Nová pobočka ADRY v Mukačevu
ADRA Česká republika

JSME TU S VÁMI PRO DRUHÉ

Dobrovolnické
centrum

Havířov
Main banner

Dobrovolnictví > Havířov

Informace z centra:

Dobrovolnické centrum ADRA Havířov

Hlavní třída 2/4

736 01 Havířov - Město

 

Hodiny pro veřejnost

(dozvíte se více o dobrovolnictví):

každou středu 10:00 - 16:00

 

Info o dobrovolnictví:

Mobil: +420 732 509 400

E-mail: hana.cadova@adra.cz

 

Info o Charit.obchůdcích:

Mobil: +420 734 350 030

E-mail: dchavirov@adra.cz

 

č. ú. 808777808/0300, VS:850

 

Daruj!

 

Celkový počet návštěvníků: 

 

Nová pobočka ADRY v Mukačevu

23.1.2018

Centrála ADRY v Kyjevě se rozhodla, že zřídí svoji pobočku na Zakarpatské Ukrajině ve městě Mukačevo. Vzhledem k tomu, že pobočka ADRY DC v Havířově na Zakarpatí pomáhá již přes deset let, centrály Česka a Ukrajiny se domluvily na schůzce a nastavení další případné spolupráce.

V úterý 16. 1. 2018 se setkali v prostorách mukačevské ADRY zástupci ADRA Ukrajina - výkonný ředitel Anatolii Nikitiuk, vedoucí zahraničních projektů Artěm, vedoucí pobočky ADRA Mukačevo Albert Pirchak a zástupkyně organizace NEEKA, která úzce spolupracuje s novou pobočkou ADRY v Mukačevu.

Za českou stranu se jednání zúčastnil vedoucí oddělení zahraničních projektů Zbyněk Wojkowski, vedoucí projektů na Zakarpatí Karel Folwarczny a administrátorka Marcela Holková.

Setkání bylo velmi příjemné a přátelské. Obě strany po jednání projevily zájem o případnou další spolupráci a o navázání společných kroků k pomoci potřebným na Zakarpatí. Po jednání pak jeli do školy č. 2 v Mukačevu, kde již druhým rokem česká ADRA, pobočka DC Havířov financuje projekt vaření obědů pro sociálně slabé žáky. Jedná se o 105 dětí a celý systém spolupráce a pomoci vysvětloval ukrajinským zástupcům ředitel školy pan Michajlo Láboš. V jídelně školy jsme pak ochutnali oběd, který se vaří z českých  finančních zdrojů a ukrajinští zástupci ADRY pochvalovali realizaci projektu a rovněž skladbu a chuť oběda.

Na oplátku jsme pak jeli s vedoucím pobočky ADRA Mukačevo Albertem Pirchakem a s několika dobrovolníky do míst méně přístupných, kde nám byla ukázána velká potřebnost obyvatel této oblasti. Byli jsme rádi, že jsme měli s sebou několik tašek potravin a několik krabic dětské výživy. Na místě jsme pak domlouvali možnou formu a potřebné kroky pomoci těmto domorodcům. Jsou to lidé absolutně bez prostředků a žijící v největší chudobě. Celá osada nemá ani pitnou vodu. Berou pro svou potřebu vodu z nedalekého potoka.

Všichni si uvědomujeme, že jakákoliv pomoc potřebným je vždy na místě a má smysl, ať je velká, či malá. Víme, že je to někdy jen malá kapka v moři, která ale může mít obrovskou pomoc.

 

Za DC ADRA Havířov Karel Folwarczny, Marcela HolkováKategorie: HavířovFotogalerie