ADRA Česká republika

JSME TU S VÁMI PRO DRUHÉ

eDonation
Main banner

eDonation

Podpora vzdělávání dětí ve slumovém centru Čalantika

Lokalita: Bangladéš

Bangladéšské děti z chudinských čtvrtí (slumů) musejí od útlého věku plnit povinnosti dospělých: vykonávají pomocné práce v textilkách, žebrají, starají se o domácnost a mladší sourozence, zatímco rodiče pracují. Většina nechodí do školy, neumějí číst ani psát, jejich rodiny žijí v extrémní chudobě a vzdělání je pro ně nedostupným snem. Přitom je to jediná šance, jak mohou prožít dětství, jaké si zaslouží a jednoho dne vykročit za hranice slumu, najít uplatnění a práci, která uživí je a jejich rodiny.

Čalantika je název chudinského slumu v bangladéšské metropoli Dháce a také centra pro vzdělání a volný čas, které poskytuje základní vzdělání místním dětem a podporuje je v tom, aby mohly začít chodit do běžné školy a své vzdělání úspěšně dokončit. Centrum vzdělává také jejich rodiče, usiluje o zlepšení životních i pracovních podmínek a je oporou celé místní komunitě.

Pro české děti je škola často otrava.

Pro děti ve slumu Čalantika je to nedostupný sen.

Klíč k jejich vzdělání držíme v ruce.

DARUJTE JIM BUDOUCNOST!


Položky v této lokalitě

Učebnice a pomůcky pro jednoho školáka na rok

Nedostatek školních pomůcek a učebnic komplikuje v Bangladéši výuku. Děti si musí často psát poznámky z několika předmětů do jednoho sešitu, navzájem si půjčují učebnice, tužky a další školní pomůcky. Navíc se, kvůli chybějícím školním potřebám a učebnicím, nemohou často ani učit doma. Váš dar zajistí jednomu školákovi potřebné učebnice, sešity do všech předmětů, dostatek tužek, pastelek, pravítko a gumu na celý školní rok.

Cena 250 CZK
Počet kusů  

Měsíční školní docházka pro 1 školáka

V chudinských slumech v Bangladéši stále nechodí do školy více jak 2, 4 miliónů dětí. Nejčastější příčinou bývá chybějící předškolní příprava, dětská práce a nedostatek rodinných financí na školní pomůcky. Váš dar zajistí jednomu školákovi možnost chodit celý měsíc do vzdělávacího centra Čalantika, kde se naučí číst a psát v místní bengálštině a osvojí si základy matematiky, angličtiny a všeobecných znalostí, aby mohl za rok nastoupit do běžné státní školy. Částka pokrývá plat učitele, nájem, školní pomůcky a učebnice, jídlo i lékařskou péči na celý měsíc.

Cena 510 CZK
Počet kusů  

Kurz šití pro základní obživu pro 1 maminku

Kromě vzdělání pro děti nabízí centrum Čalantika také několik odborných kurzů pro ženy. Jejich cílem je nabídnout jim lepší pracovní kvalifikaci a nové možnosti obživy. Bangladéš je jedním z největších světových výrobců textilu a tak velmi žádaná a praktická dovednost v Čalantice je ruční a strojové šití.  Váš dar zaplatí náklady tříměsíčního krejčovského kurzu pro jednu maminku. Částka pokrývá potřebné šicí potřeby a materiály, plat školitele a 60 % ceny šicího stroje, na který si žena může po kurzu ušetřit a odkoupit si ho. Stabilizovaná finanční situace má zásadní dopad na celou rodinu a často rozhoduje o tom, zda děti budou moci chodit pravidelně do školy.

Cena 2000 CZK
Počet kusů