Poděkování dobrovolníkům pomáhajícím v nouzovém stavu
ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

Dobrovolnické
centrum

Havířov
Main banner

Dobrovolnictví > Havířov

Informace z centra:

Dobrovolnické centrum ADRA Havířov

Hlavní třída 2/4

736 01 Havířov - Město

 

Hodiny pro veřejnost

(dozvíte se více o dobrovolnictví):

každou středu 10:00 - 16:00

 

Info o dobrovolnictví:

Mobil: +420 732 509 400

E-mail: hana.cadova@adra.cz

 

Info o Charit.obchůdcích:

Mobil: +420 734 350 030

E-mail: dchavirov@adra.cz

 

č. ú. 808777808/0300, VS:850

 

Daruj!

 

Celkový počet návštěvníků: 

 

Poděkování dobrovolníkům pomáhajícím v nouzovém stavu

27.8.2020
Tento rok je tak trochu jiný, než ty předchozí - téměř ve všem..., vše se mění, často se akce ruší či přesouvají, a tak i děkovací setkání pro dobrovolníky, kteří pomáhali s nákupy a donáškou léků seniorům na jaře 2020, jsme museli posunout až na konec léta. Koordinátorka karvinských dobrovolníků Žaneta Urbańská řekla: "Na toto setkání jsme sice dlouho čekali, ale pocity a vzpomínky v nás však zanechaly něco hluboko v našich srdcích a bylo krásné toto společně sdílet."
V těchto dnech jsme společně zavzpomínali na dobu nouzového stavu, kdy bylo potřeba pomáhat především našim nejstarším spoluobčanům. Dobrovolníků se nám hlásilo skutečně mnoho, ale ne všichni mohli být zapojeni. „Vzpomínám, že to bylo velice těžké období,“ zamyšleně vyprávěla jedna dobrovolnice.
Setkali jsme se s dobrovolníky z Havířova, Karviné, Orlové a z Českého Těšína a dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí a perliček. „Netušila jsem, které maso mám koupit. Pán mě požádal o uzený bok a já znala jen kuřecí prsa a vepřovou panenku. Musela jsem žádat o pomoc maminku,“ s úsměvem vyprávěla dobrovolnice.
„Uvědomila jsem si, že starší generace umí vyjít s málem. Sami si upečou chleba a potraviny umí využít beze zbytku. S nákupem, který jsem seniorům nesla, bych vystačila sotva dva dny. Oni ho měli na týden.“
Tito dobrovolníci, jenž pomáhali v mimořádné době, byli pak odměněni certifikátem a malým dárkem. Díky všem, kteří pomáháte, je radost pracovat, když máme vedle sebe tolik ochotných a laskavých srdcí... ♥❤️❤️❤️
 
Děkovací SPV Havířov Děkovací SPV Karviná


Kategorie: HavířovFotogalerie