Učíme kambodžské maminky vařit-proč?
ADRA Česká republika

JSME TU S VÁMI PRO DRUHÉ

Array ( [0] => stdClass Object ( [id_category] => 42 [id_type] => 8 [id_alias_category] => [id_podstromu] => [id_parent_category] => 1 [id_document] => [id_root_node] => 1 [id_modul] => 10 [id_user] => 3 [id_layout] => [title] => Novinky [is_container] => [is_prefered] => [is_hide_column] => [is_perex] => [is_private] => [is_deleted] => [address] => [url] => novinky [urlfull] => novinky [password] => [poradi] => 24 [hloubka] => 1 [left_node] => 1532 [right_node] => 1533 [id_menu_vertical] => 928 ) )
Main banner

ADRA > Novinky

 

Učíme kambodžské maminky vařit-proč?

11.1.2016

Říká se, že voda je základ života. Jenže – neméně důležité pro náš život je i JÍDLO. Také se říká, že hlad je nejlepší kuchař. Jenže – neméně důležité pro naše zdraví je KVALITA jídla. Přesvědčte se sami:

Možná se vám tato skutečnost bude zdát neuvěřitelná, ale je pravdivá – za smrt téměř poloviny dětí do pěti let může podvýživa! Statistiky také uvádějí, že podvýživa je důvodem úmrtí asi půl milionu žen ročně v době těhotenství a porodu.

Pestrá strava pro kambodžské děti

Právě proto chce ADRA proti podvýživě bojovat. ADRA pomáhá v kambodžské provincii Kompong Thom. Tam trpí podvýživou téměř polovina dětí do dvou let. A co víc – asi  65 % z nich má anémii. Proč jsou děti podvyživené? Problém není v tom, že by měly málo jídla. Potíž je v kvalitě jídla. Děti zpravidla dostávají jednostrannou stravu – její hlavní složkou je rýže. Právě proto ADRA začala spolupracovat s místními matkami. ADRA by chtěla pomoci asi 4500 rodinám s dětmi do dvou let ve 44 vesnicích. 

Jak pomáháme? Tady je náš zjednodušený plán:

A jak vlastně náš program přesně vypadá?

Aby kambodžské děti nebrečely…

Jaké jsou naše výsledky? Kambodžské maminky nám řekly:

„„Od vstupu do programu už můj syn není tak nemocný. Má víc energie a přibývá rychleji na váze.“

„Můj syn už tak nebrečí.“

„Předtím byla dcera hodně nemocná a hubená. Dneska je na tom líp. Roste a je veselejší.“

A my k tomu dodáváme, že úroveň hygieny u žen, které se zúčastnily našeho programu, se prý zlepšila o 70 procent! Některé maminky dokonce dále pokračují v osvětě ostatních lidí z vesnice a i nadále spolupracují s Adrou!

Vykouzlete s námi další úsměvy na tvářích kambodžských dětí! Podpořte programy Adry! Stojí to za to! Kategorie: Kambodža - Podpora výživy matek a dětí do 2 let v oblasti Baray Santuk