ADRA brigáda ve Valašském Meziříčí
ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

Dobrovolnické
centrum

Valašské Meziříčí
Main banner

Dobrovolnictví > Valašské Meziříčí

Informace z centra:

Dobrovolnické centrum ADRA

Valašské Meziříči

Hřbitovní 1

757 01 Valašské Meziříčí

 

Mobil: 731 489 410

E-mail: dcvalmez@adra.cz


 

Hodiny pro veřejnost

Úterý: 11:00-12:30, 14:00-16:00 


 

 

 

 

Číslo účtu veřejné sbírky

808777808/0300

variabilní smybol 220


 ,,Pomáháme k úsměvu, pomáhejte s námi."

ADRA brigáda ve Valašském Meziříčí

2.8.2019

Organizace ADRA, pobočka Dobrovolnického centra ve Valašském Meziříčí,  jako již tradičně, pořádala tzv. letní ADRA brigádu, která se uskutečnila ve dnech 22.7.-26.7. 2019 a do níž se zapojilo na 13 dobrovolníků. Většina z nich byli studenti středních a vysokých škol, ale také pracující lidé, kteří se rozhodli obětovat svůj volný čas a pomoci tam, kde je to opravdu potřeba.

Dobrovolníci docházeli během týdne do 4 sociálních zařízení. Prvním místem byl Azylový dům pro matky s dětmi, jehož zřizovatelem je Charita Valašské Meziříčí. Zde dobrovolníci navštěvovali děti v dopoledních hodinách a připravili si pro ně bohatý program, který se nesl na téma ,,Piráti‘‘. Ve čtvrtek byla pro děti na toto téma připravená velká bojová hra, kde se učily spolupracovat v týmu, ale také ukázat svou individuální šikovnost a schopnosti.

Dalším navštěvovaným zařízením bylo Centrum Áčko - poradna pro rodiny s dětmi s PAS a ADHD, taktéž ve Valašském Meziříčí. Dobrovolníci zde každoročně pomáhají s prací v terénu – stříhání živého plotu, pletí zahrady, lakování laviček a altánu. V letošním roce se také pomáhalo se stěhováním nábytku a vyklízením jedné z budov v areálu.

Již tradičně se také docházelo do Domova pro seniory. Zde měli dobrovolníci možnost trávit čas s klienty a vzít je na procházky po areálu a také, s pomocí personálu, do města na zmrzlinu. V Hospici CITADELA proběhl ve čtvrtek odpoledne koncert v rámci 25. ročníku festivalu Dnů umění nevidomých na Moravě. Vystoupilo zde dívčí trio působící pod názvem MAKABARA TRIO. Na tomto koncertu pomáhali dobrovolníci s převozem a doprovodem klientů na místo koncertu a zpět do pokojů Domova pro seniory a Konviktu.

Posledním dobrovolnickým místem se stala odlehlá vesnička Hošťálková, kam dojížděli dobrovolníci pomoci s terénními a stavebními úpravami rodině s postiženým dítětem. Vzhledem k náročnosti každodenního provozu, je nutné dům a jeho okolí přizpůsobit individuálním potřebám rodiny a vybudovat bezbariérový vstup do domu.

Ve volných chvílích dobrovolníci navštěvovali krytý bazén ve Valašském Meziříčí, který již poněkolikáté sponzoruje tuto letní akci volným vstupenkami pro dobrovolníky.

Dobrovolníci tak v rámci letošní ADRA brigády věnovali téměř 400 odpracovaných dobrovolnických hodin ve prospěch klientů výše uvedených organizací a rodiny. Tradice letních dobrovolnických brigád trvá téměř dvacet let. Děkujeme všem, kteří si ve svém životě našli čas pomáhat jiným a naplnili tak opravdově a skutečně naši společnou vizi i přání:  jsme tu s vámi pro druhé!

 

 

    

 

 Kategorie: Valašské Meziříčí