eDonation
ADRA Česká republika

JSME TU S VÁMI PRO DRUHÉ

eDonation
Main banner

Dary

Přístup k vodě pro syrské uprchlíky a libanonskou komunitu v údolí Biká

Lokalita: Libanon

Libanon, jež sousedí se Sýrií, se stal útočištěm pro spoustu lidí prchajících před válkou, kteří chtějí zůstat blízko svého domova. Od začátku války přišlo do Libanonu přes 1,5 milionu lidí, což je v poměru k počtu obyvatel vůbec nejvíce na světě – 27 uprchlíků na 100 místních. V Libanonu neexistují oficiální uprchlické tábory. Většina ze 4000 neoficiálních uprchlických táborů leží v údolí Biká a potýká se se špatnými hygienickými podmínkami. Náplní projektu je proto zajistit, aby uprchlíci i hostitelské komunity měli přístup k nezávadnému zdroji vody. V praxi to znamená, že v jedne obci postavíme vodojem, který zajistí dostatek pitné vody pro všechny obyvatele, Syřany ve stanových táborech i místní Libanonce. V táborech budeme také rozdávat hygienické balíčky, abychom Syřanům umožnili žít v táborech důstojnější život. Zároveň budeme dělat osvětu o užívání vody a hygieně. Pomoc se zaměřuje především na ty nejzranitelnější domácnosti, tedy rodiny s velkým počtem dětí, starými a nemocnými lidmi nebo hendikepovaným. Celkově projekt pomůže až  26,300 lidem.

"Spolu s manželem a našimi pěti dětmi jsme utekli před válkou. Přebýváme v malém táboře, kde žije asi 60 lidí. Latríny, které jsme si vyrobili sami, byly mělké a přetékaly. Díky Adře máme latríny, které neprosakují a vydrží i zimní deště. Získali jsme také nádrže a s nimi i čistou vodu. Nemusíme už používat špinavou ze zavlažovacího kanálu. Děti jsou mnohem méně nemocné.“ – Imam, 36

 


Dary

Základní hygienické potřeby pro syrskou rodinu

Mýdlo, prací prášek či zubní past - běžné věci, pro syrské rodiny ale nedosažitelné. Zajistěte jim důstojné životní podmínky.

Cena 300 CZK
Počet kusů  

Kompletní hygienický balíček pro syrskou rodinu

Hygienický balíček pro 5člennou rodinu žijící v uprchlickém táboře. Obsahuje i kanystr na vodu, dámské vložky či dezinfekci.

Cena 1300 CZK
Počet kusů