Hledáme nové dobrovolníky
ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

Dobrovolnické
centrum

Praha
Main banner

Dobrovolnictví > Praha

Informace z centra:

DC ADRA Praha

Markova 600/6

158 00 Praha 5 

 

 

Koordinátorka dobrovolníků

Barbora Bezděkovská

email: barbora.bezdekovska@adra.cz

mobil: +420 739 605 899

 

 

Metodik a projektový pracovník

Pavlina Burkovičová

email: pavlina.burkovicova@adra.cz

Mobil: +420 737 613 131


 

Partneři:Hledáme nové dobrovolníky

20.2.2013

Dobrovolnické centrum ADRA Praha hledá dobrovolníky, kteří mají zájem pomáhat nemocným lidem a seniorům.

Kde je vaše pomoc potřebná?

Hledáme také dobrovolníky s tvůrčím potenciálem, kteří by chtěli spolupracovat s ošetřujícím personálem při skupinových činnostech s pacienty a klienty -  ruční práce, výtvarné techniky nebo pohybové aktivity, (docházení dle dohody Po-Pá v rozmezí 10-16 hod).

Dobrovolnice ve Všeobecné fakultní nemocniciDobrovolníkem se může stát každý, kdo dovrší 18 let a chce si najít chvíli volna, kterou by chtěl věnovat pomoci druhým – dobrovolnictví je určeno pro studenty, seniory i osoby v produktivním věku bez rozdílu vzdělání či kvalifikace. Rozhodující je mít pochopení pro druhého, jeho starosti i radosti, a chtít je sdílet.

Co konkrétně dobrovolnická činnost představuje? „Dobrovolníci si mohou s pacienty a klienty povídat, číst knihy, kreslit, zpívat nebo je doprovázet na procházky. Samozřejmě se ale nebudeme bránit, pokud někdo bude chtít realizovat vlastní zajímavé programy. Dobrovolníci si sami určí četnost a dobu svého působení v jednotlivých programech“, vysvětluje vedoucí Dobrovolnického centra ADRA Praha Ing. Alena Skutilová.

Vstupní pohovory pro zájemce (trvá cca 45 minut) se konají vždy v 16 nebo v 17 hodin v pondělí:

Pokud by se vám tyto dny nehodily, lze domluvit individuální termín. K výkonu dobrovolnictví je po tomto rozhovoru potřeba absolvovat výcvik v organizaci, do níž chcete docházet. Termíny výcviků jsou stanoveny takto: pro CSOP Praha 5 ve čtvrtek 14. 3. od 15 hodin, pro VFN v neděli 24. 3. od 14 hod.

Zájemci o vstupní pohovor se mohou přihlásit e-mailem na alena.skutilova@adra.cz, nebo telefonicky čísle 736 673 382, příp. na adresu: Alena Skutilová, ADRA, Klikatá 1238/90c, Praha 5.Kategorie: Praha