ADRA Česká republika

JSME TU S VÁMI PRO DRUHÉ

Dobrovolnické
centrum

Havířov
Main banner

Dobrovolnictví > Havířov

Informace z centra:

Dobrovolnické centrum ADRA Havířov

Hlavní třída 2/4

736 01 Havířov - Město

 

Hodiny pro veřejnost

(dozvíte se více o dobrovolnictví):

každou středu 10:00 - 16:00

 

Info o dobrovolnictví:

Mobil: +420 732 509 400

E-mail: hana.cadova@adra.cz

 

Info o Charit.obchůdcích:

Mobil: +420 734 350 030

E-mail: dchavirov@adra.cz

 

č. ú. 808777808/0300, VS:850

 

Daruj!

 

Celkový počet návštěvníků: 

 

Třetí kamión pomoci dojel na Ukrajinu

14.8.2017

V úterý 8.8. kamión s humanitární pomocí přejel zdárně ukrajinské hranice. Havířovská ADRA vypravila letos již třetí v pořadí. Tentokrát vezl pomoc pro nemocnice, školy a školky a pro sociálně slabé obyvatele Ukrajiny. Toto vše může realizovat díky firmě Isolit Bravo, která bezplatně poskytuje kamión i s řidičem a  takto  se může pomoc úspěšně dopravovat až na místo určení. Přístup vedení této firmy v čele s panem ředitelem Kvido Štěpánkem je úžasný a naplňuje adrácké heslo že „pomáhají pomáhat“.

Od samého začátku cesty, kdy kamión dorazil do karvinských skladů z firmy, která je v Jablonném nad Orlicí, bylo jasné, že vše musí mít systém, aby se náklad zvládal naložit v daném časovém harmonogramu. Díky arménským dobrovolníkům z Pobytového centra v Havířově a rovněž i dobrovolníků z ADRY se celý náklad naložil v krátkém čase a mohlo se vyjet na proclení do Mošnova. Díky paní vedoucí Kostkové, která již na náklad čekala a měla všechny formality připravené, byl celý náklad odbavený a zaplombovaný během půl hodiny. Brzo ráno kamión vyjel směr Ukrajina.

Ukrajina - kamion Ukrajina - kamion

Cesta probíhala bez problémů také díky zdatnému řidiči Michalu Bouškovi. S ADROU jel už potřetí a jak říkal, vždy se na tuto cestu velmi těší. Vzhledem k jeho humánnímu přístupu k životu, ukrajinské prostředí a potřebné lidi si ihned zamiloval.
Celý náklad byl složený na místo ve středu do propůjčeného skladu za městem Mukačevo a přijímající organizace In Action v čele s Jurijem Holišem ihned začala organizovat odvoz na místa určení. Pro náklad se dostavili zástupci nemocnice, škol a školek a přítomen rozvozu byl i náměstek pro sociální podporu celého Zakarpatí pan Saša. Vypisovaly se patřičné doklady, protože kontroly na humanitární pomoc Ukrajině jsou důkladné a i dva roky pozpátku se kontroluje, jaké bylo místo určení a kde pomoc směřovala.
Je dobře, že se může i takto pomáhat sociálně slabým a potřebným v jiných zemích. Je dobře, že v naší české zemi je ještě mnoho dárců, jak soukromých, tak i firem, kteří vidí a slyší potřebu jiných lidí. Mockrát za ně děkujeme a děkujeme, že nám POMÁHAJÍ POMÁHAT.


Za realizaci projektu třetího kamiónu Karel Folwarczny, Marcela HolkováKategorie: HavířovFotogalerie