eDonation
ADRA Česká republika

JSME TU S VÁMI PRO DRUHÉ

eDonation
Main banner

Dary

Sýrie - Opravení škol a kanalizace pro navrátivší se rodiny v provincii Damašek

Lokalita: Sýrie

Občanská válka v Sýrii pokračuje již devátým rokem. Bezpečnostní situace se již v současné době v některých regionech stabilizuje. Syřani, kteří před boji prchli z měst do odlehlejších oblastí, se nyní vracejí do svých domovů. V průběhu roku 2018 se vrátilo do místa svého bydliště téměř 1,4 milionu lidí, nejvíce z nich zamířilo na válkou zdevastovaná předměstí hlavního města.

V roce 2019 se tak ADRA zaměřuje primárně na pomoc rodinám, které se navrátily do svých domovů ve venkovské části Damašku. Projekt počítá s obnovou kanalizace pro přibližně 1800 rodin a opravou 27 poškozených učeben pro 673 dětí, aby děti z navrátivších se rodin mohly pokračovat ve vzdělávacích aktivitách v bezpečném prostředí.

"Dříve nám kolem domu tekly splašky. Všude kolem byla spousta hmyzu, děti byly často nemocné. Kanalizace nám změnila život." - Maram, žije s manželem a čtyřmi dětmi na předměstí Damašku

Projekt "Rehabilitace a stabilizace pro Sýrii, provincie Damašek" je podpořen z prostředků Ministerstva zahraničních věcí ČR v rámci humanitární pomoci poskytované do zahraničí.

 


Dary

Školní pomůcky pro syrské děti se zrakovým postižením

Pořiďte syrským dětem s postižením zraku základní školní pomůcky, aby mohly pokračovat ve vzdělávání.

 

Cena 350 CZK
Počet kusů  

Tabule do třídy zničené válkou v Sýrii

Bez školní tabulce se těžko učí. Přispějte na nové tabule do tříd ve školách v Damašku, poničených válkou.

Cena 480 CZK
Počet kusů  

Školní lavice pro děti v Sýrii

Vybavte školy ve venkovské části Damašku poničené válkou novými lavicemi pro mladé školáky a umožněte jim pokračovat ve vzdělávání.

Cena 1200 CZK
Počet kusů