Za 7 let života strávil Matyáš v nemocnicích víc času než většina z nás za celý život!
ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

Array ( [0] => stdClass Object ( [id_category] => 48 [id_type] => 0 [id_alias_category] => [id_podstromu] => [id_parent_category] => 1 [id_document] => [id_root_node] => 1 [id_modul] => [id_user] => 3 [id_layout] => [title] => Nadace ADRA [is_container] => [is_prefered] => [is_hide_column] => [is_perex] => 1 [is_private] => [is_deleted] => [address] => [url] => nadace-adra [urlfull] => nadace-adra [password] => [poradi] => 7 [hloubka] => 1 [left_node] => 1248 [right_node] => 1347 [id_menu_vertical] => ) )
Nadace ADRA
Main banner

ADRA > Nadace ADRA

 

Veřejná sbírka

,,Pomáhat může každý"

57333375/0300

 

Darovat online

 

 

Podpora projektů

 8800088/0300

 

 

Partneři

Za 7 let života strávil Matyáš v nemocnicích víc času než většina z nás za celý život!

10.5.2016

Matyáš Novák z Olomoucka se narodil předčasně (1,35 kg) s vadou srdce a diagnózou dětská mozková obrna. Po operacích srdce následovaly dlouhé pobyty v nemocnici, další operace a přidala se i epilepsie.

Naštěstí jako rozený bojovník všechno zvládnul a dnes je z něj 7letý usměvavý kluk. Nechodí, nemluví, jezdí na vozíčku a je plně závislý na pomoci dospělých. Nastoupil dokonce do 1. třídy speciální základní školy, kde má zatím samé jedničky a učí se číst, psát a počítat. Stále má dobrou náladu, mává každému člověku na potkání a zdá se, že je šťastný.

Maminka Blanka proto, aby se mohla o něj a o staršího syna co nejlépe starat, odešla z práce. Od počátku to bylo pro ni jako samoživitelku velice vysilující – fyzicky, psychicky i materiálně. Snad i proto se u ní před 3 lety projevil velice agresivní zhoubný nádor. Léčba byla náročná, ale zvítězila. Lékaři jí doporučovali klid, což se ale Blance se dvěma syny moc nedařilo, navíc, když jeden z nich je těžce handicapovaný. Rakovina se jí ale nyní vrátila.

Blanka proto prostřednictvím Nadace ADRA požádala o finanční příspěvek na osobní asistentku pro Matýska. Ta jej vyzvedne ze školy, udělá s ním domácí úkoly, nakrmí ho, jde s ním ven, večer vykoupe … Už i kvůli nemocné mamince by za Matýskem mohla chodit častěji, ale Blance se pro ni nedostává peněz.

Matýsek je optimista po mamince. Pořád se směje a svoje překážky zdolává, jak nejlépe mu to jde. Jeho i Blanku čeká ještě náročná léčba. Snad se jim, i díky vám – dárcům Nadace ADRA, toto velké přání z říše snů splní. Co říkáte?

 Finanční dary lze posílat na č. ú. 57333375/0300, v. s. 225, nebo můžete darovat online. Děkujeme!Kategorie: Nadace ADRA