ADRA Česká republika

JSME TU S VÁMI PRO DRUHÉ

Dobrovolnické
centrum

Havířov
Main banner

Dobrovolnictví > Havířov

Informace z centra:

Dobrovolnické centrum ADRA Havířov

Hlavní třída 2/4

736 01 Havířov - Město

 

Hodiny pro veřejnost

(dozvíte se více o dobrovolnictví):

každou středu 10:00 - 16:00

 

Info o dobrovolnictví:

Mobil: +420 732 509 400

E-mail: hana.cadova@adra.cz

 

Info o Charit.obchůdcích:

Mobil: +420 734 350 030

E-mail: dchavirov@adra.cz

 

č. ú. 808777808/0300, VS:850

 

Daruj!

 

Celkový počet návštěvníků: 

 

Otevřen další obchůdek ADRA

13.9.2017

Dne 12.9. v 11hod dopoledne byl slavnostně otevřen svitavský Charitativní obchůdek, který patří pod DC ADRA Havířov. Vzhledem k tomu, že havířovská pobočka se zabývá projekty na Zakarpatské Ukrajině, tento obchůdek bude přispívat svými výnosy na tento projekt.

Pozvání přijal sám pan starosta města Mgr. David Šimek, za zřizovatele Čestmír Šťovíček, za dozorčí radu ADRY Stanislav Staněk, za zahraniční projekty ADRA Zbyněk Wojkowski  a za DC ADRA Havířov, pod které obchůdek patří, zástupce vedoucí Karel Folwarczny a vedoucí obchůdků Marcela Holková. Všichni se k otevření pochvalně vyjádřili a shodli se, že pomáhat v tomto směru je záslužná činnost. Za účasti médií byla slavnostně přestřihnutá páska a na svitavském Náměstí Míru obchůdek zahájil svou činnost.

CHO Svitavy CHO Svitavy

Systém těchto Charitativních obchůdků funguje tak, že občané města a okolí přinesou již nepotřebné, ale ještě zachovalé a použitelné oděvy, domácí potřeby, hračky, záclony, nebo nabídnou i vyřazený, ještě zachovalý, nábytek. To vše se v obchůdku prodá za velmi nízké ceny. Zákazníci těchto obchůdků jsou sociálně potřební, matky samoživitelky, sběratelé, ale rádi je navštěvují i střední vrstvy obyvatel, protože ví, že se tam dá koupit mnoho hezkých věcí. Jak se říká "hodně muziky za málo peněz".

Veškerá tržba je součástí veřejné sbírky, finanční prostředky se pak používají na dané dobrovolnické projekty ve městě. DC ADRA Havířov má ve svém okolí otevřeno již pět takovýchto obchůdků a jejich výtěžky přispívají na 400 dobrovolníků v daných lokalitách. Svitavský je prvotina, která bude přispívat na zahraniční ukrajinské projekty.

Přejeme tomuto obchůdku hodně spokojených zákazníků, mnoho hezkého zboží, které ještě poslouží potřebným a dostatek penízků, které pomůžou zmírnit utrpení dětí, ale i dospělých na Ukrajině.

Marcela Holková, ADRAKategorie: HavířovFotogalerie