Všem, kteří chtějí dělat radost druhým lidem
ADRA Česká republika

JSME TU S VÁMI PRO DRUHÉ

Dobrovolnické
centrum

Znojmo
Main banner

Dobrovolnictví > Znojmo

Informace z centra:

Dobrovolnické centrum ADRA Znojmo

Dolní Česká 13

669 02 Znojmo

 

Mobil: 607 144 090

E-mail: dana.aulik@adra.cz

 

Hodiny pro veřejnost

čtvrtek 13:00 – 17:00 hod

 

Bankovní spojení:

ČSOB, a. s., Praha

č. účtu veřejné sbírky: 808777808/0300, variabilní symbol  830

 

 

Dávám ti svůj čas,

Ochotu a úsměv,

Beru si za to zas,

Radost a osobní úspěch,

Od tebe cítím vděk,

Vytrhnu tě z osamění,

Obdivuju tvůj věk,

Léta lidi hodně změní,

Neboj se, jsem u tebe,

I když jsme si vlastně cizí,

Kamarádství, to je to, co lidem

dneska chybí.

                   P.P.

Všem, kteří chtějí dělat radost druhým lidem

12.6.2017

Je mi 48 let, pracuji na obchodním oddělení v jedné strojírenské firmě a mám dvě již dospělé děti. Můj život byl naplněný prací a rodinou. Volný čas jsem trávila většinou na procházkách, nebo u televize. Když mi zavolala moje kamarádka a vedoucí dobrovolnického centra Zdeňka Severinová, zda bych chtěla chodit jako dobrovolnice do pečovatelských domů nebo do nemocnice, byla jsem v rozpacích.

V hlavě jsem měla spoustu otázek, ale v srdci sílící touhu být prospěšná. Jak mě ale ti nemocní nebo starší lidé přijmou? Budou si chtít povídat s cizím člověkem? Zvládnu pohled na nemocné, dokážu nevnímat některé nepříjemné pachy?

Všechny tyto obavy se velmi brzy rozplynuly. Za ty dva roky, co chodím na oddělení dlouhodobě nemocných, můžu jen říct „děkuji ti Bože za ty úžasné opravdové chvíle“. Čas, jako kdyby se zde skoro zastavil, život má úplně jinou hodnotu i slova i vztahy, než za zdmi nemocnice. Procházím vždy se starými časopisy jeden pokoj za druhým. Někdo jen naslouchá a třeba jen chvíli, někdo si potřebuje povídat, někdo držet za ruce. Jiný chce číst, či něco podat, dívat se do očí a usmívat. Všichni ale, potřebují člověka. Oni potřebují nás a my je! Můj život se změnil. Je bohatší o stovky úsměvů, které jsem dala a dostala, o desítky životních příběhů, které jsem slyšela a dokonce i o přátelství, která vytrvala i po odchodu z nemocnice. Věřím, že stejně tak může i Vás naplnit služba druhým lidem radostí a vděčností.

Jana, dobrovolnice DC ADRA Znojmo

 

Chcete se stát dobrovolníkem ve znojemské nemocnici? Kontaktujte Dobrovolnické centrum ADRA Znojmo zde.Kategorie: Znojmo