eDonation
ADRA Česká republika

JSME TU S VÁMI PRO DRUHÉ

eDonation
Main banner

Dary

Libanon - Přístup k vodě pro syrské uprchlíky a libanonskou komunitu v údolí Biká

Lokalita: Libanon

Od začátku války přišlo do Libanonu přes 1,5 milionu lidí, což je v poměru k počtu obyvatel vůbec nejvíce na světě – 27 uprchlíků na 100 místních.

Náplní projektu je proto zajistit, aby syrští uprchlíci žijící v provizorních táborech i místní Libanonci měli přístup k nezávadnému zdroji vody. V praxi to znamená, že v jedné obci postavíme vodojem, který zajistí dostatek pitné vody pro všechny. V táborech budeme také distribuovat hygienické balíčky, které Syřanům zajistí důstojnější životní podmínky. Zároveň budeme dělat osvětu o užívání vody a hygieně. Pomoc se zaměřuje především na ty nejzranitelnější domácnosti, tedy rodiny s velkým počtem dětí, starými a nemocnými lidmi nebo hendikepovaným. Celkově projekt pomůže až  26,300 lidem.

"Spolu s manželem a našimi pěti dětmi jsme utekli před válkou. Přebýváme v malém táboře, kde žije asi 60 lidí. Latríny, které jsme si vyrobili sami, byly mělké a přetékaly. Díky Adře máme latríny, které neprosakují a vydrží i zimní deště. Získali jsme také nádrže a s nimi i čistou vodu. Nemusíme už používat špinavou ze zavlažovacího kanálu. Děti jsou mnohem méně nemocné.“ – Imam, 36

Projekt "Přístup k vodě pro libanonské komunity s vysokým počtem syrských uprchlíků v údolí Bíka" je podpořen z prostředků Ministerstva zahraničních věcí ČR v rámci humanitární pomoci poskytované do zahraničí.

 


Dary

Základní hygienické potřeby pro syrskou rodinu

Mýdlo, prací prášek či zubní pastu - běžné věci, pro syrské rodiny ale nedosažitelné. Zajistěte jim důstojné životní podmínky.

Cena 300 CZK
Počet kusů  

Kompletní hygienický balíček pro syrskou rodinu

Hygienický balíček pro 5člennou rodinu žijící v uprchlickém táboře. Obsahuje i kanystr na vodu, dámské vložky či dezinfekci.

Cena 1300 CZK
Počet kusů