A tak to bylo…
ADRA Česká republika

JSME TU S VÁMI PRO DRUHÉ

Dobrovolnické
centrum

Znojmo
Main banner

Dobrovolnictví > Znojmo

Informace z centra:

Dobrovolnické centrum ADRA Znojmo

Dolní Česká 13

669 02 Znojmo

 

Mobil: 607 144 090

E-mail: znojmo@adra.cz

 

Hodiny pro veřejnost

Pondělí:  9:00  - 11:00

            13:00  - 16:00

 
 
Bankovní spojení:

ČSOB, a. s., Praha

č. účtu veřejné sbírky: 808777808/0300, variabilní symbol  830

 

 

 

 

       Náš patron,

herec Miroslav Hrabě


 

www.miroslavhrabe.cz

 

 

 

 

Dávám ti svůj čas,

Ochotu a úsměv,

Beru si za to zas,

Radost a osobní úspěch,

Od tebe cítím vděk,

Vytrhnu tě z osamění,

Obdivuju tvůj věk,

Léta lidi hodně změní,

Neboj se, jsem u tebe,

I když jsme si vlastně cizí,

Kamarádství, to je to, co lidem

dneska chybí.

                   P.P.

A tak to bylo…

12.3.2013

Jednou do školy k nám přišla pracovnice ADRY, která nám představila její činnost a nabídla nám stát se dobrovolníkem. Tato nabídka se mi zalíbila, a tak jsem si řekla, že bych svůj volný čas mohla také věnovat někomu jinému, než jen mým zájmům a té přátelské dvojici já a počítač.

Ale jak dny plynuly, tak mé zaujetí postupně upadalo, až jsem na nabídku zapomněla. Asi o rok později k nám opět z ADRY do školy zavítala mladá energická slečna, která nás blíže seznámila s rozjíždějícím se programem Pět P (pomoc, prevence, podpora, přátelství, péče), chtěla jsem si nabídku ještě rozmyslet, ale pak mi došlo, že by to dopadlo stejně jako před rokem, a tak jsem se do programu přihlásila hned.

Zanedlouho na to, na jaře 2012, jsem prošla výcvikem, díky kterému jsem dokonce i ještě hlouběji poznala jedno individuum…no…prostě sama sebe. A má dobrovolnická kariéra mohla začít. Jenže nastal menší zádrhel, neměla jsem komu pomáhat. Ale to netrvalo dlouho a na podzim jsem už měla možnost se těšit na první schůzku s mým nastávajícím (jak mi říkáme) litlíkem, ale mé nadšení brzy opadlo, protože ze scházení nakonec sešlo. Ale teď se už raduji, protože se skoro půl roku scházím s 9 letým kamarádem, se kterým jezdím na koloběžce, hrajeme hry jako Super farmář a děláme si co chceme. Je to pohodička.

Zuzana Ryšavá, studetka střední školy ve  Znojmě

 

Kdo by se rád zapojil do programu Pět P, může se zúčastnit výcviku nových dobrovolníků, který proběhne  7. – 8.dubna. V případě zájmu kontaktujte nejdříve koordinátoru Mgr. Adélu Bartesovou, e-mail: adela.bartesova@adra.cz, mobil: 734 171 306Kategorie: Znojmo