Den seniorů – 1. října
ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

Dobrovolnické
centrum

Valašské Meziříčí
Main banner

Dobrovolnictví > Valašské Meziříčí

Informace z centra:

Dobrovolnické centrum ADRA

Valašské Meziříči

Hřbitovní 1

757 01 Valašské Meziříčí

 

Mobil: 731 489 410

E-mail: dcvalmez@adra.cz


 

Hodiny pro veřejnost

Úterý: 11:00-12:30, 14:00-16:00 


 

 

 

 

Číslo účtu veřejné sbírky

808777808/0300

variabilní smybol 220


 ,,Pomáháme k úsměvu, pomáhejte s námi."

Den seniorů – 1. října

3.10.2020

Nastal den seniorů, den věnovaný těm, kteří možná měli i neměli v životě možnost věnovat se nám, mladším. Je to den, který by měl být věnován vzpomínkám a vděčnosti za prožitý, ne vždy tak samozřejmý čas.

A tak jsme rádi, že se mohli této vzácné příležitosti účastnit i někteří naši dobrovolníci např. v Rožnovském Domovu pro seniory, kde měli pro své klienty připraven krásný program. Kromě jiných osobností, přišel poblahopřát klientům Domova pan starosta. Následovalo hudební vystoupení kapely Lam trio proložené vyhlášením vítězů z letního turnaje v tichých kuželkách. V závěru četl pan Antonín Sekyra aktuální zamyšlení ze své tvorby.

Vzhledem k současné situaci byl počet diváků kvůli potřebnému rozestupu omezen, nebylo možné se také radovat z lahodného občerstvení kvůli nutnosti roušek. Ovšem ani takové omezení nenarušilo radost zúčastněných, kteří se mohli radovat ze vzájemného společenství a dalšího přidaného dne ve svém životě.

Letošní rok je jiný, pro každého z nás určitě s novými výzvami, otázkami… Na jaře byli senioři izolováni. Pro ně to byla jistě dlouhá doba. Byli a někteří už opět jsou ochuzeni o návštěvy svých blízkých. Také dobrovolníci nemohli a v některých zařízeních ještě nemohou docházet za klienty, kterým společné setkání opravdu chybí.

Je pro nás výzvou hledat nové možnosti dobrovolnictví na dálku – způsob, jak potěšit babičky, dědečky či jiné potřebné, když je nemůžeme navštívit… Otvírá se možnost dopisování, přáníček, obrázků od dětí, možná natáčení videí… Možná Vás napadají i jiné formy, které bychom mohli zrealizovat, aby mohly rozzářit úsměvy na tvářích těchto lidí, kteří si pro svůj věk, zkušenosti zaslouží naši úctu…

 

Pomáhejte s námi…Kategorie: Valašské Meziříčí