“Umění žít pro sebe i pro druhé”
ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

Dobrovolnické
centrum

Praha
Main banner

Dobrovolnictví > Praha

Informace z centra:

DC ADRA Praha

Markova 600/6

158 00 Praha 5 

 

 

Koordinátorka dobrovolníků

Barbora Bezděkovská

email: barbora.bezdekovska@adra.cz

mobil: +420 739 605 899

 

 

Metodik a projektový pracovník

Pavlina Burkovičová

email: pavlina.burkovicova@adra.cz

Mobil: +420 737 613 131


 

Partneři:“Umění žít pro sebe i pro druhé”

4.3.2019

V rámci projektového týdne s podtitulem “Umění žít pro sebe i pro druhé” navštívili studenti Arcibiskupského gymnázia v Praze několik zařízení a institucí, se kterými dlouhodobě spolupracuje dobrovolnické centrum ADRA Praha. Celkem 60 studentů, rozdělených do několika skupin, navštívilo domovy pro seniory ve Štěrboholech, v Radlicích, pacienty nemocnice Na Františku a Dětský domov Charlotty Masarykové.

Mládež si pro klienty domovů pro seniory připravila program se společným zpíváním populárních i lidových písní. Pro děti z dětského domova si pak připravili herní odpoledne. Senioři i děti byli mladými lidmi a jejich společností nadšeni. Babičky v domově seniorů okouzlil mladý student svou karetní show, jiná dáma – absolventka anglické školy, zase ocenila konverzaci v angličtině. Silným momentem bylo také společné zpívání studentské hymny Gaudeamus Igitur. Děti se zase pořádně vyřádily s novými mladými kamarády. Při loučení se zaleskla slza v nejednom oku.

Přes svou vytíženost studenti s nadšením přislíbili, že svou návštěvu u osamělých lidí zopakují. S dětským domovem zase vzniká spolupráce na zajišťování pravidelného kreativního a zábavného programu pro děti.Kategorie: Praha