ADRA Česká republika

JSME TU S VÁMI PRO DRUHÉ

Array ( [0] => stdClass Object ( [id_category] => 49 [id_type] => 8 [id_alias_category] => [id_podstromu] => [id_parent_category] => 1 [id_document] => [id_root_node] => 1 [id_modul] => 22 [id_user] => 3 [id_layout] => [title] => eDonation [is_container] => [is_prefered] => [is_hide_column] => [is_perex] => [is_private] => [is_deleted] => [address] => [url] => edonation [urlfull] => edonation [password] => [poradi] => 12 [hloubka] => 1 [left_node] => 1416 [right_node] => 1417 [id_menu_vertical] => ) )
eDonation
Main banner

ADRA > eDonation

 

Dary

 
Banner

Projekt "Podpora vzdělávání dětí ve slumovém centru Čalantika"

Učebnice a pomůcky pro jednoho školáka na rok

Nedostatek školních pomůcek a učebnic komplikuje v Bangladéši výuku. Děti si musí často psát poznámky z několika předmětů do jednoho sešitu, navzájem si půjčují učebnice, tužky a další školní pomůcky. Navíc se, kvůli chybějícím školním potřebám a učebnicím, nemohou často ani učit doma. Váš dar zajistí jednomu školákovi potřebné učebnice, sešity do všech předmětů, dostatek tužek, pastelek, pravítko a gumu na celý školní rok.

Cena 250 CZK
Počet kusů  

Měsíční školní docházka pro 1 školáka

V chudinských slumech v Bangladéši stále nechodí do školy více jak 2, 4 miliónů dětí. Nejčastější příčinou bývá chybějící předškolní příprava, dětská práce a nedostatek rodinných financí na školní pomůcky. Váš dar zajistí jednomu školákovi možnost chodit celý měsíc do vzdělávacího centra Čalantika, kde se naučí číst a psát v místní bengálštině a osvojí si základy matematiky, angličtiny a všeobecných znalostí, aby mohl za rok nastoupit do běžné státní školy. Částka pokrývá plat učitele, nájem, školní pomůcky a učebnice, jídlo i lékařskou péči na celý měsíc.

Cena 510 CZK
Počet kusů  

Kurz šití pro základní obživu pro 1 maminku

Kromě vzdělání pro děti nabízí centrum Čalantika také několik odborných kurzů pro ženy. Jejich cílem je nabídnout jim lepší pracovní kvalifikaci a nové možnosti obživy. Bangladéš je jedním z největších světových výrobců textilu a tak velmi žádaná a praktická dovednost v Čalantice je ruční a strojové šití.  Váš dar zaplatí náklady tříměsíčního krejčovského kurzu pro jednu maminku. Částka pokrývá potřebné šicí potřeby a materiály, plat školitele a 60 % ceny šicího stroje, na který si žena může po kurzu ušetřit a odkoupit si ho. Stabilizovaná finanční situace má zásadní dopad na celou rodinu a často rozhoduje o tom, zda děti budou moci chodit pravidelně do školy.

Cena 2000 CZK
Počet kusů  

 

Projekt "Podpora dětí a jejich rodin zapojených do programu BanglaKids"

20 obědů dětem

Pestrá strava, základ zdraví! Kvalitní jídlo zajistí malým školákům nejen dobré zdraví, ale i lepší výsledky ve škole. Kupte bangladéšským dětem výživné jídlo a podpořte jejich zdravý vývoj.

Cena 210 CZK
Počet kusů  

Sešity a učebnice

Knihy a sešity poslouží dětem k učení nejen ve škole, ale i doma. Zopakují si probíranou látku, napíšou úkoly a dostanou jedničky. Darujte školákům sešity a učebnice, naučí se rádi více!

Sada obsahuje 12 sešitů a 46 učebnic dle potřeby jednotlivých ročníků.

Cena 320 CZK
Počet kusů  

Boty a oblečení

Šaty dělaj člověka, to je pravda odvěká! Ale sirotkům je už rodiče nekoupí… Kupte sirotkovi nové botky a oblečení, aby nemusel celý rok chodit jen v ušmudlané uniformě, neřku-li bos.

Cena 525 CZK
Počet kusů  

 

Projekt "Podpora dobrovolnických center"

Proškolení jednoho dobrovolníka

Dobrovolník musí mít hlavně dobrou vůli pomáhat. Ale ti naší zároveň dostávají i cenné rady a návody, jak se správně chovat v situacích, které dobrovolnictví přináší.

Cena 260 CZK
Počet kusů  

Měsíční cestovné pro dobrovolníky

Dobrovolníci jsou nadšenci, kteří ve svém volném čase pomáhají druhým. Někdy to ale znamená, že musí jezdit přes celé město nebo i za jeho hranice, aby udělali radost někomu, kdo čeká na jejich návštěvu.

Cena 500 CZK
Počet kusů  

Povinné pojištění dobrovolníků

S pojištěním jsme připraveni na všechno, třeba i na drobné nehody nebo úrazy, kte kterým by mohlo dojít při výkonu dobrovolnické služby.

Cena 1200 CZK
Počet kusů  

 

Projekt "Obnova studen v regionu Somali"

Dezinfekční tablety

Chlorinační tablety zajistí, že voda, kterou si lidé přinesou domů, bude nezávadná. V každém balení je jich 250, jedna vystačí na celý kanystr. Pak už není třeba bát se cholery ani jiných nemocí.

Cena 450 CZK
Počet kusů  

Obnova jednoho metru studny

S každým metrem ručně kopané studny jsme blíž ke zdroji pitné vody. Pomůžete se k němu přiblížit?

Cena 850 CZK
Počet kusů  

 

Projekt "Zdravotní středisko Itibo"

Krátkodobé podávání infuzní léčby při hydrataci organismu u podvyživených dětí

Částka 150 Kč pokrývá náklady na pořízení setu pro podávání infuzní léčby, infuzní roztoky a vitamíny.

Cena 150 CZK
Počet kusů  

Antibiotika pro léčbu pacientů v Itibu

Díky příspěvku na nákup antibiotik mohou zdravotníci ve středisku léčit nemoci v raných stádiích a předcházet tak trvalým následkům. Tím výrazně zvyšují kvalitu života pacientů. Příspěvek ve výši 400 Kč konkrétně pokrývá vyšetření laboratorní, antibiotika a kontrolní laboratorní vyšetření.

Cena 400 CZK
Počet kusů  

Léčení velmi závažných onemocnění dětí a dospělých na jednotce intenzivní péče

Částka 1500 Kč pokrývá náklady na laboratorní vyšetření opakované, přístrojové napojení pacienta a podpora vitálních funkcí, set na podávání infuzní léčby, infuzní roztoky, léky podávané injekcí a infuzí, další zajištění pacienta – cévka, kyslík atd.

Cena 1500 CZK
Počet kusů  

 

Projekt "Přístup k vodě a sanitaci v údolí Biká"

Příspěvek na stavbu latríny

Pusťte se do boje s nevyhovujícími hygienickými podmínkami. Jedině tak pomůžete snížit úmrtnost a výskyt různých onemocnění.

Cena 650 CZK
Počet kusů  

Nádrž na vodu

Pití, vaření, mytí, koupání... K tomu všemu potřebujete vodu. Kde je vzít a jak ji uchovat nezávadnou? Máme řešení, ale potřebujeme k tomu vaši pomoc! Kupte nádrž, která poslouží hned několika rodinám.

Cena 1100 CZK
Počet kusů  

 

Projekt "Podpora základní školy v Mukačevu"

Výživný školní oběd pro 1 dítě na měsíc

Částka pokrývá nákup obědů ve školní jídelně na jeden měsíc pro jedno dítě. Obědy se skládají z polévky, druhého, vesměs masitého, jídla, salátu a nápoje. Pro většinu dětí je to jediné vydatné a teplé jídlo, které za den dostanou. Pro vývin dětí ve věku 6-15 let je základní výživa velmi důležitá.

Cena 300 CZK
Počet kusů