Pojďte s námi do „Do Sýrie nejen za pohádkou“!
ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

Array ( [0] => stdClass Object ( [id_category] => 42 [id_type] => 8 [id_alias_category] => [id_podstromu] => [id_parent_category] => 1 [id_document] => [id_root_node] => 1 [id_modul] => 10 [id_user] => 3 [id_layout] => [title] => Novinky [is_container] => [is_prefered] => [is_hide_column] => [is_perex] => [is_private] => [is_deleted] => [address] => [url] => novinky [urlfull] => novinky [password] => [poradi] => 24 [hloubka] => 1 [left_node] => 1588 [right_node] => 1589 [id_menu_vertical] => 928 ) )
Main banner

ADRA > Novinky

Pojďte s námi do „Do Sýrie nejen za pohádkou“!

3.12.2015

 

„Prosím Tě, můžeš napsat písničku o velbloudovi?“ Prosila jsem před pár týdny písničkářku a rozhlasovou kolegyni Janu Rychterovou. „Do kdy to chceš?“, zeptala se Jana. „Co nejdřív!“ Protivná odpověď, já vím. Večer mi zazvonil telefon: „Mám to a myslím, že to bude dobrý.“

Jana Rychterová

Dobré to bylo. A co bylo ještě lepší, že Jana napsala za pár dní další úžasnou věc – bylo to o oslíkovi, o svobodě… a tuhle písničku si s Janou nakonec zazpívala i zpěvačka Tonya Graves!Tonya Graves

„Víš, že to bude teprve moje druhá písnička v češtině? A ještě tam na mě máte samé špeky – voda jiskřřřivá, jen houšššť… To já nedám!“ Bránila se se smíchem Tonya. Ale dala to, i když nám tvrdila, že „byla falllešná jako blázna.“ Fantastický výkon Jany i Tonyi můžete posoudit sami!

Tyto dámy daly svůj hlas, čas a energii originálnímu CD pro děti. Jmenuje se „Do Sýrie nejen za pohádkou“ a je plné pohádek, říkanek a písniček, které spolu navzájem souvisí.

Svojí úžasnou energii do CD vložila i kapela SUPERKA. Jestli jí ještě neznáte, tak jí teď poznáte. Na klip, který vytvořil zpěvák kapely Nemo, se mrkněte i se svými dětmi:

Dá se říct, že je CD Do Sýrie nejen za pohádkou je CD od dětí pro děti. Jde totiž o to, že české děti kreslily obrázky na obal CD a dokonce i načetly říkanky na CD. Jak se jim to líbilo?

Kubík (4 roky) – "Dobrý! Akorát byl ten mikrofon hrozně vysoko. Ale bavilo mi říkat to „na poušť se už vyprrrdnu.“

Terka (12 let) – "Mě to prostě hrozně baví! Byl to můj sen. Jen je pak divný slyšet svůj hlas – slyším se úplně jinak."

Zuza (8 let) – "Bála jsem se, ale nakonec jsem natočila ještě vánoční písničku. Tu dáme babičce jako dárek – bude mít radost."

I přesto, že se děti mikrofonu zpočátku bály, tak do toho nakonec šly jako profíci.

Jen si je poslechněte:

Někteří malí moderátoři si splnili tímto vystoupením své sny. CD „Do Sýrie nejen za pohádkou“ možná splní sen i dalším dětem. Toto CD totiž pomůže dětem, které pomoc opravdu potřebují – syrským dětem, které uprchly ze svého domova kvůli válce. Peníze, které utratíte za CD „Do Sýrie nejen za pohádkou“, použije organizace ADRA na nákup učebnic, školních pomůcek a možná i nových prostor pro školu pro syrské děti v Libanonu.

CD můžete zakoupit již dnes v prodejnách Country Life a na e-shopu na www.countrylife.cz

 

Děkujeme, že pomáháte s námi – a přejeme Vám pohodové Vánoce!

Mnohokrát děkujeme našim sponzorům a partnerům - díky vám mohlo CD Do Sýrie nejen za pohádkou vzniknout!

 

 Kategorie: Libanon - Podpora vzdělávání dětí syrských uprchlíků