ADRA v Ostravě pomáhá rodinám nedonošených dvojčat a vícerčat
ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

Dobrovolnické
centrum

Ostrava
Main banner

Dobrovolnictví > Ostrava

Informace z centra:

 


Dobrovolnické centrum

ADRA Ostrava

Martinovská 3247 / 164

Ostrava - Martinov, 723 00

E-mail: dcostrava@adra.cz

 

808777808/0300, v.s. 260

Darovat online

Děkujeme za podporu!

Celkový počet návštěvníků:

 

ADRA v Ostravě pomáhá rodinám nedonošených dvojčat a vícerčat

13.11.2020

Sedmnáctý listopadový den byl vyhlášen Mezinárodním dnem předčasně narozených dětí. Jedinečný projekt, který pomáhá rodinám s nedonošenými dvojčaty a vícerčaty rozjelo Dobrovolnické centrum ADRA Ostrava. Kromě zdravotních komplikací u dětí, které s sebou nedonošení přináší, se maminky kvůli náročné péči o více dětí najednou mnohdy dostávají i do sociální izolace.

Dobrovolníci DC ADRA Ostrava dochází do rodin s dvojčátky a vícerčátky do tří let věku, bydlící v Ostravě a blízkém okolí. Pro maminky jsou dobrovolníci často jedinou možností, jak takovou náročnou životní situaci zvládat. “Dvojčata či vícerčata bývají často nedonošená, s čímž souvisí různá úskalí předčasného porodu. Jde zejména o zdravotní problémy, pro které je nutno s těmito dětmi velmi často a pravidelně docházet na rehabilitace, cvičení a vyšetření na specializovaných odděleních, navštěvovat úřady. V těchto situacích se maminky setkávají s tím, že mnohdy ani nemohou vjet s dvojčatovým kočárkem do ordinací či kanceláří, nebo se nevejdou do výtahu a je tedy zapotřebí jedno miminko hlídat a druhé doprovodit na určité místo, protože je nelze vzít zároveň. Pokud je maminka v takových situacích sama bez doprovodu, jde o obrovskou fyzickou i psychickou zátěž, zejména pokud do toho ještě děti pláčou a není přítomen nikdo druhý, kdo by pomohl”, říká o projektu vedoucí DC Ostrava Dagmar Hoferková.

 

Dobrovolníci ADRA jsou neocenitelnou pomocí, působí jako společníci v náročných situacích, kdy si maminky nemohou poradit samy. Doprovázejí je při činnostech jako je plavání s dětmi, návštěva lékařů a úřadů. Pohlídají děti po dobu, kdy si maminky mohou po náročné péči o děti alespoň trochu odpočinout, uklidit či něco zařídit.

 

Projekt je stále otevřen pro přijímání nových maminek s dvojčátky i dobrovolníků, kteří by rádi pomohli rodinám v nelehké životní situaci. Pro více informací volejte na tel. číslo 605 784 584 nebo napište na e-mail: veronika.stala@adra.cz.Kategorie: Ostrava