Online vzdělávací lekce
ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

Array ( [0] => stdClass Object ( [id_category] => 44 [id_type] => 0 [id_alias_category] => [id_podstromu] => [id_parent_category] => 1 [id_document] => [id_root_node] => 1 [id_modul] => [id_user] => 73 [id_layout] => [title] => Oddělení vzdělávání [is_container] => [is_prefered] => [is_hide_column] => [is_perex] => 1 [is_private] => [is_deleted] => [address] => [url] => oddeleni-vzdelavani [urlfull] => oddeleni-vzdelavani [password] => [poradi] => 4 [hloubka] => 1 [left_node] => 934 [right_node] => 1167 [id_menu_vertical] => ) )
Oddělení vzdělávání
Main banner

ADRA > Oddělení vzdělávání

 

 

Hlavní donoři:

Logo České rozvojové agentury

 

 

 

Jsme členy

 

 

Podporujeme

 

  

Podporují nás

  

         

 

 

  

 

 

Online vzdělávací lekce

3.4.2020
Kvůli uzavřeným školám a pandemii koronaviru čelí náš vzdělávací systém velké výzvě. Domácí výuka obnáší mnohá specifika a vyrovnat se s nimi je obtížné pro všechny zúčastněné – rodiče, žáky i pedagogy. Na oddělení vzdělávání jsme se rozhodli neházet flintu do žita a zkusit najít na nastalé situaci i nějaká pozitiva.

Vytvořili jsme proto několik online lekcí o globálních souvislostech. Nyní je více než kdy dříve patrné, jak úzce je náš svět propojený a nakolik je náš blahobyt závislý na přírodě a okolních podmínkách. Pojďme se o těchto souvislostech něco dozvědět! V našich nových lekcích najdete videa, texty, odkazy na zajímavé stránky a mnoho dalšího. Ale především – najdete v nich mnoho užitečných informací o světě kolem nás.

Věděli jste, že v japonštině existuje stejný výraz pro „krizi“ jako pro „příležitost“?

Ano, je to tak. I když je to leckdy obtížné pozorovat, krizové situace nám přinášejí i mnoho dobrého. Umožňují nám ohlédnout se a uvědomit si skutečnosti, které nám při každodenním shonu unikají. Můžeme tak objevit mnoho o sobě a o světě kolem nás. A ještě se u toho něco nového naučit.

Díky současné epidemii je celý náš vzdělávací systém odkázán na online prostor. Taková změna je jistě krize pro současné výukové metody, zároveň ale obrovská příležitost výuku zpestřit a začlenit do ní nové nástroje a platformy, kterých na internetu najdeme nespočet. Chce to jen trochu odvahy!

Tak směle do toho - zde naleznete lekce pro: 

   

Další materiály a lekce naleznete zde.Kategorie: Oddělení vzdělávání