ADRA Česká republika

JSME TU S VÁMI PRO DRUHÉ

eDonation
Main banner

NULL

eDonation

Dočasné ubytování pro nuceně přesídlené v Sýrii

Lokalita: Sýrie

Za pět let svého trvání vyhnala občanská válka v Sýrii z domovů 11,4 milionu osob. To je více než polovina předválečné populace země. Na území Sýrie žije mimo své původní domovy 6,6 milionu lidí, většinou ve velmi špatných podmínkách, například v rozestavěných budovách bez oken, dveří, napojení na vodovod nebo kanalizaci. Absence stálého vhodného ubytování zvyšuje šanci migrace postižených osob do uprchlických táborů za hranicemi Sýrie a znemožňuje dětem pravidelnou školní docházku. Nevhodné podmínky se podílejí na špatném tělesném a duševním stavu přesídlených.

V okolí Damašku proto ADRA upravuje nedostavěné budovy na kolektivní centra, kde přesídlené rodiny naleznou stabilní možnost ubytování do doby, než jim bezpečnostní situace umožní návrat do jejich domovů. Většina stavebních úprav je proto dočasného charakteru (např. využití dřevovláknitých desek místo cihel, plastových folií místo skla). Přesídlené rodiny získají přístřeší se zdmi, okny, uzamykatelnými dveřmi, napojení na vodovod a sociální zařízení jako je sprcha a WC.

Děkujeme, že se zapojíte do pomoci lidem, které občanská válka vyhnala ze svých domovů!


Položky v této lokalitě

Napojení jedné domácnosti na vodovod

Částka 300 Kč zajistí vodovodní kohoutek a připojení na vodovod pro jednu rodinu v kolektivním centru.

Cena 300 CZK
Počet kusů  

Okno z plastové folie včetně dřevěného rámu a sítě proti hmyzu

Částka 650 Kč pokryje pořízení jedno okna včetně rámu a sítě proti hmyzu a ochrání tak jednu rodinu před výkyvy počasí a hmyzem.

Cena 650 CZK
Počet kusů  

Toaleta

Za 850 Kč lze pořídit toaletní mísu (tzv. turecký záchod) pro jednu rodinu a zajistit jim vhodné hygienické podmínky.

Cena 850 CZK
Počet kusů  

Nádoba na vodu

Voda v Sýrii teče z vodovodu jen občas, nebo ji je třeba dovážet v cisternách. Nádoba na vodu umožní každé rodině zásobit se vodou až na deset dní do další dodávky. 

Cena 1250 CZK
Počet kusů