ADRA Česká republika

JSME TU S VÁMI PRO DRUHÉ

eDonation
Main banner

eDonation

Zdravotní středisko Itibo

Lokalita: Keňa

Keňa i přes rychlý ekonomický růst patří mezi 30 nejchudších zemí světavíce jak polovina lidí tu žije pod hranicí chudoby. Obyvatelé žijící na venkově nemají dostatek pitné vody, v nemocnicích chybí personál a je zde vysoká míra úmrtnosti matek při porodu.

ADRA se proto od roku 2006 zapojuje do rekonstrukce zdravotnického střediska ve vesnici Itibo na západě Keni. Za tu dobu se tu podařilo opravit operační sál, zubní ordinaci, porodnici a ambulanci. V roce 2011 byla dokončena stavba nové budovy lůžkové části s jednotkou intenzivní péče. Jako jediná organizace sem ADRA posílá nejen české lékaře, ale i studenty medicíny, kteří zde místní pacienty ošetřují, léčí tropické nemoci, ale i běžné infekce.


Položky v této lokalitě

Krátkodobé podávání infuzní léčby při hydrataci organismu u podvyživených dětí

Částka 150 Kč pokrývá náklady na pořízení setu pro podávání infuzní léčby, infuzní roztoky a vitamíny.

Cena 150 CZK
Počet kusů  

Antibiotika pro léčbu pacientů v Itibu

Díky příspěvku na nákup antibiotik mohou zdravotníci ve středisku léčit nemoci v raných stádiích a předcházet tak trvalým následkům. Tím výrazně zvyšují kvalitu života pacientů. Příspěvek ve výši 400 Kč konkrétně pokrývá vyšetření laboratorní, antibiotika a kontrolní laboratorní vyšetření.

Cena 400 CZK
Počet kusů  

Léčení velmi závažných onemocnění dětí a dospělých na jednotce intenzivní péče

Částka 1500 Kč pokrývá náklady na laboratorní vyšetření opakované, přístrojové napojení pacienta a podpora vitálních funkcí, set na podávání infuzní léčby, infuzní roztoky, léky podávané injekcí a infuzí, další zajištění pacienta – cévka, kyslík atd.

Cena 1500 CZK
Počet kusů