Valašské Meziříčí
ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

Dobrovolnické
centrum

Valašské Meziříčí
Main banner

Dobrovolnictví > Valašské Meziříčí

Informace z centra:

Dobrovolnické centrum ADRA

Valašské Meziříči

Hřbitovní 1

757 01 Valašské Meziříčí

 

Mobil: 731 489 410

E-mail: dcvalmez@adra.cz


 

Hodiny pro veřejnost

Úterý: 11:00-12:30, 14:00-16:00 


 

 

 

 

Číslo účtu veřejné sbírky

808777808/0300

variabilní smybol 220


 ,,Pomáháme k úsměvu, pomáhejte s námi."

Valašské Meziříčí

"Dobrovolníci nejsou placeni – ne proto, že jsou bezcenní, ale proto, že jsou k nezaplacení."

Novinky

03.09.2020
Aktuální potřeba dobrovolníků pro pomoc v domácnostech klientů DIAKONIE

Jsou různí lidé, s různými potřebami a přáními… Uvádíme několik klientů, kterým byste udělali radost něčím, co by mohlo potěšit třeba i Vás :)

Číst dále

31.08.2020
Lidé městu, město lidem - koncert

Přestože je současná situace ohledně koronaviru ještě neuzavřená a neustále čelíme různým omezením, doporučením a nejistotou, co bude ještě dál, zastupitelé města Valašské Meziříčí se rozhodli poděkovat všem lidem, kteří byli v době koronavirové aktivní. A to jak ochotnou pomocí či nutným pracovním nasazením nebo dočasným obětováním svého soukromého života v rámci ochrany zdraví klientů domovů pro seniory apod.

Číst dále

31.08.2020
Rozhovor s další naší dobrovolnicí

Rozhodli jsme se, že přiblížíme dobrovolnickou činnost prostřednictvím rozhovorů s našimi dobrovolníky. Oslovili jsme proto další naši dobrovolnici, aby nám zodpověděla pár otázek.:)

Číst dále

01.08.2020
Exkurze pro dobrovolníky v Masně Krásno

Jednou za rok pořádáme pro naše dobrovolníky, kteří docházejí do zařízení Diakonie ve Valašském Meziříčí, společný výlet. Jedná se především o dobrovolnice a dobrovolníky seniory. Letos pracovníci Diakonie vyjednali exkurzi v Masně Krásno, která sídlí ve Valašském Meziříčí.

Číst dále

31.07.2020
Rozhovor s naší dobrovolnicí....

Rozhodli jsme se, že přiblížíme dobrovolnickou činnost prostřednictvím rozhovoru s našimi dobrovolníky. Oslovili jsme proto studentku střední školy, aby nám zodpověděla pár otázek.:)

Číst dále

30.06.2020
Výstava Jindřicha Oleše

Proč spolupracuji s Adrou Na základě milé dlouhodobé spolupráce a krásné grafické tvorby, s kterou smíme obdarovávat nejen naše dobrovolníky, jsme požádaly autora děkovných plaket pana Jindřicha Oleše o rozhovor, jak se vlastně dostal k Adře…

Číst dále

30.06.2020
Kácení máje

10. června došlo k očekávanému kácení máje v Domě pokojného stáří ve Valašské Bystřici. Na událost, která příjemně rozptýlila klienty tohoto domova po delší karanténě, se přišli podívat téměř všichni obyvatelé Domova.

Číst dále

31.05.2020
Druhá cesta ,,Darovat dál'' v Rožnově pod Radhoštěm

Pokračování naší cesty „Darovat dál“ směřovalo do Rožnova pod Radhoštěm, kde jsme předaly štíty a roušky v Poradně pro ženy a dívky a také v Domově pro seniory.

Číst dále

31.05.2020
Poděkování dobrovolníkům za pomoc v koronavirové situaci

Ve dnech 26. a 27. května jsme měli možnost se sejít s dobrovolníky, kteří otevřeli svá srdce v rámci koronavirové pomoci. Jejich služba spočívala v šití a darování roušek, nakupování seniorům a vyřizování nezbytných záležitostí a také v pomoci roznosů balíčků pro seniory, kterou zorganizoval MÚ Valašské Meziříčí.

Číst dále

30.04.2020
Návštěva v Choryni…

29. dubna jsme měly příležitost navštívit Domov pro seniory v Choryni, ve kterém také máme dobrovolníky. Je to opravdu malebné, klidné místo, které může klientům připomínat vlastní domov. Jsou zde veliké záhony zeleniny, domácí zvířátka, sady, vůně venkova… Právě v těchto dnech, kdy je vše z bezpečnějších zdravotních důvodů uzavřeno, mají lidé tady radost z krásné bezprostřední blízkosti přírody.

Číst dále

1 - 10 z 163

    1 2 3 4 5