Oddělení vzdělávání
ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

Array ( [0] => stdClass Object ( [id_category] => 44 [id_type] => 0 [id_alias_category] => [id_podstromu] => [id_parent_category] => 1 [id_document] => [id_root_node] => 1 [id_modul] => [id_user] => 73 [id_layout] => [title] => Oddělení vzdělávání [is_container] => [is_prefered] => [is_hide_column] => [is_perex] => 1 [is_private] => [is_deleted] => [address] => [url] => oddeleni-vzdelavani [urlfull] => oddeleni-vzdelavani [password] => [poradi] => 4 [hloubka] => 1 [left_node] => 934 [right_node] => 1167 [id_menu_vertical] => ) )
Oddělení vzdělávání
Main banner

ADRA > Oddělení vzdělávání

 

 

Hlavní donoři:

Logo České rozvojové agentury

 

 

 

Jsme členy

 

 

Podporujeme

 

  

Podporují nás

  

         

 

 

  

 

 

Oddělení vzdělávání

Vítejte na stránkách oddělení vzdělávání!

Podporujeme globálního rozvojového vzdělávání  (GRV) na českých mateřských,  základních, středních i vysokých školách skrz různé projekty a aktivit už od roku 2006.

Aktuálně:

Komiksová soutěž

Úkolem soutěžících je představit formou komiksu jeden ze 17 Cílů udržitelného rozvoje. Téma je možné pojmout kriticky, humorně či formou příběhu založeném na osobní zkušenosti vyplývající z toho, jakým způsobem autor daný cíl sám (ne)naplňuje. Komiks může být zpracován libovolnou technikou (kresba, malba, fotostory, koláž). Další informace o soutěži naleznete v pravidlech.

Hlavní cenou pro 15 vítězů je komiksový workshop s TOYBOX - ilustrátorkou, komiksovou autorkou a malířkou. Každý vítěz dostane také komiksové knihy, časopisy a výtvarné potřeby pro tvorbu dalších komiksů a poukazy na kurzy. Vítězné komiksy budou vystaveny v kavárně Bílá Vrána (Ve Smečkách 604, Praha 1).

Uzávěrka soutěže 31. října 2020.

Více informací zde.

 

Komiksová výstava – Klimatická změna a každý z nás

Pokud zastupujete školu, knihovnu či jiný prostor, kde se vyskytují studenti a mládež, nabízíme Vám komiksovou výstavu.

Klimatická změna je pojem, který hýbe světem. Jak se na jejím zmírnění aktivně může podílet každý z nás? Nabízíme výstavu o příčinách, důsledcích a řešení klimatické krizi s důrazem na aktivní občanství a osobní zodpovědnost každého z nás, která ke svobodě neoddělitelně patří. Kromě vytištěných komiksů ve formátu A3 poskytneme zájemcům také pracovní list a metodický návod, jak je možné s výstavou pracovat ve výuce.

Více informací zde, kontaktní osoba Lenka Kostelecká, lenka.kostelecka@adra.cz.

 

Světová škola

Zajímá se vaše škola o globální problematiku? Začleňujete do výuky žákovské či školní projekty a jiné aktivní vyučovací metody? Věříte, že svým jednáním můžeme ovlivnit dění na druhém konci světa?

Pro více informací navštivte www.svetovaskola.cz, pro zapojení do programu kontaktujte koordinátorku Alenu Kohoutovou -  alena.kohoutova@adra.cz, +420 607 047 476.

Letošní uzávěrka přihlášek je 15. září 2020.

 

Metodická příručka pro výuku o globálních souvislostech

V sekci Pro pedagogy naleznete ke stažení kompletní metodickou příručku pro výuku o globálních souvislostech. Příručka obsahuje celkem 18 výukových lekcí pro učitele 2. stupně základních škol. Každá je věnována jednomu z Cílů udržitelného rozvoje a jako celek tvoří škálu témat, s nimiž se v současné době lidstvo potýká – environmentální problematika, sociální a ekonomická nerovnost, gender, lidská práva či téma odpovědné výroby a spotřeby. Lekce jsou koncipovány vždy na 45 minut.

 

Novinky

15.12.2020
Komiksová soutěž ADRA v době pandemie

Letošní ročník Komiksové soutěže ADRA byl v mnohém netradiční, ať již se podíváme na vyhlášení vítězů na dálku v online prostoru, a nebo zavřené školy. O to více nás těší, že se u nás v kanceláři ke konci října sešel úžasný výběr komiksů na témata udržitelného rozvoje, které jsou letos aktuálnější než kdy dřív. 

Číst dále

27.09.2020
Zásady udržitelného cestování aneb Světový den turismu

Globální rozmach turismu sebou nese mnohá úskalí. Přeplněná historická místa, příroda poznamenaná davy návštěvníků, kýčovité suvenýry nahrazující autentickou kulturu, nadnárodní společnosti profitující na úkor lokálních podnikatelů. Jak to alespoň trochu zmírnit? Ke Světovému dni turismu jsme si pro Vás připravili pár tipů jak na to. Až příště vyrazíte na výlet, zkuste si na ně vzpomenout!

Číst dále

26.08.2020
Žáci se zapojili do tvorby videa o udržitelném městě

Na oddělení vzdělávání chystáme několik animovaných videí, která se budou využívat ve výuce zeměpisu na 2. stupni základních škol. Před prázdninami se do tvorby videa zapojili i žáci 8. a 9. ročníku ZŠ Brána jazyků s rozšířenou výukou matematiky. Tvorba videí je součástí projektu Digitální vzdělávací zdroje pro výuku zeměpisu, který byl podpořen ze zdrojů ESF a MŠMT.

Číst dále

25.08.2020
Soutěž o inspirativní pedagogický diář

Nový školní rok se blíží, a pro mnohé pedagogy nastává rušné období. Na poslední srpnový týden jsme si (nejen) pro ně připravili soutěž. Pravidla soutěže Soutěže se může zúčastnit každý nad 18 let, který správně (a co nejnápaditěji) odpoví na otázk...

Číst dále

18.08.2020
Světový humanitární den aneb ADRA v Bejrútu

19. srpen je v kalendáři významných dnů rezervován pro připomenutí práce tisíců humanitárních pracovníků po celém světě.  ADRA patří mezi humanitární organizace, a tak se my i naši kolegové v zahraničí svou každodenní prací podílíme na pomoci lidem v nouzi. Jak humanitární podpora probíhá v akci jsme si bohužel mohli připomenout v posledních týdnech po tragickém výbuchu v přístavu hlavního města Libanonu, Bejrútu.  

Číst dále

10.07.2020
Světový den populace

Světový den populace slavíme již od devadesátých let a jeho význam zůstává stejný i dnes - zvýšit povědomí o populační situaci na Zemi a jejích dopadech. Lidí na Zemi neustále přibývá. Populační růst přináší mnohé výzvy, kterým lidstvo nikdy v minulosti čelit nemuselo. Poradíme si s nimi?

Číst dále

15.06.2020
Vzděláním dívek proti světové chudobě

Až 132 milionů dívek na světě nemá přístup ke vzdělání. Vzdělané dívky přitom přispívají k boji s chudobou, neboť častěji najdou práci, podílejí se na řešení problémů v komunitách a v neposlední řadě mají zdravější děti v počtu odpovídajícím jejich ekonomikcé situaci.

Číst dále

07.06.2020
Světový den potravinové bezpečnosti

Co je to potravinová bezpečnost? Podle závěru Světového potravinového summitu z roku 1996 je to stav, ve kterém „mají všichni lidé po celou dobu fyzický a ekonomický přístup k dostatečnému, bezpečnému a výživnému jídlu, které uspokojí jejich stravovací potřeby a preference potravin pro aktivní a zdravý život.“ Co se ale za touto formulí skrývá a s jakými problémy se lidé reálně setkávají?

Číst dále

18.05.2020
Mezinárodní den včel

Každý ví, že včely patří k velmi užitečným zvířatům – opylují rostliny a přispívají tak k jejich rozmnožování. Málokdo si ale umí představit, jak nenahraditelné včely opravdu jsou. Téměř třetina zemědělské produkce na zemi je ovlivněna procesem opylení. Podle zprávy Evropského parlamentu 78 % druhů volně rostoucích rostlin a 84 % druhů zemědělských plodin v Evropě závisí alespoň částečně na hmyzu, aby mohly vytvořit semena.

Číst dále

07.05.2020
Den matek

Je druhá květnová neděle, a jako každý rok slavíme Den matek. Pokud se chystáte sáhnout do regálu s čokoládou a osladit mámě život, máme pro Vás tip!

Číst dále

1 - 10 z 146

    1 2 3 4 5