Tisková zpráva: Jak vypadá dobrovolnictví v Libereckém kraji? RDC představí svou činnost na Dni otevřených dveří
ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

Dobrovolnické
centrum

Liberec
Main banner

Dobrovolnictví > Liberec

Informace z centra:

Číslo sbírkového účtu DC ADRA Liberec je 808 777 808 / 0300, VS 870

Partneři:

Tisková zpráva: Jak vypadá dobrovolnictví v Libereckém kraji? RDC představí svou činnost na Dni otevřených dveří

31.8.2020

Regionální dobrovolnické centrum Libereckého kraje zve na Den otevřených dveří, který se koná 15. září 202015. října 2020 vždy od 10:00 do 15:00 hodin na adrese Železná 253/20, Liberec 1. Hosté se budou moct seznámit s činností Regionálního dobrovolnického centra, prohlédnout si nabídku dobrovolnických programů v Libereckém kraji a informovat se o možnostech spolupráce. Součástí programu bude i prohlídka a představení konceptu Charitativního obchodu ADRA.

Návštěvníky Dne otevřených dveří čeká prohlídka centra i představení zaměstnanců, kteří zájemcům přiblíží práci dobrovolníků i projekty, do kterých se mohou zapojit. „Den otevřených dveří je skvělou příležitostí pro všechny, které dobrovolnictví zajímá a chtějí si nezávazně popovídat o možnostech spolupráce,“ uvedl vedoucí Regionálního dobrovolnického centra Michal Čančík. Návštěvníci z neziskových organizací a dobročinných spolků se také mohou informovat o současné legislativě a dotačních programech na podporu dobrovolné pomoci.

Regionální dobrovolnické centrum Libereckého kraje vzniklo v roce 2020 s cílem podporovat dobrovolnické iniciativy v kraji, vytvářet prostor pro vzájemné sdílení zkušeností, navzájem se podporovat, rozvíjet a vzdělávat. Úkolem centra je také šířit osvětu v oblasti dobrovolnictví. „V našem kraji je spousta skvělých dobrovolnických iniciativ, o kterých není slyšet. Pokud se o dobrovolnictví začne více mluvit, získají projekty dobrovolné pomoci nejen větší podporu, ale mohou se tak o nich dozvědět i další lidé, kteří uvažují o tom, že by část svého života věnovali dobrovolnictví. Věřím, že Regionální dobrovolnické centrum pomůže zviditelnit dobrovolné aktivity a také podpoří jejich rozvoj,“ řekl Čančík.

Provozovatelem centra je Humanitární organizace ADRA, která má s koordinací dobrovolné činnosti v kraji několikaleté zkušenosti. Přesto, že v Libereckém kraji ADRA působí teprve krátce, zapsala se do povědomí aktivním nasazením dobrovolníků při povodních v Liberci roku 2010, nebo také v souvislosti s dovozem potravin a léků seniorům v době koronavirové pandemie. Pod hlavičkou organizace ADRA fungují také sociální projekty Sociálních šatníků a Charitativních obchůdků. První tři Charitativní obchůdky se podařilo založit i v Libereckém kraji.

Více informací o regionálním dobrovolnickém centru v Liberci naleznete na webových stránkách www.dobrovkraji.cz nebo v přiloženém letáčku.

Kontaktní osoba pro novináře:

Anna Klímová

Asistentka vedoucího regionálního pracoviště a koordinátorka dobrovolníků
Mobil: 605 254 555
E-mail: anna.klimova@adra.cz

 Kategorie: Liberec