Dobrovolníci zaplnili primářovu pracovnu k prasknutí
ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

Dobrovolnické
centrum

Havířov
Main banner

Dobrovolnictví > Havířov

Informace z centra:

Dobrovolnické centrum ADRA Havířov

Hlavní třída 2/4

736 01 Havířov - Město

 

Hodiny pro veřejnost

(dozvíte se více o dobrovolnictví):

každou středu 10:00 - 16:00

 

Info o dobrovolnictví:

Mobil: +420 732 509 400

E-mail: hana.cadova@adra.cz

 

Info o Charit.obchůdcích:

Mobil: +420 734 350 030

E-mail: dchavirov@adra.cz

 

č. ú. 808777808/0300, VS:850

 

Daruj!

 

Celkový počet návštěvníků: 

 

Dobrovolníci zaplnili primářovu pracovnu k prasknutí

18.10.2018

Někdo říká, že se orlovská nemocnice bude zavírat, orlovská ADRA ji naopak otevírá všem dobrovolníkům, kteří by rádi pomohli. V úterý 16. 10. proběhlo školení nových zájemců o dobrovolnictví. „Vím, že svět k lepšímu nezměním, ale pokud budu moci potěšit jednoho člověka, budu moc ráda,“ řekla jedna ze zájemkyň o dobrovolnictví, která studuje ostravskou universitu. Dvě studentky z místního gymnázia zase řekly, že „prostě chceme pomoct.“ Jako zájemce o dobrovolnictví se přihlásil i farář Církve bratrské „nabídka o dobrovolnictví v Orlové a Petřvaldu mě oslovila a rád pomůžu lidem v domovech seniorů nebo tady na LDN v nemocnici,“ dodal. 

Hana Čadová, která vedla školení, byla nadšená, že se našlo tolik dobrovolníků. Jak sama řekla: „Jsem velice ráda za každého, kdo dnes dorazil. V Orlové a Petřvaldu máme programy v domovech pro seniory, v nemocnici a také pro handicapované klienty Benjamín. Tam všude nutně potřebují lidi, kteří si budou s klienty povídat, hrát karty, jít na procházku apod.“ 

Sociální pracovnice z orlovské nemocnice Pavla Hrdinová byla nadšená, že její oddělení se konečně dočká dobrovolníků, kteří budou za pacienty docházet a trávit s nimi čas. „Už se nemůžu dočkat, až to zítra řeknu panu primáři,“ řekla sestřička z oddělení.

Orlovští a Petřvaldští dobrovolníci mají nově možnost získat volné vstupenky do DINO PARKU a také získat odpuštění poplatku v knihovně Orlová. Jsme rádi, že nám knihovna a Dinopark věnovali volňásky pro naše dobrovolníky, je to jen malý dík za tu práci, kterou dělají. Srdečně uvítáme i další dobrovolníky, těch totiž není nikdy dost... ;-)

 

Dinopark Městská knihovna Orlová


Kategorie: HavířovFotogalerie