eDonation
ADRA Česká republika

JSME TU S VÁMI PRO DRUHÉ

eDonation
Main banner

Dary

Etiopie - Život zachraňující intervence pro komunity zasažené suchem v regionu Somali

Lokalita: Etiopie

Etiopie je jednou ze zemí nejvíce zasažených klimatickou změnou. Nedostatek vody zde má za následky podvýživu, epidemii průjmových onemocnění, ztrátu obživy a další problémy jako jsou konflikty či degradaci půdy. ADRA působí v oblasti více než sedm let. Jen v letech 2017 a 2018 se díky podpoře Ministerstva zahraničních věcí ČR podařilo zajistit zdroj pitné vody pro osmnáct komunit díky rekonstrukci či stavbě 10 studní, 8 vodních nádrží a 16 latrín a také proškolení komunit v oblasti hygieny a sanitace. 

Letos budeme v těchto aktivitách pokračovat. Kromě toho poskytneme vozíky tažené osly maminkách samoživitelkám a proškolíme místní komunity v tom, jak o své zdroje v budoucnu pečovat. Pomozte nám zpřístupnit vodu pro 75 174 lidí.

“Jsem velmi vděčný za to, že nám ADRA v naší vesnici pomohla zrekonstruovat super-birku (nádrž na vodu - pozn.). Díky ní máme přístup k pitné vodě po celý rok.” - Abdinur, starosta vesnice Dharare, 37 let

Projekt "Život zachraňující WASH intervence pro komunity zasažené suchem v regionu Somali, Etiopie" je podpořen z prostředků Ministerstva zahraničních věcí ČR v rámci humanitární pomoci poskytované do zahraničí.

 


Dary

Zařízení na mytí rukou pro Etiopany

Pořiďte zranitelným komunitám v Etiopii zařízení, která jim zajistí základní hygienu. Mytí rukou je prevencí šíření chorob.

Cena 250 CZK
Počet kusů  

Voda pro 1 člověka na 2 měsíce

Vystačili byste si s 15l vody denně? V Somali nemají v období sucha ani to. Pomozte s dodávkou vody pro rodiny v krizové situaci.

Cena 300 CZK
Počet kusů  

Dezinfekční tablety

Tablety zajistí, že voda, kterou si lidé přinesou domů, bude nezávadná. Jedna vystačí na celý kanystr. 

Cena 450 CZK
Počet kusů  

Obnova 1 m2 nádrže na vodu

Pořiďte etiopským pastevcům dřevo a střešní krytinu na opravu vodní nádrže, díky které mohou jejich rodiny i stáda přežít sucha.

Cena 850 CZK
Počet kusů  

Latrína pro Somali

Přispějte na latrínu, která zlepší nejen hygienické podmínky komunity a zabrání přenosu nemocí.

Cena 1200 CZK
Počet kusů  

Oslík s vozíkem pro etiopské maminky

Přispějte na nákup oslíka s vozíkem - ženy tak nebudou muset nosit těžké kanystry s vodou od několik kilometrů vzdálených studní.

Cena 1840 CZK
Počet kusů