Ostrava
ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

Dobrovolnické
centrum

Ostrava
Main banner

Dobrovolnictví > Ostrava

Informace z centra:

 


Dobrovolnické centrum

ADRA Ostrava

Martinovská 3247 / 164

Ostrava - Martinov, 723 00

E-mail: dcostrava@adra.cz

 

808777808/0300, v.s. 260

Darovat online

Děkujeme za podporu!

Celkový počet návštěvníků:

 

Ostrava

 

 

DARUJTE HODINU TÝDNĚ, STAŇTE SE DOBROVOLNÍKEM ADRA

 Zavolejte nám na tel. číslo 605 784 584 

                                                                                                                    

                                               

 

 

Naše obchody i sociální šatníky jsou z důvodu vládního nařízení uzavřeny.          O znovuotevření vás budeme informovat! Moc se na vás všechny v novém roce těšíme!

 

Novinky

11.01.2021
Jsme součástí projektu #BoSmePartyja. Zapojte se i Vy!

V regionu chybí pracovníci v nemocnicích a sociálních zařízeních. Proto jsme se v říjnu minulého roku spojili s důležitými partnery, kteří nám v této nelehké době pomohou tuto situaci zvládat. Společně hledáme dobrovolníky, kteří budou ochotní nastoupit do sociálních zařízení. Potřebujeme nejen lidi se zkušenostmi, ale všechny, kteří jsou ochotní pomoci.

Číst dále

22.12.2020
NAŠE DOBROVOLNICE ROKU MONIKA ŠINDELOVÁ BYLA HOSTEM DOBRÉHO RÁNA ČESKÉ TELEVIZE

Monika Šindelová je součástí organizace ADRA už sedm let. Proč se rozhodla stát dobrovolnicí a komu pomáhá? Co jí dobrovolnictví dává? Poslechněte si rozhovor, který naše dobrovolice poskytla České televizi. 

Číst dále

22.12.2020
ADRA, projekt #BoSmePartyja a dobrovolnictví. Setkání s Dagmar Hoferkovou

Dobrovolnické centrum ADRA Ostrava stále aktivně hledá dobrovolníky, kteří by potřebným věnovali kus svého volna. Co je projekt BoSmePartyja a pro koho je určený? Poslechněte si rozhovor s vedoucí Dobrovolnického centra ADRA Ostrava, která byla hostem Českého rozhasu Ostrava. 

Číst dále

17.12.2020
POZITIVNÍ NOVINY DĚLAJÍ RADOST V DOMOVECH PRO SENIORY

Zřejmě se shodneme, že pozitivních zpráv je v této prazvláštní době jako šafránu. To se rozhodla napravit paní Lucie Lazarová, která vytvořila noviny Malé velké radosti, které jsou plné výhradně dobrých zpráv. Naše dobrovolnické centrum ADRA Ostrava kontaktovala v naději, že jí pomůžeme šířit dobré zprávy mezi seniory v domovech, které jsou v této době z důvodu šíření nákazy covid-19 pro návštěvy uzavřené.

Číst dále

14.12.2020
Sylva Bajerová - dobrovolnice projektu #BoSmePartyja

Paní Sylva Bajerová, která se normálně živí jako průvodkyně v cestovním ruchu má teď spoustu volného času, ale nesedí doma, 3x týdně dochází do domova pro seniory Kamenec a 2x týdně chodí do domácnosti k seniorovi, aby mu pohlídala užívání léků a zkrátila dlouhou chvíli. S ním si povídají, sledují dění z okna nebo procvičují paměť.

Číst dále

07.12.2020
DO NAŠEHO TÝMU HLEDÁME ÚČETNÍ - FINANČNÍHO MANAŽERA/MANAŽERKU PROJEKTŮ

Chcete mít nejen pocit uspokojení a radost z dobře vykonané práce, ale i vědět, že vaše práce má velkou přidanou hodnotu, které říkáme smysl? Chcete se do práce těšit, být součástí skvělé party odborně zdatných lidí a sami odborně i lidsky růst? Pokud ano, proč to nezkusit v humanitární organizaci ADRA na pozici Účetní - finanční manažer/ka projektů.

Číst dále

04.12.2020
NAŠE DOBROVOLNICE BYLA NOMINOVÁNA NA DOBROVOLNÍKA ROKU

Město Ostrava u příležitosti Mezinárodního dne dobrovolníků, který slavíme 5. prosince, již tradičně oceňuje ty, kteří nezištně pomáhají a věnují svůj čas potřebným. Do již desátého ročníku ankety „Dobrovolník roku“ byla za ostravskou dobrovolnickou organizaci ADRA, nominována Monika Šindelová, která se ve svém volném čase dlouhodobě věnuje seniorům. Cenu jí předá osobně náměstek primátora Zbyněk Pražák.

Číst dále

27.11.2020
NAŠE DOBROVOLNICKÉ CENTRUM JE PARTNEREM ÚSPĚŠNÉHO PROJEKTU #BOSMEPARTYJA

Dobrovolnické centrum ADRA Ostrava je partnerem projektu #BoSmePartyja, díky kterému v regionu aktivně působí už 135 dobrovolníků. ADRA tyto dobrovolníky školí a vysílá je do organizací a zařízení, kde je jejich pomoc nejvíce potřebná. 

Číst dále

24.11.2020
ZAMĚSTNANCI ČSSZ PODPOŘILI DOBROVOLNÍKY V OSTRAVĚ

Zaměstnanci regionálního pracoviště České správy sociálního zabezpečení pro  Moravskoslezský kraj se rozhodli podpořit dobrovolníky v Ostravě formou "stravenkové sbírky". Tu vyhlásilo Ministerstvo práce a sociálních věcí České republiky s cílem upozornit na význam dobrovolnictví, vyjádřit solidaritu těm, kteří nezištně pomáhají, a alespoň symbolicky je tímto způsobem ocenit. 

Číst dále

18.11.2020
HLEDÁME DOBROVOLNÍKY K SENIORŮM V DOMÁCNOSTECH

Uvažujete nad tím, jak smysluplně využít svůj volný čas? Baví Vás komunikovat se staršími lidmi? Staňte se našim dlouhodobým dobrovolníkem a docházejte pravidelně k osamělému seniorovi nebo seniorce přímo do jeho domácnosti. 

Číst dále

1 - 10 z 277

    1 2 3 4 5