Výlet se psími kamarády
ADRA Česká republika

JSME TU S VÁMI PRO DRUHÉ

Dobrovolnické
centrum

Znojmo
Main banner

Dobrovolnictví > Znojmo

Informace z centra:

Dobrovolnické centrum ADRA Znojmo

Dolní Česká 13

669 02 Znojmo

 

Mobil: 607 144 090

E-mail: dana.aulik@adra.cz

 

Hodiny pro veřejnost

čtvrtek 13:00 – 17:00 hod

 

Bankovní spojení:

ČSOB, a. s., Praha

č. účtu veřejné sbírky: 808777808/0300, variabilní symbol  830

 

 

Dávám ti svůj čas,

Ochotu a úsměv,

Beru si za to zas,

Radost a osobní úspěch,

Od tebe cítím vděk,

Vytrhnu tě z osamění,

Obdivuju tvůj věk,

Léta lidi hodně změní,

Neboj se, jsem u tebe,

I když jsme si vlastně cizí,

Kamarádství, to je to, co lidem

dneska chybí.

                   P.P.

Výlet se psími kamarády

21.6.2017

Než začnou prázdniny a všichni odjedou na tábory, dovolené, k babičkám... rozhodli jsme se udělat radost našim dětem z programu Pět P a naplánovali jsme pro ně zážitkové odpoledne se psími kamarády.

V pátek 16. 6. 2017 jsme s dětmi vyrazili  do Gránického údolí, kde na nás na půli cesty čekali dobrovolníci se svými čtyřnohými kamarády. Jsou to psi, kteří již pomáhají v domovech pro seniory, nebo se na roli pomáhajícího teprve připravují. Děti šly lesem po psí stopě, tu a tam musely plnit nachystané úkoly.

U Karkulky jsme zakotvili a dobrovolníci dětem předvedli něco málo z dovedností pejsků.  Hrou se děti seznamovaly s chováním psů. Např., jak se chovat při setkání s cizím psem, jak reagovat na agresivní psy a získaly spoustu dalších zajímavých informací. V neposlední řadě se mohly s pejsky projít, pomazlit a dokonce si s nimi  i zasoutěžit.

Odpoledne bylo velmi uvolněné a příjemné, plné nových zážitků jak pro děti, tak i pro nás dobrovolníky. A věřím, že i pro samotné pejsky. Jako při každé podobné akci, na závěr děti hledaly poklad, ze kterého si rozdělily mlsky a hlavně odznáčky s podobenkami dnešních hlavních čtyřnohých hrdinů – Elišky, Buddyho, Axíka, Agátky, Belly a Kika.

Na závěr bych chtěla poděkovat všem zúčastněným dětem, dobrovolníkům a pejskům za příjemně strávené odpoledne. A těším se na další společnou akci.

Božka, dobrovolnice Programu Pět PKategorie: ZnojmoFotogalerie