Aktuální potřeba dobrovolníků pro pomoc v domácnostech klientů DIAKONIE
ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

Dobrovolnické
centrum

Valašské Meziříčí
Main banner

Dobrovolnictví > Valašské Meziříčí

Informace z centra:

Dobrovolnické centrum ADRA

Valašské Meziříči

Hřbitovní 1

757 01 Valašské Meziříčí

 

Mobil: 731 489 410

E-mail: dcvalmez@adra.cz


 

Hodiny pro veřejnost

Úterý: 11:00-12:30, 14:00-16:00 


 

 

 

 

Číslo účtu veřejné sbírky

808777808/0300

variabilní smybol 220


 ,,Pomáháme k úsměvu, pomáhejte s námi."

Aktuální potřeba dobrovolníků pro pomoc v domácnostech klientů DIAKONIE

3.9.2020

Jsou různí lidé, s různými potřebami a přáními… Uvádíme několik klientů, kterým byste udělali radost něčím, co by mohlo potěšit třeba i Vás :)

Paní M. je společenská žena s mentálním postižením, ráda si povídá a ráda chodí na procházky. Je zdatnou turistkou. Potěšilo by ji, kdyby s ní někdo chodil na procházky do přírody a vyprávěl jí, co zažil. Maminku, která se o ni stará, by zase potěšilo, kdyby si večer někdy mohla zajít zacvičit nebo do divadla – což by šlo jen v tom případě, kdyby s paní M. někdo byl. (2-3 h za 14 dní). Bydlí vedle Střední prům. školy stavební ve VM.

Pan H. je přátelský a společenský a miluje kávu. Uvítal by, kdyby s ním dobrovolník chodil na kafe, třeba do TUCANAJ. (1h týdně) Pan H. má lehké mentální postižení a bydlí v Chráněném bydlení Diakonie (Jičínská ul.)

Paní A. je velmi společenská žena s lehkým mentálním postižením a chybí jí společnost při procházkách do města – ať už za nákupy nebo na zákusek. (2 h za 14 dní). Bydlí u nemocnice.

Pan T. je mladý muž s lehkým mentálním postižením, kterého zajímá to samé co jeho vrstevníky – kino, sport, zábava. Uvítá procházky s dobrovolníkem do kina, na výstavu, na koncert, ale také třeba s pejskem. (příležitostně, cca 2h za měsíc) Bydlí v Chráněném bydlení na Jičínské ul. ve VM.

Máme ping-pong, ale nemáme spoluhráče pro pana T., který jej velmi rád a dobře hraje. Jste-li sportovního ducha, je to dobrovolnictví právě pro Vás. (1 a 1/2h týdně). Pan T. má lehké mentální postižení, manuálně je velmi šikovný, chodí každý den do práce do sociálního podniku Ramínko, bydlí v Chráněném bydlení na Jičínské.

Pan P. je usměvavý mladý muž, který se rád podívá na film, nebo zajde do restaurace. Líbí se mu také výlety a exkurze. Dobrovolník by mu byl parťákem při těchto akcích stejně jako při rozhovoru o životě či ženáchJ. Pan P. má lehké mentální postižení a bydlí v Chráněném bydlení Diakonie (Jičínská ul.) (dobrovolnictví příležitostně, cca 2h za měsíc)

 

 Nebo také je možná tato forma dobrovolnictví:

Nemusíte být vítězi superstar, stačí, že zpíváte rádi J. Naši senioři milují lidové písničky. Pokud na něco hrajete, bude to ještě lepší, ale není to podmínkou. (1h týdně nebo příležitostně)

Pokud Vás baví číst a nevadí Vám číst nahlas, najdete u nás vděčné posluchače krátkých příběhů či denních zpráv. (1h týdně)

Máte rádi tvoření všeho druhu? Přijďte něco vyrobit s našimi klienty. Pokud tvoříte raději sami, budeme vděční za to, když nám nějaké výrobky darujete. Použijeme je jako dárky pro klienty nebo dárce. Můžeme Vám na oplátku poskytnout různý materiál z našeho dobročinného obchodu Darovánek.

 

Rožnov pod Radhoštěm

Pan O. rád plave. Potřeboval by doprovod do plaveckého bazénu 1x za dva týdny. Pan O. má lehké mentální postižení, bydlí v Rožnově.

Pan J. toho moc nenamluví, ale je rád, když jej někdo doprovází. Rád cestuje vlakem či autobusem. S dobrovolníkem by si každý malý výlet moc užil. Také by se mu líbilo, kdyby mohl jít s někým do kina. (2 – 4h za měsíc). Pan J. má lehké mentální postižení, bydlí v Rožnově.Kategorie: Valašské Meziříčí