Přidejte se k dobrovolníkům a pomáhejte dětem, které vaši pomoc potřebují
ADRA Česká republika

JSME TU S VÁMI PRO DRUHÉ

Dobrovolnické
centrum

Znojmo
Main banner

Dobrovolnictví > Znojmo

Informace z centra:

Dobrovolnické centrum ADRA Znojmo

Dolní Česká 13

669 02 Znojmo

 

Mobil: 607 144 090

E-mail: dana.aulik@adra.cz

 

Hodiny pro veřejnost

čtvrtek 13:00 – 17:00 hod

 

Bankovní spojení:

ČSOB, a. s., Praha

č. účtu veřejné sbírky: 808777808/0300, variabilní symbol  830

 

 

Dávám ti svůj čas,

Ochotu a úsměv,

Beru si za to zas,

Radost a osobní úspěch,

Od tebe cítím vděk,

Vytrhnu tě z osamění,

Obdivuju tvůj věk,

Léta lidi hodně změní,

Neboj se, jsem u tebe,

I když jsme si vlastně cizí,

Kamarádství, to je to, co lidem

dneska chybí.

                   P.P.

Přidejte se k dobrovolníkům a pomáhejte dětem, které vaši pomoc potřebují

1.9.2017

Zkušenost naší koordinátorky, která byla dříve zapojena jako dobrovolnice ve znojemském dobrovolnickém centru:

O Pět P jsem se dozvěděla od kamarádky, vykládala mi, jak se chce zapojit do programu, který pomáhá dětem. Když mi řekla, že jde o dvě hodiny času týdně, které mohou někomu pomoci, hned jsem si řekla: „proč ne!“ Když jsem se zamyslela, kolik času týdně strávím u počítače nebo seriálu, jsou dvě hodiny opravdu málo za tak dobrý  pocit, který se dostaví. Navíc se mi naskytla šance vrátit se do dětství, člověk se skvěle odreaguje, když najednou největší starostí je, čím vylepšit postavené městečko, aby bylo lepší než má kámoš vašeho kámoše nebo co vyrobit babičce k narozeninám, aby byla opravdu nadšená…. Je to příjemná změna. Během tří let v programu jsem si užila spoustu zábavy a legrace, ale co je nepopsatelné, byla zpětná vazba od dítěte. I když ne vždy dokáže popsat, jak moc rád na schůzky chodí a že je rád, že má někoho, kdo se dvě hodiny věnuje jen jemu, vidíte pak sami, co jste dokázali. Může to být radost, že má kamaráda, který ho poslouchá, když vykládá své zážitky, náhlé zlepšení nálady jen díky tomu, že si ho někdo všímá a má ho rád takového jaký je, nebo když vidíte, jak se dítěti ulevilo, protože si mohlo postěžovat kamarádovi, kterému věří a který ho podporuje. Já jsem měla dokonce to štěstí, že jsem viděla, jak se moje kamarádka naučila vybudovat přátelství a najít si cestu k vrstevníkům, věnovat se koníčkům a především dávat svoji lásku hlavně té části rodiny, která to opravdu ocení a netrápit se tou neopětovanou.

Teď mám možnost program Pět P pozorovat očima koordinátorky a znát příběh všech zapojených dvojic. Kdybych se měla opět rozhodovat, jestli se stát dobrovolníkem, ani minutu bych neváhala. Je to skvělá zkušenost a jako bonus získáte malého kamaráda, navíc si můžete hrát a chodit do kina na pohádky a nikdo se na vás nedívá divně.

                                                                      Kateřina Kladenská, koordinátorka programu Pět P

V případě zájmu o zapojení kontaktujte do konce září naši koordinátorku: mail: katerina.kladenska@adra.cz, mobil: 734 171 306

Více o programu Pět P zde.

 

 Kategorie: Znojmo