ADRA Česká republika

JSME TU S VÁMI PRO DRUHÉ

Dobrovolnické
centrum

Havířov
Main banner

Dobrovolnictví > Havířov

Informace z centra:

Dobrovolnické centrum ADRA Havířov

Hlavní třída 2/4

736 01 Havířov - Město

 

Hodiny pro veřejnost

(dozvíte se více o dobrovolnictví):

každou středu 10:00 - 16:00

 

Info o dobrovolnictví:

Mobil: +420 732 509 400

E-mail: hana.cadova@adra.cz

 

Info o Charit.obchůdcích:

Mobil: +420 734 350 030

E-mail: dchavirov@adra.cz

 

č. ú. 808777808/0300, VS:850

 

Daruj!

 

Celkový počet návštěvníků: 

 

Obec Stonava umí pomáhat

10.4.2017

Jako každý rok, tak i letos obec Stonava uspořádala humanitární sbírku šatstva pro potřebné. Pod vedením paní Vicherkové, která celou akci zorganizovala, stonavští obyvatelé nanosili zhruba 1 tunu šatstva do tamní sportovní haly. Vše bylo řádně nabalené v krabicích a igelitových pytlích.

Celá sbírka byla určena pro naši humanitární organizaci ADRA v Havířově. Vzhledem k tomu, že naše havířovská pobočka provozuje 5 Charitativních obchůdků a 3 Sociální šatníky, část této pomoci poputuje tam. V okrese Karviná se staráme zhruba o 600 sociálně slabých a lidí bez přístřeší. V Sociálních šatnících dostávají oblečení zdarma - je to 5 kusů na osobu a měsíc. Přísun kvalitního ošacení je vždy vítán.


Další část této sbírky poputuje na Ukrajinu. DC ADRA v Havířově spravuje projekt na Zakarpatské Ukrajině. Společně s ukrajinskou přijímající organizací In Action organizujeme pomoc v tamní oblasti a ve městě Mukačevo. Na škole č. 2 zajišťujeme obědy pro sociálně slabé děti, poskytujeme vitamínové doplňky. Díky grantu Nadace VIA pomáháme i se základním vybavením školních a sportovních pomůcek.
Kvalitní oděvy jsou nutností. Díky spolupráci s tamní organizací In Action putuje veškerá pomoc vždy cíleně do potřebných rodin.


Moc děkujeme obyvatelům obce Stonava, pracovníkům Obecního úřadu a organizátorce celé akce paní Vicherkové.

Karel Folwarczny, DC ADRA HavířovKategorie: Havířov