ADRA ji naopak otevírá všem dobrovolníkům, kteří by rádi pomohli. V úterý 16. 10. proběhlo školení nových zájemců o dobrovolnictví. „Vím, že svět k lepšímu nezměním, ale pokud budu moci potěšit jednoho člověka, budu moc ráda,“ řekla jedna ze zájemkyň o dobrovolnictví, která studuje ostravskou universitu. Dvě studentky z místního gymnázia zase řekly, že „prostě chceme pomoct.“ 

Číst dále

1 - 10 z 338

    1 2 3 4 5