ADRA Česká republika

JSME TU S VÁMI PRO DRUHÉ

Dobrovolnické
centrum

Znojmo
Main banner

Dobrovolnictví > Znojmo

Informace z centra:

Dobrovolnické centrum ADRA Znojmo

Veselá 20

669 02 Znojmo

 

Mobil: 607 144 090

E-mail: znojmo@adra.cz

 

 

 

 

       Náš patron,

herec Miroslav Hrabě


 

www.miroslavhrabe.cz

 

 

 

 

Dávám ti svůj čas,

Ochotu a úsměv,

Beru si za to zas,

Radost a osobní úspěch,

Od tebe cítím vděk,

Vytrhnu tě z osamění,

Obdivuju tvůj věk,

Léta lidi hodně změní,

Neboj se, jsem u tebe,

I když jsme si vlastně cizí,

Kamarádství, to je to, co lidem

dneska chybí.

                   P.P.

Znojmo

Novinky

10.08.2017
Nadace ČEZ nás opět podpořila

Nadace ČEZ podpořila realizaci projektu „Dobrovolnictví na Znojemsku“ částkou 135 000 Kč. V rámci projektu bude dobrovolnické centrum vyhledávat nové dobrovolníky, školit je a vysílat do sociálních a zdravotních organizací, kde je potřebují především osamělí uživatelé. Součástí projektu je také pomoc sociálně ohroženým dětem v programu Pět P.

Číst dále

29.06.2017
Janča a Míša

Minulý týden jsme měli tu čest oslavit páté narozeniny jedné z našich dvojic Programu Pět P. Míša a Janča se seznámili v roce 2012, když se stali  první dvojicí programu Pět P ve Znojmě. 

Číst dále

27.06.2017
Dobrovolníci pomáhají klientům i mimo organizace

Ve druhém čtvrtletí letošního roku naši dobrovolníci opět nezaháleli a zapojili se při doprovodu klientů na akcích pořádaných spolupracujícími organizacemi, nebo sami výlet uspořádali.

Číst dále

21.06.2017
Výlet se psími kamarády

Než začnou prázdniny a všichni odjedou na tábory, dovolené, k babičkám... rozhodli jsme se udělat radost našim dětem z programu Pět P a naplánovali jsme pro ně zážitkové odpoledne se psími kamarády. 

Číst dále

13.06.2017
Nedělní odpoledne v Domově pro seniory Plaveč

V neděli proběhl v Domově pro seniory Plaveč „Mezigenerační den“. Měli jsme možnost být u toho a prezentovat naši činnost. Děkujeme za pomoc naší dlouhodobé dobrovolnici paní Vaňkové a dobrovolnici Verunce, která rozdávala přítomným dětem létající talíře s Adrou a napsala křídou na chodník krásný pozdrav uživatelům domova.

Číst dále

13.06.2017
Mezigenerační den v Domově Božice

Domov Božice, p.o. Vás srdečně zve na "Mezigenerační den", který proběhne v pátek 16.6. 2017 od 9.30 do 12.00 v areálu zařízení. Dobrovolnické centrum ADRA Znojmo je spolupracující organizací, takže nebude chybět.

Číst dále

12.06.2017
Všem, kteří chtějí dělat radost druhým lidem

Je mi 48 let, pracuji na obchodním oddělení v jedné strojírenské firmě a mám dvě již dospělé děti. Můj život byl naplněný prací a rodinou. Volný čas jsem trávila většinou na procházkách, nebo u televize. Když mi zavolala moje kamarádka a vedoucí dobrovolnického centra Zdeňka Severinová, zda bych chtěla chodit jako dobrovolnice do pečovatelských domů nebo do nemocnice, byla jsem v rozpacích.

Číst dále

06.06.2017
Skvělé zprávy z Nadace ADRA: Nikolka je už zase doma

Rádi bychom se s vámi podělili o zprávu, kterou nám napsal tatínek malé Nikolky Fajmonové ze Šanova, které bylo vloni diagnostikováno zhoubné onemocnění krve. Chemoterapie jí nezabrala, takže se začal hledat vhodný dárce kostní dřeně. I díky vaší pomoci a zapojení se dárce našel a Nikolka mohla podstoupit transplantaci kostní dřeně. 

Číst dále

06.06.2017
Noc kostelů ve Znojmě

V pátek 9. 6. se na mnoha místech naší republiky otevřou dveře kostelů a modliteben. Církev adventistů sedmého dne ve Znojmě a Dobrovolnické centrum ADRA Znojmo Vás srdečně zvou na tuto akci, která proběhne od 18. 00 – 22. 00 hod. na Veselé 20 ve Znojmě. 

Číst dále

03.06.2017
I obři umí být něžní

Tentokrát nemluvíme o lidské pomoci, ale psovi, který se stal dobrovolníkem v Adře. Je to bulmastif Axík, který se svým pánem Martinem dochází pravidelně na canisterapii za klienty do Domova pro seniory U Lesíka a občas také za pacienty do znojemské nemocnice na oddělení dlouhodobě nemocných.

Číst dále

1 - 10 z 228

    1 2 3 4 5