Dobrovolnické centrum v Liberci přivítalo pomocníky ze zahraničí
ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

Dobrovolnické
centrum

Liberec
Main banner

Dobrovolnictví > Liberec

Informace z centra:

Číslo sbírkového účtu DC ADRA Liberec je 808 777 808 / 0300, VS 870

Partneři:

Dobrovolnické centrum v Liberci přivítalo pomocníky ze zahraničí

22.7.2020

Jiný vzhled i vyznání, stejné poslání: studenti z Česka, ale i ze zahraničí se zapojili do dobrovolnické činnosti v libereckém Dobrovolnickém centru ADRA.

Na začátku července obsluhovali zákazníky v libereckém charitativním obchodě studenti z Třince, Brna, Olomouce, ale také ze Zambie, Angoly, Mali či z Jordánska. Skupinu dobrovolníků tvořili především věřící lidé různého vyznání, s různými kulturními zvyky i tradicemi. I přesto byla spolupráce velmi milá a studenti udělali velký kus práce.

Dobrovolníky nezastavila ani změna plánů. Původně měli připravit program pro seniory v domově pro seniory SeneCura nebo pro děti z dětského domova. Vzhledem k pandemii koronaviru ale museli z bezpečnostních důvodů od tohoto plánu upustit a najít jiný způsob, jak strávit společný čas užitečně. Rozhodli se proto pomoci v Charitativním obchodě ADRA v Liberci. Vyzkoušeli si prodávat zboží i obsluhovat zákazníky, zapojili se také do kampaně a strávili odpoledne tím, že v Liberci rozdávali letáčky s výzvou „Staň se dobrovolníkem v charitativním obchodě“.

A protože zbyl čas také na zábavu, mohli zahraniční hosté navštívit také liberecký plavecký bazén nebo se vydat po památkách Liberce. Prohlédli si také kostel na Perštýně, kde byli po dobu pobytu ubytovaní.

Studenti byli velice pilní a vytvářeli pro zákazníky příjemnou atmosféru v obchůdku. Za jejich pomoc jsme vděční a budeme se těšit na další spolupráci.Kategorie: Liberec