Havířov
ADRA Česká republika

JSME TU S VÁMI PRO DRUHÉ

Dobrovolnické
centrum

Havířov
Main banner

Dobrovolnictví > Havířov

Informace z centra:

Dobrovolnické centrum ADRA Havířov

Hlavní třída 2/4

736 01 Havířov - Město

 

Hodiny pro veřejnost

(dozvíte se více o dobrovolnictví):

každou středu 10:00 - 16:00

 

Info o dobrovolnictví:

Mobil: +420 732 509 400

E-mail: hana.cadova@adra.cz

 

Info o Charit.obchůdcích:

Mobil: +420 734 350 030

E-mail: dchavirov@adra.cz

 

č. ú. 808777808/0300, VS:850

 

Daruj!

 

Celkový počet návštěvníků: 

 

Havířov

"Zkušenosti nepřicházejí samotné, ale musejí se prožít."

dobrovolnice Natalie Klusová

Termíny nejbližších školení pro zájemce o dobrovolnictví:

Novinky

15.09.2019
Rusalky a vodníci - noví dobrovolníci!

V Nadačním městečku v Karviné se to včera hemžilo pohádkovými postavami. Ve stánku Adra se nám usídlili vodníci a rusalky, jejich vzájemná souhra byla však jedinečná. Jakmile se objevily děti, hned je pobízeli k chytání rybiček a jiných vodních potvůrek, za což pak dostaly malé odměny.

Číst dále

15.09.2019
Veliké nadšení na veletrhu sociálních služeb v Havířově

Opět jsme se zúčastnili havířovského veletrhu sociálních služeb. Slunečný den jsme strávili spolu se spřátelenými organizacemi na náměstí v Havířově, kde jsme seznamovali občany s možností stát se dobrovolníkem, příp. využít služeb dobrovolníka přímo v domácnostech.

Číst dále

10.09.2019
Pějme píseň dokola, okolo Těšína...

V Českém Těšíně se opět zpívalo! Pan Milan Skala s paní Lucií tradičně plni elánu přišli do Domova seniorů na ul. Sokolovské a spustili svůj jedinečný repertoár. Nejprve zahráli narozeninovou píseň, neboť mnozí senioři slavili o prázdninách své narozeniny a poté už svištěl jeden šlágr za druhým.

Číst dále

02.09.2019
Rozloučení s prázdninami v havířovském Benjamínu

Ve čtvrtek 28. srpna uspořádal Domov Benjamín opět jako každým rokem pro děti se zdravotním postižením jedinečnou akci „Rozloučení s prázdninami“. Zahrada Benjamínu se zaplnila spoustou dětí, zaměstnanců a samozřejmě nechyběli dobrovolníci ADRY, někteří s vlastními dětmi či vnuky.

Číst dále

26.08.2019
Tesco se zákazníky pomáhá i v létě

Společně s TESCO v Havířově jsme vybavili děti na prázdniny. Mockrát děkujeme všem dárcům, kteří věnovali různé deskové hry, kšiltovky, hračky, barvičky na obličej apod. Udělali jste tak dětem hezčí prázdniny :-) 

Číst dále

16.08.2019
V těšínském Gerontrocentru se zpívalo o 106

Nádherné chvíle prožili senioři v Gerontocentru v Českém Těšíně. Jedinečný hudební zážitek předčil jejich očekávání. Když začal zpívat pan Milan Skala s Lucií z Vělopolí, hned se všem přítomným rozzářila tvář. Mnozí písničky znali a tak si společně s hlavními protagonisty notovali.

Číst dále

22.07.2019
Právě hledáme KOORDINÁTORA DOBROVOLNÍKŮ

Máte zájem o smysluplnou práci? Chtěli byste společně s námi pomáhat druhým? Jste komunikativní, kreativní a rádi si rozšiřujete své obzory? Možná hledáme právě Vás.

Číst dále

18.07.2019
V Těšíně se tradičně slavil svátek Cyrila a Metoděje

Město Český Těšín zorganizovalo ve spolupráci s českotěšínskými církvemi už třetí ročník akce na svátek Cyrila a Metoděje. V pátek 5. července od 14:30 do 20:30 hodin byl v parku Adama Sikory připraven skvělý hudební program, celkem 23 stanovišť se zábavnými nebo vzdělávacími aktivitami, také bohaté a chutné občerstvení.   

Číst dále

27.06.2019
Tesco obdarovalo děti

U příležitosti Dne dětí probíhala v hypermarketech Tesco Havířov a Karviná sbírka hraček a dobrot pro děti z pěstounských a ze sociálně slabých rodin. Do sbírky se zapojili jak zákazníci, tak i zaměstnanci obou hypermarketů Tesco. Jsme rádi, že jsme tyto dárky mohli předat dětem. 

Číst dále

24.06.2019
Na přednášce od Andy jsme ani nedutali…

Natolik zajímavá a hlavně tak blízká našim srdcím byla přednáška od supervizorky Andrei Radomské, která je zároveň sestrou v mobilním hospici Strom života, poradkyní pro pozůstalé a psychoterapeutkou. Tématem byla „Paliativní péče aneb jak se vyrovnat se smrtí“.

Číst dále

1 - 10 z 391

    1 2 3 4 5