Studentský klub ADRA
ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

Dobrovolnické
centrum

Havířov
Main banner

Dobrovolnictví > Havířov > Studentský klub ADRA

Informace z centra:

Dobrovolnické centrum ADRA Havířov

Hlavní třída 2/4

736 01 Havířov - Město

 

Hodiny pro veřejnost

(dozvíte se více o dobrovolnictví):

každou středu 10:00 - 16:00

 

Info o dobrovolnictví:

Mobil: +420 732 509 400

E-mail: hana.cadova@adra.cz

 

Info o Charit.obchůdcích:

Mobil: +420 734 350 030

E-mail: dchavirov@adra.cz

 

č. ú. 808777808/0300, VS:850

 

Daruj!

 

Celkový počet návštěvníků: 

 

Studentský klub ADRA

Kdo vlastně jsme? Jsme zapálení studenti, kteří se spolu scházejí ve svém volném čase, abychom si popovídali, zasmáli se, vzájemně se podpořili a poznali se. Především ale plánujeme různé společenské akce, abychom rozdávali náš úsměv dál. Nejeden z nás se věnuje také dobrovolnictví v některém z havířovských zařízení. Jsme Studentský dobrovolnický klub ADRA Havířov.

Studentský klub ADRA

Studentský klub byl založen v dubnu minulého roku Janou Žoričovou a zpočátku měl 4 členy, studenty gymnázia na ulici Studentská v Havířově. Netrvalo dlouho a po úvodním seznámení se uskutečnila první akce – výlet do ostravské Zoo s klienty Chráněného bydlení Santé. Výlet se konal v neděli 30. dubna 2017, počasí bylo skvělé. Díky dobrovolníkovi Kubovi jsme se účastnili přednášky ve výukovém centru, kde jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí ze života zvířat a také si mohli pohladit živého hada - Korálovku a Agamu. Byl to jedinečný zážitek. Příjemně unaveni jsme se vraceli ke svým domovům... Díky všem, byl to báječně strávený den :-)

ZOO Ostrava Studentský klub ADRA Havířov

Poté se členská základna začala pomalu rozrůstat o nově příchozí a co nevidět jsme zorganizovali druhou akci – předčítání z knížek v Domově pro seniory Helios. K tomu jsme v 'konkurenčním' středisku Luna se seniory opékali párky, a také jsme vystoupili na módní přehlídce v rámci oslavy mezinárodního dne dobrovolníků v Kulturním domě Petra Bezruče v Havířově. To už nás bylo rovných 10. To největší nás však teprve čekalo.

V první polovině roku 2018 jsme realizovali velkolepý projekt Hravé stáří. Jedná se o sérii vystoupení, kdy jsme s naším programem navštívili celkem 13 domovů pro seniory v rámci okresu Karviná. Součástí programu bylo hádání fotek známých osobností, hraní scének z filmů a pouštění písniček s překvapením na závěr. Více informací o našich vystoupeních včetně fotek najdete na stránkách: www.hrave-stari.estranky.cz

Projekt Hravé stáří je u konce a nyní nás čeká léto a s ním školní prázdniny. Studentský klub ale pokračuje dále. Do příštího školního roku plánujeme zaměřit se i na děti a osoby se zdravotním postižením. Pokud vás náš program zaujal, budeme moc rádi, když se k nám přidáte. I Ty se můžeš zapojit! ;-)

Pro více informací kontaktujte koordinátorku Studentského dobrovolnického klubu Ing. Verču Šutovou, mobil: 739 605 901, e-mail: veronika.sutova@adra.cz